Proč moje pračka voní jako zkažená vejce? 5 šokujících důvodů, o kterých byste měli vědět!

Proč moje pračka páchne jako zkažená vejce? Existuje mnoho důvodů proč; možná je ve vaší pračce spousta bakterií kvůli nahromadění nečistot. Nebo možná jsou v něm plísně. Kdo ví? Mezi další důvody patří napadení plísní a žmolky.

Pokud stále nejste obeznámeni s běžnými důvody, proč vaše pračka páchne jako zkažené vejce, máme pro vás několik důvodů, které je třeba zvážit. Je lepší, co lze předpokládat, než se obávat uvedené okolnosti, aniž byste věděli, proč tomu tak je incident se stal. Některé věci jsou mimo naši kontrolu, ale můžeme je vyřešit a jednat.

Komu se nebude zvracet a dělat se mu nevolno při zápachu zkaženého vejce? To je nečekané. Příšerný zápach, zápach vajíčka, vycházející z vaší pračky není nic obyčejného. Ale pokud jde o řešení tohoto problému, budete muset nejprve zkontrolovat možné důvody a příčiny, proč vaše pračka páchne jako zkažená vejce. Uvedeme vám některé důvody, proč tomu tak je. Takže, bez dalších řečí, pojďme se ponořit dále!

Důvody, proč moje pračka voní jako zkažená vejce

Proč moje pračka páchne jako zkažená vejce? Zde jsou následující důvody:

Důvod č. 1. Bakterie rostoucí v důsledku nahromadění nečistot

Prvním důvodem, proč vaše pračka páchne jako zkažená vejce, je to, že nahromaděné nečistoty způsobují růst bakterií. Když pračku po použití dostatečně nečistíte, nečistoty se mohou nahromadit a způsobit vám v budoucnu další problémy. Bakterie mohou být nebezpečné, zejména pokud jsou spojeny s vaším oblečením, a kromě toho může být také nepříjemný zápach zkaženého vejce nepopiratelně silný, když tyto bakterie začnou růst a rozšiřují svou populaci.

Pokud jde o tuto záležitost, můžete pračku vyčistit pracím prostředkem, který používáte, a možná přidat některé z vašich kondicionérů na tkaniny, abyste odstranili zápach. Ale samozřejmě nikdy nezapomeňte vydezinfikovat celou oblast vaší pračky, včetně vnější.

Důvod 2. Tvorba plísní

Už jste někdy viděli pračku, která je plná plísní? To se obvykle nestává často. Pouze pokud odjíždíte na dovolenou na dva a více týdnů a zapomenete vypustit nebo vyčistit pračku. Pokud se to stane, způsobí vám to spoustu problémů. Odstranění plísní je velmi složité, protože se zajistí, že se znovu neusadí na stejném místě. Pokud je to možné, vyhněte se hromadění plísní, abyste se ujistili, že nejsou ani zdaleka podporovány vašimi pračkami. Problém řeší neustálé čištění; Pokud si nejste tak jisti prací s formami, můžete zkusit sehnat dostatečně dlouhou hadici nebo tlakovou hadici s vodou, aby se formy z pračky odstranily. Ale samozřejmě, pokud má vodu, nejprve ji vypusťte.

Důvod č. 3. Uvnitř je ještě mýdlo

Když říkáme, že uvnitř vaší pračky je stále mýdlo, co byste očekávali? Suché i mokré mýdlo může být po delším zásobení hrozné, ale mokré je samozřejmě horší. Přečtěte si více o tom, proč vaše pračka páchne jako odpadní voda nebo zkažená vejce. Mohou zapáchat a vonět jako vaše oblečení ponechané na vodě a mýdlové směsi asi tři dny. I kdyby v něm bylo mýdlo, pořád by to tak zapáchalo. Musíte se ujistit, že se vám to zlepší. Pokud vůbec, situaci to zhorší. Pokuste se tyto zbytky mýdla rozpustit tekoucí vodou uvnitř vaší pračky. Můžete si také přečíst o tom, proč moje pračka smrdí.

Důvod č. 4. Zamoření žmolky

Dalším důvodem, proč vaše pračka páchne jako zkažená vejce, je zamoření žmolky. Lint je jedna z nejhorších věcí, se kterými se můžete setkat. Uvažovali o zvířatech sajících krev. Raději se schovávají na tmavých místech a samozřejmě ta, která mají pokaždé skoro vodu. Nyní, když necháte pračku s vodou, existuje možnost, že tento žmolek naroste a zamoří se uvnitř. Horší je, když vyrostou hodně a zůstanou tam a mohou uvnitř zemřít, což může způsobit štiplavější a hroznější zápach než jen zkažená vejce.

Vždy se ujistěte, že je vaše pračka suchá a čistá, aby se v pračkách nepřitahovaly vlákna, protože je tak těžké s nimi manipulovat. Ale pokud máte peníze navíc, možná můžete vyhledat pomoc od profesionálů, aby je vzali.

Důvod č. 5. Plíseň

Pokud nevíte, co je to plíseň, nyní je ideální čas si posvítit. Je to plíseň, ale nemůžeme ji klasifikovat z našeho prvního důvodu, protože se s nimi nějak jinak zachází. Plíseň lze považovat za rané stadium plísní. Jsou to mikroskopické houby a cestují vzduchem jako spory, které jsou tak malé jako jejich formy. Mají také stejný zápach jako plíseň, což je důvod, proč je často mylně považováno za stejné. jim. Můžete si přečíst, co je to plíseň, opravdu? rozdíl mezi plísní a plísní. Vždy mějte na paměti, že pokud máte problémy s plísní, budete muset pračku důkladně vyčistit. Podívejte se, proč moje pračka páchne jako plíseň.

It’s A Wrap!

Proč moje pračka páchne jako zkažená vejce? Nyní víte, jak zacházet s důvody, proč vaše pračky páchnou jako zkažená vejce. Doufáme, že jste se toho hodně naučili a že to v budoucnu využijete. Možná se dozvíte více o pračkách; podívejte se, co je to pračka.