Proč moje chladnička Frigidaire pípá? 4 potenciální důvody proč!

Zeptali jste se nedávno sami sebe: „Proč pípne moje lednička Frigidaire?“ Existuje mnoho důvodů, proč od doby, kdy postupující chladničky mají ve své technologii různá nastavení a alarmy. Shromáždili jsme tedy asi čtyři důvody této situace.

Náhlé pípnutí způsobí paniku a budete si myslet, že s vaší ledničkou není něco v pořádku. Pokud jste v tom noví, můžete dokonce věřit, že pípání je nebezpečné nebo je tam bomba.

To není. Je to pouze alarm určený pro konkrétní nastavení nebo vadný komponent. Aby se tedy tento panický režim znovu neopakoval, tento článek vám poskytne všechny informace, které potřebujete vědět o ledničce Frigidaire a jejím pípání. Číst dál!

Důvody, proč vaše chladnička Frigidaire pípá

Společnost Frigidaire vydává každý rok různé modely svých spotřebičů, například ledničky. A liší se funkcemi a technologiemi. Většina z nich má tyto standardní alarmy uvedené níže a může to být hlavní důvod, proč vaše lednička stále pípá. Tento zvuk může být malým problémem, ale přesto byste měli problém okamžitě vyřešit. Zabrání vývoji závažných problémů.

Pojďme tedy o vaší ledničce vědět více a věnovat se otázce „proč pípne moje lednička Frigidaire?“

Důvod č. 1. Nepodařilo se vám úplně zavřít dveře

K této situaci obvykle dochází, když se vaše chladnička automaticky nezavře na závěsech. Nebo je tu nějaký předmět, který brání zavírání dveří. Ponechání pootevřených dveří by mělo za následek změnu teploty a zvýšenou spotřebu energie. Chladničky mají alarmy, které vás upozorní, že potřebuje pomoci s regulací teploty vašeho jídla.

Když máte tendenci tlačit na dveře, aniž byste se dívali, zda jsou zavřená, ocitnete se v této situaci. Pokud se to přesto stane, i když na to tlačíte dostatečnou silou, je tu problém. Zde jsou možné příčiny, proč se dveře vaší chladničky úplně nezavřou.

Neúčinné gumové těsnění

Toto těsnění je gumové těsnění na bocích dveří vaší chladničky. Je mezi stranami jednotky a vašimi dveřmi. A tvoří vzduchotěsné těsnění, které umožňuje úplné zavření dveří.

Zabraňuje také vniknutí vnějšího vzduchu do interiéru vaší chladničky. A může to být užitečné při regulaci teploty uvnitř jednotky. Když jsou vaše těsnění stará nebo potažená špínou a plísní, přestanou fungovat. Doporučujeme jej opravit nebo vyměnit.

Přetížená lednice

Pokud přetížíte chladničku, některé předměty se vyboulí a narazí do bočních košů. V důsledku toho se dveře nedají zavřít, protože jim něco blokuje cestu. Příliš mnoho zboží uvnitř chladničky může také způsobit další problémy, například prasknutí polic, nebo když chladničku otevřete, zboží spadne.

Důvod č. 2. Teplotní odchylky

Tento důvod můžeme spojit s předchozím. Vaše lednice Frigidaire má teplotní alarm a při jiné teplotě pípne. Vaše chladnička a mraznička mají ideální teplotu pro uchování vašeho zboží. A ve schránce na předních dveřích můžete vidět aktuální teplotu vaší lednice.

Pokud je vyšší než ideální teplota, zazní alarm. Pípání bude pokračovat, dokud se teplota nevrátí na požadovaný stupeň. Jak je ale možné, že se teplota mění? Jednou z hlavních příčin je předchozí důvod, proč jsou dveře ponechány mírně otevřené. Teplý vzduch bude difundovat uvnitř jednotky a v chladničce i mrazničce dojde ke změně teploty.

Další příčinou je dočasný výpadek proudu. Jakmile je napájení obnoveno nebo obnoveno, jednotka rozpozná zvýšení teploty uvnitř chladničky. Alarm vás upozorní.

Důvod č. 3. Neschopnost rozpoznat napájení

K této situaci obvykle dochází, když dojde k mírnému výpadku napájení nebo nízkonapěťovému napájení. Jakmile se elektřina vrátí, je pravděpodobné, že vaše chladnička zapípá. Tento zvuk naznačuje, že kvůli dočasnému výpadku nerozpozná zdroj energie. Nepřetržité pípání můžete zastavit stisknutím tlačítka „Ztlumit“ nebo „Výchozí nastavení“.

Důvod č. 4. Je třeba vyměnit vodní filtr

Ne všechny chladničky Frigidaire mají alarmy na vodní filtry. Místo toho některé zobrazují symbol červeného světla pro filtr, pokud potřebuje změnu.

Pokud tedy nikdo z výše uvedených nezastavil pípání, můžete zkusit vyměnit filtr. Bude to trvat jen krátkou dobu a budete muset vyměnit tubus ve vaší jednotce. Různé typy a modely chladniček umísťují své filtry na různá místa. Jiní jsou mezi křupavkami a někteří jsou ve spodní části jednotky.

Je to zábal

A tím končí článek o tom, proč „pípne moje lednička Frigidaire?“ Pípání můžete zastavit přímým stisknutím tlačítka napájení a jeho opětovným zapnutím. Nebo si můžete prohlédnout svůj manuál a nastudovat nastavení.

Pokud nejste spokojeni, můžete si zavolat odborníka a nechat ho zkontrolovat váš spotřebič. Může dojít k většímu poškození vnitřních součástí, než co můžete vidět a slyšet. Doufáme, že najdete zdroj tohoto zvuku a co nejdříve je oslovíte. Přečtěte si, proč je vaše klimatizace tak hlasitá. Vše nejlepší!