Péče o loď 101: Jak vyčistit plíseň na koberci lodí ve 3 krocích

Čištění vybavení lodi a interiéru je stejně důležité jako zachování funkčnosti lodi. Mít nápad, jak vyčistit plíseň na lodním koberci, je prospěšné pro to, aby byla vaše loď bezpečná a zdravá, a zde najdete všechny kroky k tomu.

Plísně mohou také způsobit zdravotní rizika a také poškodit interiér vaší lodi, pokud je ponecháte bez dozoru. K růstu a množení používají organický materiál, který se živí, což může později vést ke strukturálnímu poškození lodi.

Koberec lodi pokrývá téměř celý interiér lodi. Lodní koberec je díky svému umístění uvnitř lodi jedním z míst, kde mohou nepozorovaně růst plísně.

Lodní koberec napadený plísní bude mít také za následek pižmový zápach. To by často vedlo k tomu, že lidé onemocněli, jako jsou alergie a některá další respirační zdravotní rizika.

Abyste tomu zabránili, musíte udržovat čistotu lodi na každém rohu a rohu.

Kroky při odstraňování plísní na koberci lodí

Zatímco většina prodávaných lodních koberců k vám dorazí předem upravená, aby se zabránilo růstu plísní, tato úprava se může časem opotřebovat, což umožňuje začít a budovat kolonie. S neustálým přísunem vlhkosti na otevřené vodě může poškození z těchto kolonií plísní vést k rychlému znehodnocení lodi, což pak vede k předčasnému odchodu vaší lodi do důchodu.

Aby tyto plovoucí spory nevyřadily z provozu vaše plovoucí investice, zde je návod, jak se zbavit plísně rostoucí na koberci vaší lodi.

Krok č. 1. Vyndejte koberec

Chcete-li účinně vyčistit plíseň z lodního koberce, musíte nejprve koberec z lodi sundat. Umístěte ji někam mimo loď, kde se s ní můžete později vypořádat.

Za předpokladu, že plísně jsou již rozprostřeny jak na podlaze vaší lodi, tak na koberci, musíte čisticí operaci rozdělit na dvě. Jeden na podlaze a jeden na samotný koberec.

Krok č. 2. Vyčistěte podlahu lodi

Začněte s podlahou, vezměte si nějaký kartáč na podlahu, kbelík s vodou, saponát, mýdlo a bělidlo. Při přípravě všech těchto věcí, které potřebujete, byste si měli před začátkem také vzít nějaké OOP, zejména masky a rukavice.

Sundejte na podlaze všechny věci, které nesmějí navlhnout a ty, které nejde sundat, pořádně zakryjte. Pokud jsou kolonie plísní již silné, možná budete chtít vysát celou plochu před drhnutím, aby spory nelétaly všude.

Poté podlahu vydrhněte vodou a saponátem, abyste odstranili nejen plísně, ale i veškeré nečistoty, které se dostaly pod koberec. Pro velké množství nečistot se můžete rozhodnout pro tlakovou myčku, ale nejprve se poraďte s odborníkem, abyste si nepoškodili loď.

Opláchněte mýdlo a nečistoty a poté namočte podlahu 10% roztokem bělidla na dobu asi 10-15 minut, abyste zabili veškeré zbytky plísní. Oplachovací roztok znovu opláchněte a poté podlahu zcela vysušte, nejlépe na slunci nebo UV světlem.

V případě, že vaše podlaha nějak utrpěla poškození vodou, možná budete chtít přečíst tento článek o tom, jak odstranit plíseň z poškození vodou.

Krok č. 3. Vyčistěte koberec lodi

Nyní se musíte vypořádat s kobercem. Stejně jako interiér auta, i koberec vaší lodi přijímá veškerou špínu, kterou nesou boty jejích návštěvníků.

Existuje několik způsobů, jak můžete tento koberec vyčistit: můžete jej vydrhnout, tlakově vyčistit nebo pro dokonalé vyčištění jej můžete poslat profesionálům na mycí služby.

Pro ruční drhnutí potřebujete drhnutí, které dokáže odstranit nečistoty a plísně až do nejvnitřnějších částí koberce. Měl by však být dostatečně šetrný, aby neskončil roztržením nebo rozebráním vláken koberce.

Koberec vyperte saponátem, abyste odstranili všechny plísně a pořádně ho opláchněte. Pověste jej uschnout na slunci, které může zabít případné zbytky spor.

Tlakové mytí je stále jako ruční čištění, s výjimkou tlaku generovaného vodou. Někteří stále používají mýdlo, ale odstranění nečistot a plísní je spíše odpovědností správného použití stroje.

A konečně, pro profesionální mycí služby je nejlepší poohlédnout se po té, která se specializuje na koberce. Díky tomu budete mít jistotu, že přesně vědí, jak se vypořádat se specifickými skvrnami, skvrnami špíny a dokonce i s napadením bakteriemi a houbami, jako jsou plísně.

Pokud pro to chcete konkrétní proces, možná budete chtít zkontrolovat, jak napsat zprávu o formě, abyste zcela sdělili své potřeby profesionálům.

Co zabíjí plíseň v koberci?

Když se vypořádáváte s plísněmi na koberci, většina majitelů domů by vám doporučila použít ocet nebo jedlou sodu, které zabíjejí a brání opětovnému výskytu plísní. Zatímco látky, které zabíjejí plísně na různých površích, zůstávají technicky stejné, je potřeba počítat s případným poškozením samotného předmětu.

Například bělidlo funguje dobře při zabíjení a prevenci plísní na většině povrchů. Bohužel bělidlo poškozuje téměř každý typ koberce pro lodě, způsobuje skvrny na jejich barvě a někdy i poškození vláken.

Závěr

Pro udržení optimálního stavu je důležité člun vyčistit. Naučit se čistit plísně na koberce lodí je jedním z několika procesů, které musíte provést, aby byla vaše loď bezpečná a zdravá.

Správná údržba a pravidelné čištění vaší lodi může zabránit otravným plísním. Vaše loď, která je jednou z vašich cenných investic, si zaslouží pravidelnou údržbu, aby byla v nejlepším stavu.