Proč moje tlaková myčka nemá tlak? 6 překvapivých důvodů!

Děláte si starosti, proč moje tlaková myčka nemá tlak; je to z mnoha důvodů, jako je vadná tryska, špinavé nebo opotřebované čerpadlo, problém s motorem, rozbité tlakové čerpadlo a mnoho dalších. Ale samozřejmě, pokud vaše tlaková myčka ztrácí tlak, nebude fungovat efektivně.

Rychlé snížení tlaku nebo ztráta tlaku může být problematické, zejména pokud používáte tlakový čistič pravidelně.

Ale váš první instinkt v případě je zapojit profesionála, aby problém vyřešil za vás. Nemůžeme však ignorovat skutečnost, že k příležitostem může dojít, a pak se s tím budete muset vypořádat sami. Ano, přátelé, je to všechno pravda. Ale abyste podrobně porozuměli důvodům tohoto problému, musíte si přečíst tento příspěvek na konci. Pak prosím pokračujte ve čtení, abyste viděli, jak vám můžeme pomoci vyřešit vše správně!

Důvody, proč tlaková myčka nevytváří tlak?

V důsledku pravidelného používání tlakové myčky se tlak v tlakové nádobě časem od času sníží. Takže vám musíme odpovědět, proč moje tlaková myčka nemá tlak bez námahy. Níže je uvedeno několik možných příčin a řešení tohoto problému.

#1. Znečištěné čerpadlo

Přítomnost jakýchkoli nečistot v čerpadle tlakové myčky patří mezi nejrozsáhlejší běžné příčiny nízkého nebo žádného tlaku ve vaší tlakové myčce. Kvůli tomuto problému by měla být vnitřní filtrace nebo filtr na konci vodního potrubí instalován přesně od hadice k tlakovému čerpadlu.

Potom jej můžete vyčistit tak, že odstraníte hadici a přívodní trubku z elektrické myčky, připojíte vypouštěcí hadici ke zdroji vody a poté spustíte tlakovou myčku.

Pokud si všimnete, že tlaková myčka dostává plný tlak, znamená to, že něco blokuje trysku, hadici nebo přívodní trubku výše. Ale pokud je tlak nízký nebo kolísá, problém je s největší pravděpodobností v čerpadle. Samozřejmě můžete také používat tlakovou myčku bez čerpadla, dokud se nepřehřeje a nezpůsobí jiný problém. Ale po vyřešení tohoto problému můžete tento problém rychle vyřešit. Může být také dobré vědět, jak nainstalovat vypouštěcí hadici pračky.

#2. Přebytečný vzduch

Tento problém se obecně vyskytuje mezi čerpadlem tlakového ostřikovače nasávání vody a přítomnost vzduchu uvnitř tlakového systému může vytvářet velmi nízký nebo přerušovaný tlak, stejně jako chvění nebo chrastění. Kromě toho může na straně trubky vytvářet podtlak, což může být problematické u tlakových myček sajících vodu. Pokud zaznamenáte netěsnost nebo potíže, zkontrolujte spoje a hadice, zda nejsou poškozené a vyměňte je.

#3. Poškozené čerpadlo

Pokud jste tlakovou myčku delší dobu nepoužívali, nebude to žádný problém. Nicméně nesprávný olej nebo mazání, nevyměna paliva, provozování myčky, aniž by podtekla voda nebo prosákla do kompresoru, může vést k nízkému tlaku a nadměrnému poškození. Pokud je problémem poškozené čerpadlo, budete potřebovat nové čerpadlo nebo servis od certifikovaného odborníka. Kromě toho vám doporučuji přečíst si o správném způsobu instalace odpadu z pračky.

#4. Vadný motor

Pokud motor nepřišlápne plyn, když používáte tlakovou myčku, aniž byste potřebovali připojení vysokotlakého potrubí, zdá se, že problém je v motoru vaší tlakové myčky. Pokud se motor spustí, ale voda nestoupá průtok nebo tlak, problém je pravděpodobně s čerpadlem. Zkontrolujte čerpadlo; pokud je zastaralý, je lepší jej místo opravy vyměnit za nový.

#5. Problémy s vypouštěcím ventilem

Předpokládejme, že si všimnete, že se z trysky ostřikovače neuvolňuje voda. V takovém případě to znamená, že problém je ve vypouštěcím ventilu, který odvádí vodu zpět do čerpadla myčky – vypouštěcí ventil pomáhá měnit tlak vody vytékající z trysky. Na hůlce spouště zkontrolujte trysku tlakové myčky. Pokud si všimnete, že je tlak mělký, musíte vyměnit trysku. Než tedy budete nastavovat vypouštěcí ventil, nejprve vyměňte trysku za novou. Také by vás mohlo zajímat, jak používat Oxiclean v pračce s předním plněním.

#6. Problémy regulátoru s tlakem

Regulátor pomáhá udržovat konstantní tlak a řídit průtok vody. Přesto nikdy nevrátí vodu do tlakového čerpadla, pokud se síla vody sníží z tlaku ostřikovače při použití regulátoru. Pak možná budete muset vyměnit regulátor na tlakové myčce. Pokud měníte regulátor, pomáhá přitékat vodu do čerpadla.

Ale mějte na paměti, že pokud je regulátor zastaralý, zkuste jej místo opravy vyměnit za nový, protože na to má regulátor kapacitu.

Je to obal!

Konečně máme odpověď na vaši otázku, proč moje tlaková myčka nemá tlak. Velmi jsme doufali, že tento článek strávíte všichni na jeden zátah. Takže pokud se to stane, neobtěžujte se; aplikujte tyto kroky pomocí tlakové myčky. Metoda, kterou jsme zmínili výše, dokáže zázraky. Děkujeme, přátelé, že jste s námi v kontaktu!