Jak otestovat motor ostřikovače? 5 snadných kroků!

Zajímá vás, jak otestovat motor ostřikovače? Existuje pět jednoduchých způsobů, o kterých budeme diskutovat, až se budete dále ponořit do tohoto článku.

Ano, skutečně, selhání nastartování, přehřívání nebo vydávání podivných zvuků během používání jsou všechny známky toho, že motor pračky začíná vykazovat známky opotřebení způsobeného používáním, ale to je vzácné.

Proto byste měli zkontrolovat pračku, pokud zaznamenáte tyto příznaky. Existuje několik důvodů, proč může být vaše pračka nefunkční. Nejprve bude nutné provést sérii testů obvodů vašeho motoru, abyste zjistili, zda se jedná o problém. Za druhé, po zjištění problému můžete provádět běžnou údržbu pračky.

Pokud jste obeznámeni s provozem vaší pračky a máte přístup k některým základním nástrojům, můžete provést autotest motoru. Digitální multimetr je například levné ruční diagnostické zařízení, které dokáže měřit širokou škálu elektrických vlastností. Protože poskytuje přesnější údaje, je digitální multimetr výhodnější než analogový. Dobrou zprávou je, že právě pro vás je k dispozici snadno srozumitelný návod k použití multimetru ke kontrole motoru pračky!

Kroky testování motoru podložky

Jak tedy otestovat motor ostřikovače? Zde jsou následující kroky, které byste měli podniknout:

Krok č. 1. Chcete-li začít, zapněte motor pračky

Jde o to, že stejnosměrný nebo střídavý proud můžete ovládat pomocí univerzálního motoru, a to je druh elektromotoru, který je ideální pro oba zmíněné. Mnohem více elektromagnetická energie slouží jako stator, čímž vytváří magnetické pole. Komutátor spojuje budicí cívky statoru s vinutími rotoru v sériově vinutém motoru.

Střídavý sériový motor je nejoblíbenějším názvem pro tento typ motoru. Na rozdíl od stejnosměrných sériových motorů mohou univerzální motory běžet na stejnosměrný i střídavý proud. Proto budicí cívky a kotva, spolu s jejich příslušnými magnetickými poli, tohoto elektromotoru mohou dobře fungovat na střídavý proud díky synchronizovanému střídavému proudu v obou s napájecím napětím. Ať je použito jakékoli napětí, polarita komutátoru a budicích cívek vždy určí směr otáčení.

Krok č. 2. Motorový kartáč vaší pračky

Elektrický proud může cestovat mezi dvěma pohybujícími se objekty pomocí kartáče, často známého jako uhlíkový kartáč nebo pevný drát. Tuto metodu využívá například mnoho různých typů elektrických zařízení, včetně motorů, generátorů a alternátorů. V závislosti na modelu vyžadují specifické generátory a elektromotory propojení cívek rotoru, aby fungovaly. V důsledku toho přitlačili opletený měděný drát k hřídeli pružinami a komutátorem vyrobeným z mosazi nebo mědi.

Jde o to, že podložka obsahuje kartáče na vodivých kroužcích. Komutaci bránilo použití kartáčů, které se pohybovaly tam a zpět po komutátoru. V důsledku toho byly vyvinuty „kartáče s vysokou odolností“ na bázi grafitu a někdy se to objevuje s přidanou mědí. Stále existoval dostatek odporu, který umožňoval hladký přechod z jednoho segmentu komutátoru do dalšího, i když to bylo jen několik set miliohmů. Mnoho lidí nesouhlasí s tím, zda by vůbec měli používat termín „štětec“. Kartáče je třeba vyměnit, protože se opotřebovávají a lze je vyměnit za předměty nenáročné na údržbu.

Nyní zkontrolujte, zda nedošlo k poškození uhlíkových kartáčů v motoru pračky; toto jsou jediné díly vystavené běžnému opotřebení a mohou se rozbít nebo poškodit.

Krok č. 3. Změna rychlosti pračky

Pomocí jednoduchého potenciometru pro nastavení otáček motoru pračky můžete snadno měnit jeho otáčky. Za účelem kódování digitálních (diskrétních/binárních) dat lze využít modulační techniku ​​zvanou modulace trvání pulzu (PDM) nebo modulace šířky pulzu (PWM). Setrvačné zátěže, jako jsou motory, lze řídit pomocí tohoto modulačního přístupu, který může kódovat data pro přenos. Například solární nabíječky baterií používají PWM a sledování maximálního výkonu jako dvě nejběžnější metody. Seznamte se s rychlostí odstřeďování pračky.

Krok č. 4. Zapojte ovladač motoru pračky

Pokud nemůžete najít lepší řešení, použijte stmívač světla. Tento obvod může ovládat několik strojů, včetně soustruhu, skládačky, kotoučové pily, motorizovaného vozíku nebo kola nebo štípačky dřeva. A ano, můžete to použít na 10 000 až 13 000 otáček za minutu.

Krok č. 5. Připojte motor pračky

Tímto způsobem lze připojit motor pračky 120/220 V. Pro zahájení odstřeďování na plné otáčky, jakmile je připojen motor pračky, kabeláž s přímým pohonem využívá přímo síťové napájení.

It’s A Wrap!

Čerpadlo a buben vaší pračky jsou poháněny elektromotorem. Pokud motor selže, stroj přestane fungovat. Vaše pračka nemusí fungovat, protože je vadný motor. V pračce existuje mnoho věcí, které mohou způsobit stejné jevy. Ale tester obvodu je jediný způsob, jak zjistit, zda je váš motor rozbitý. No, každopádně už jste věděli, jak otestovat motor ostřikovače. Takže až sem, přátelé! Můžete si také přečíst o tom, jak používat bělidlo v pračce a jak pračku vyrovnat.