Proč jsou svatební místa tak drahá: 4 hlavní důvody

Ti, kdo jsou zvědaví, proč jsou svatební místa tak drahá, mohou zkontrolovat čtyři hlavní důvody. Tímto způsobem se také můžete rozhodnout, zda je cena vámi vybraného místa přiměřená a zda za své peníze dostáváte nejlepší hodnotu.

Navíc pochopte, že tak drahé místo nemusí být automaticky nejlepší. A pokud vás to zajímá, tady je, kolik vydělají svatební místa za rok.

Proč jsou svatební místa tak drahá?

Příprava na svatby

Pamatujte, že hostiny neposkytují pouze prostor pro svatbu. Připraví také místo, aby bylo vhodnější pro svatbu.

Různá místa také poskytují jedinečné dekorace svatebních míst, které stojí více než ty běžné, aby se odlišily od konkurence. Tímto způsobem by si je chtělo zarezervovat více párů než ostatní.

Kromě výzdoby a přípravy však pamatujte, že sestavení místa vyžaduje čas. Takže i když si místo na svatbu jen pronajímáte, příprava místa i tak ztratí několik hodin až den.

To také zahrnuje čas strávený během komunikace mezi párem a majitelem místa, kde pár může chtít změny a náhodné požadavky. Poté bude místo koordinovat a spolupracovat s dalšími svatebními dodavateli a prodejci, což je časově náročné a stresující.

Pokud si své svatební místo uděláte sami, zjistíte, jak těžké je rezervovat různé prodejce a také s nimi koordinovat svůj svatební den. Proto je rozumné, aby si místa účtovala vysoké poplatky, protože žádnou z těchto věcí nebudete dělat.

Zařízení pro provozování místa konání

Vybavení také významně diktuje průměrné náklady na svatební místo, aby zůstalo funkční. Místo může být pro začátečníky náročné, kde majitel musí začít od nuly.

Majitel místa utratil většinu svého rozpočtu na vytvoření vhodného parkoviště a zajištění instalatérství, elektřiny a dalšího vybavení, aby bylo místo vhodné pro svatbu. A samozřejmě tato zařízení budou využívána po celou dobu vašeho pronájmu.

Místo konání také často poskytuje stany, stoly, židle, pódium, světla a někdy i nějaké vybavení pro DJ, kapelu nebo MC. Všechny jsou drahé na pronájem samostatně, takže je vhodné pouze pro ně zvýšit celkový poplatek za pronájem svatebního místa.

A konečně, místo konání svatby předpokládá určité opotřebení svých zařízení a vybavení. Oprava nutná k jejich opravě a údržbě bude nákladná, včetně spotřeby elektřiny a vody během svatby.

Úklid místa konání

Při konzultaci s místem svatby si ujasněte, kdo po svatbě uklízí. Některá místa zajistí úklidovou četu sama, zatímco vy si ji budete muset najmout odděleně od ostatních.

Pokud jsou součástí balení, pak je to jeden z důvodů, proč je poplatek vysoký, protože čištění po jakékoli významné události vyžaduje čas a úsilí. Nejde jen o odvoz odpadků, ale posádka také vymění a opraví věci kolem místa, aby je vrátila do původního stavu.

Dalším důvodem, proč by úklid po svatbě měl být dobře zaplacen, je to, že někdy musí být proveden rychle, ale efektivně. Pamatujte, že dvě události za den mohou zarezervovat místa.

Svatební firmy potřebují vydělávat

A nakonec, jako každý jiný svatební podnik nebo prodejce, i svatební místa musí vydělávat. Takže veškeré úsilí, které věnují, aby jejich místo uspokojilo požadavky a odpovídalo snu páru, musí být kompenzováno.

Ale co víc, místa nejsou rezervována denně, protože ne každý den je vrchol svatební sezóny. K udržení chodu podniku je tedy třeba podílet se na určitém zisku.

Pokud si přečtete, jak založit svatební místo, dále pochopíte, proč je to složitý, ale naplňující obchodní podnik.

Kolik průměrný člověk utratí za svatební místo?

Páry jsou ochotny utratit více než 10 000 dolarů za místo svatby. Koneckonců, většina svatebního rozpočtu je věnována místu konání a dokonce se očekává, že zabere nejvyšší procento.

Očekává se, že poskytne 40 až 50 % z celkového svatebního rozpočtu jen na místo konání. Můžete dokonce uvažovat o vynechání prvků, jako jsou svatební laskavosti, pokud víte, že z recepce poskytujete nejlepší zážitek.

Nenuťte se však do nákupu drahého svatebního místa, pokud vás omezují finance. Je naprosto v pořádku sehnat si jednoduché místo nebo si ho zarezervovat jen na krátkou dobu.

Některé páry se dokonce rozhodnou nemít recepci, ale místo toho mají po obřadu intimní setkání.

Průměrné náklady na pronájem svatebního místa

Ti, kterým se zdá svatební místo příliš drahé, by si měli uvědomit, že průměrná cena pronájmu místa je 5 000 USD. Samozřejmě je možné najít místo za nižší cenu, ale to by měla být vaše očekávaná cena při plánování svatby.

Ale pokud máte málo rozpočtu, můžete vždy zvážit svatbu na zahradě. Zde je, kolik stojí svatba na zahradě, abyste měli představu.

Závěr

A to je vše! Právě jsme zjistili, proč jsou svatební místa tak drahá kvůli přípravě, údržbě, úklidu a obchodnímu modelu každého místa.

Dále počítejte s tím, že minimálně 40 % svého svatebního rozpočtu utratíte jen na místě konání. Abyste měli jistotu, že své svatební finance zvládnete dobře, začněte hledáním vhodného místa pro vaše finanční možnosti.