Proč by se menšiny měly zajímat o dárcovství orgánů? 5 úžasných důvodů!

Víte, proč by se menšiny měly zajímat o dárcovství orgánů? V tomto článku budete moci najít odpovědi na svou otázku; existuje tolik důvodů, ale jde o to, že pomáháte druhým lidem Zajímá vás, proč lidé darují své orgány?

To se zdá být děsivé na to pomyslet; proč by k tomu měl být někdo nucen? Co by měl člověk vědět o darování svých orgánů?

No, tento článek obsahuje odpovědi i na ně. Uvedeme několik běžných důvodů, proč se někdo může zúčastnit pořadníku na dárcovství orgánů. Jakmile jste připraveni na grant, je třeba zvážit několik faktorů, abyste našli shodu. Pokračujte ve čtení a dozvíte se to!

Dárcovství orgánů

Když někdo potřebuje transplantaci orgánu, může získat zásoby od těch, kteří se rozhodli darovat orgány. Pro dosažení nejlepších výsledků by měl být orgán čerstvý. Když je potřeba dárcovství orgánů, obvykle je již někdo připraven na transplantaci orgánu. Dárce orgánu může dát souhlas s darováním. V případech, kdy je dárce mrtvý, mohou být jeho orgány stále darovány se souhlasem člena rodiny nebo nejbližšího příbuzného.

Proč se menšiny zajímají o dárcovství orgánů?

Co by někoho přimělo darovat svůj orgán? Možná vás překvapí, že k tomu někdo má několik důvodů. Pokud jste o tom někdy sami přemýšleli, možná svou motivaci najdete v tomto seznamu důvodů, proč lidé darují orgány.

Důvod č. 1. Pomozte ostatním

Ano, z čisté laskavosti a soucitu. Někteří lidé se možná dostali do situace, kdy je jejich srdce pohnuto udělat něco tak odvážného a nezištného, ​​jako je darování orgánu pro někoho v nouzi. Většina z těchto lidí může mít také onemocnění, které ovlivňuje kvalitu jejich života, takže by místo toho pomohli někomu, kdo může žít lepší život. Když se člověk blíží smrti kvůli svému předpokládanému krátkému životu, může to být pro rodinu způsob, jak během procesu truchlení vědět, že jeho rodinný příslušník pomohl zachránit něčí život, který bude žít dál prostřednictvím druhé osoby.

Důvod č. 2. Jeden dárce může pomoci mnoha lidem

Věděli jste, že jeden dárce může pomoci osmi životům? Vzhledem k tomu, že dar pochází od zesnulé osoby, což má za následek darování všech jejích orgánů. Orgány, které odebírají na pomoc, budou oko, ledviny, plíce, střeva, játra, tkáně, srdce a slinivka břišní. Může být také dobré si přečíst o tom, jak dárcovství orgánů zachraňuje životy.

Důvod č. 3. Náboženský motiv

Většina náboženství podporuje své členy dobrovolně při dárcovství orgánů. Může to být způsob, jak vyjádřit svou lásku k bližnímu a štědrost k ostatním. Jejich praktiky a přesvědčení posilují jejich vůli být nesobecký pro větší dobro.

Důvod č. 4. Je to naléhavé

Čekací fronta na varhany je velmi dlouhá. Každý den je na čekací listinu na orgán přidáno přibližně 100 000 lidí. V důsledku této dlouhé fronty také každý den umírají lidé při čekání na orgán. Lidé si musí být vědomi toho, jak moc mohou pomoci, a povzbuzovat je, aby tak činili. Vědět, jaké jsou výhody dárcovství orgánů.

Důvod č. 5. Členové rodiny

Členové rodiny, kteří potřebují transplantaci orgánu, je mohou získat od jiného člena rodiny. To proto, že budou kompatibilní a budou se nejlépe shodovat. Živý dárce je také lepší než mrtvý dárce. Myslím, že je užitečné přečíst si o tom, proč je dárcovství orgánů povinné.

Mohou nezletilí darovat orgány?

Představte si to, potřebujete transplantaci orgánu a nezletilý rodinný příslušník se dobrovolně přihlásil k darování svého orgánu. Je to legální a bezpečné? Ano, je to povoleno, pokud existuje souhlas a je to zcela bezpečné. Pro někoho, kdo může být dárcem orgánů, není žádná věková hranice. I když v některých případech to není možné, protože orgán nemusí mít správnou velikost, aby udržel nové tělo. Například při transplantaci jater nemůže dětský orgán stačit dospělému lidskému tělu, protože nestíhá denní příjem daného člověka.

Pro menšiny je to ale jiný příběh. Proč by se menšiny měly zajímat o dárcovství orgánů? Menšiny jsou náchylnější k přenosu nemocí v plicích, srdci, slinivce, ledvinách a dalších. Tito jsou častější u etnických menšin kvůli jejich zřetelnému rozdílu v kultuře. Ačkoli rasa není technicky problém při dárcovství orgánů, může být faktorem, který je třeba zvážit.

Je to spíše otázka kompatibility než preference. Menšiny zoufale potřebují dárce orgánů mnohem více než běžná populace.

Etnická příslušnost, náboženství a pohlaví nejsou součástí filtrování dárců. Je to jen častější zápas, když jsou lidé stejné rasy. Pro ty, kteří mají multirasový původ, je stále možné, aby darovali své orgány.

Je to obal!

Proč by se menšiny měly zajímat o dárcovství orgánů? Toto je vynikající téma pro výzkum, zejména pro ty, kteří potřebují dárce nebo plánují darovat orgán někomu z menšiny. Doufáme, že jste se z tohoto článku poučili. Děkuji mnohokrát za přečtení! Také by vás mohlo zajímat informace o dárcovství orgánů a transplantacích: jak to funguje.