Proč je v mé lednici voda? 6 překvapivých důvodů!

Přemýšleli jste někdy, proč je v mé lednici voda? Mezi několik běžných důvodů tohoto problému patří ucpaná vypouštěcí trubice, pocení v lednici, netěsnost dávkovače vody a rozlití uvnitř chladničky.

Pokud vaše chladnička teče, nemusí být vyměněna. Problém může být způsoben různými faktory, z nichž některé lze poměrně snadno řešit. Dokud své vybavení na opravu ledničky nedostanete ven, ujistěte se, že neexistuje jednoduché řešení, které byste mohli udělat sami.

Před rozhodnutím o možnostech opravy je důležité zjistit všechny možné příčiny netěsností. Níže jsme podrobně uvedli všechny důvody. Takže pokud vás to zajímá a chcete se dozvědět více, pokračujte ve čtení tohoto článku až do konce. pojďme se hluboce podívat, proč mám v lednici vodu!

Důvody, proč je ve vaší lednici voda?

Když odemknete ledničku a uvidíte v ní kaluže vody, shromažďující se ve spodních skříních s ovocem nebo stékající po stěnách, máte problém. Voda v lednici pravděpodobně není vážný problém. Přesto je to problém, který vytváří přetrvávající nepořádek a voda může způsobit značné poškození půdy vaší jídelny. Upřednostněte identifikaci příčiny nahromaděné vody. Každopádně přestaň víc přemýšlet! Níže jsme vysvětlili, proč je v mé lednici voda. Tak pojďme dál!

#1. Odtoková trubka je zablokovaná

Problém je s největší pravděpodobností ve vaší mrazničce, pokud pozorujete vodní louže uvnitř vaší chladničky. Za normálních podmínek odmrazovací mechanismus vaší mrazničky mnohokrát denně aktivuje topení, aby rozpustil led nahromaděný na chladicí spirále. Voda je odváděna do odtokové trubice, která se připojuje k odtokové nádobě na dně chladničky. Když led taje na vodu, následkem tepla se voda odpaří.

Pokud se odtok mrazničky ucpe, voda přeteče a prosakuje do spodní části vaší chladničky. Nakonec dosáhne dna. Ucpaný odtok budete muset uvolnit sami. S největší pravděpodobností je to jen omrzlé. Malé množství horké vody nalité do odpadu jej může vyčistit a vyléčit problém.

#2. Voda vyvolaná potem v ledničce

Silné pocení v čistých skladovacích nádobách na ovoce a zeleninu může vést k hromadění vody v chladničkách v důsledku kondenzace. Je možné, že v těchto částech skladujete vlhkou zeleninu a ovoce, nebo je možná problém s těsněním dveří, pokud vidíte, že boční stěny chladničky jsou vlhké. Kdykoli jsou dveře chladničky uzamčeny, pryžové těsnění uzavírající otvor brání vnikání venkovního vzduchu.

Vlhkost uvnitř mrazničky může vytvářet kondenzaci na stranách, pokud je do studené chladničky neustále dovoleno vstupovat teplejšímu vzduchu jinde. Tato vlhkost kondenzuje do kapiček, stéká po stěně a shromažďuje se ve spodní části jednotky. Jedinou možností je vyměnit poškozené těsnění. Tím se váš problém rychle vyřeší.

#3. Netěsný dávkovač vody

Pokud máte chladničku s vestavěným dávkovačem vody, může dojít k nahromadění vody v důsledku úniku v mechanismu dávkovače. Je možné, že je prasklá hadice dávkovače vody nebo že potrubí, které přivádí vodu přes chladničku ke chlazení, prosakuje a prosakuje dovnitř hlavní části. Může se jednat o viditelnou netěsnost nebo je nutné odstranit z panelů chladničky, aby bylo možné identifikovat. Pokud problém sami nezjistíte, obraťte se na kvalifikovanou opravu zařízení. Možná vás také bude zajímat, jak vyřešit únik/kapání vody z dávkovače.

#4. Přetečení chladničky

Zkontrolujte, zda se vám nedaří zjistit fyzický problém s lednicí, ale stále v ní máte vodu. Zkontrolujte, zda neprosakují nějaké nádoby na láhve s vodou, zejména ty velké s úchytem na boku. Pokud nejsou nádoby na vodu správně utěsněny, často pomalu vytékají. Přeprava kontejnerů z prodejny může mít za následek poškození. V průběhu času se může nahromadit několik kapek a vytvořit velké kaluže.

#5. Tvorba led

Na zadní stěně vaší chladničky se čas od času může nahromadit led, který brání vytékání vody. Pokud je teplota v chladničce udržována na nízké úrovni, může k tomu dojít. Led se zasekává v otvoru drenážní vany a brání odtékání vody. Je také možné, že trubice zamrzne, což způsobí drenážní komplikace. Odmrazte chladničku tak, že ji vypnete a necháte led rozptýlit. Poté znovu zkontrolujte, zda není otvor ucpaný a zda voda odtéká. Zbylý led můžete rozpustit tím, že do odtoku nalijete trochu extra horké vody.

#6. Ucpaný odtokový otvor

Když se odtokový otvor v lednici ucpe, může se hromadit voda. Potraviny, plísně nebo obyčejné odpadky se mohou hromadit a bránit správnému splachování vody. Veškerá vlhkost nahromaděná ve vaší chladničce je filtrována přes drenážní otvor. Ten se pak shromažďuje v mělké nádobě pod lednicí poblíž kompresoru, kde se odpařuje. Pokud je na dně vaší chladničky voda, okamžitě zkontrolujte odtokový otvor.

It’s A Wrap!

Tím diskuse končí. Tak proč mám v lednici vodu? Zde jsou uvedeny nejčastější důvody vody ve vaší lednici. Doufáme, že jste pochopili všechny tyto příčiny. Není potřeba smlouva o údržbě ani nová lednička! Jednoduše zkontrolujte věci a nabídněte lednici čas od času rychlý úklid, abyste zabránili hromadění vody. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Možná si také budete chtít přečíst o tom, proč moje lednička voní a kolik lednička váží.