Jakou velikost plen bych si měl dát do registru? Přečti si tohle

Jakou velikost plen bych si měl dát do registru? Budete chtít začít s plenkami novorozenecké velikosti, které jsou již menší než velikost, kterou bude mít vaše dítě, když mu bude měsíc nebo dva. Jakmile jich budete mít dost, je čas vyplnit jedničky a dvojky.

Může to být ohromující, protože existuje tolik možností! Nedělejte si starosti s každou značkou – prostě si vyzvedněte to, co vám vyhovuje v místním obchodě nebo online, a v případě potřeby přidejte další po narození dítěte.

Průměrný novorozenec se hodí buď pro novorozence (do 14 liber), velikost jedna (12-18 liber) nebo velikost dvě (16-28 liber). Budete také chtít nějaké návleky na plenky, které těsně padnou kolem pasu a nohavic pro extra ochranu proti úniku.

Pokud registrujete látkové plenky, budete potřebovat přibližně 24-30 potahů novorozenecké velikosti a 18-24 od každé velikosti až do velikosti šest. Pokud používáte jednorázové plenky, začněte s velikostí novorozence a s tím, jak se vaše dítě zvětšuje, pokračujte nahoru.

V případě potřeby si vždy můžete později koupit další! U jednorázových i látkových plen je dobré mít nějaké zálohy pro případ nečekaného prasknutí nebo dvou (nebo tří).

Při nákupu plen mějte na paměti, že ne všechny značky jsou si rovny – některé budou zastřihovací, jiné budou super savé. A nezapomeňte na ekologické možnosti, jako je bambus nebo konopí na jedno použití! Udělejte si průzkum a najděte ty nejlepší plenky pro vaše nejmenší.

Jaká je velikost plenky po 7?

Velikost plenky je po sedmičce je velikost devět. Vyplývá to z hmotnostního grafu, který má většina značek. Je důležité se ujistit, že používáte správnou velikost plen pro vaše dítě, protože to může ovlivnit, jak jsou pohodlné a také jak dobře plenky sedí. Nechcete protékání nebo prověšování plen! Pro novorozence budete pravděpodobně používat plenky velikosti jedna nebo dvě, v závislosti na značce.

Jak vaše dítě roste, budete se ve velikostech pohybovat nahoru, dokud nedosáhnou velikosti šest nebo sedm, a poté začnete používat plenky velikosti devět. Opět se to liší podle značky, takže se nezapomeňte podívat na tabulku hmotnosti. A vždy si pamatujte: když máte pochybnosti, zvedněte velikost! Používání příliš malých plen může vašemu dítěti způsobit problémy.

Kdy byste měli velikost v plenkách?

Zhruba každý měsíc a půl až dva měsíce. Jak se mění tělo vašeho miminka, mění se i velikost jeho plen! Pokud si nejste jisti, jakou velikost pořídit, zeptejte se na pokladně na prodejně. Budou více než rádi, že pomohou.

Pleny jsou důležitou součástí života vašeho miminka, proto se ujistěte, že jich máte dostatek po ruce. Nechcete vyběhnout uprostřed noci! Věřte nám – už jsme tam byli. Ujistěte se, že máte po ruce také ubrousky a přebalovací podložku, pro každý případ. Přebalování může být špinavá práce, ale je třeba to udělat!

Jak zjistím, jakou váhu mám používat?

Na tuto otázku neexistuje definitivní odpověď. Některé faktory, které byste měli zvážit, zahrnují váhu vašeho dítěte, klima, kde žijete, a to, jak často vaše dítě čůrá nebo kaká.

Někteří rodiče zjistí, že potřebují přejít na těžší plenu, když jejich dítě dosáhne určité hmotnosti, zatímco jiní mohou zůstat u lehčí pleny po celou dobu přebalovacích let svého dítěte. Nakonec je na vás, abyste se rozhodli, jakou gramáž plen použít.

Pokud si nejste jisti, jaká zatěžovací plena je pro vaše miminko vhodná, požádejte o radu svého pediatra. Pravděpodobně vám budou schopni doporučit konkrétní značku a hmotnostní rozsah, který bude pro vaše dítě nejlepší.

Kolik plen by mělo dítě denně použít?

Dítě spotřebuje kolem deseti až patnácti plen denně. To se může lišit v závislosti na věku dítěte, na tom, jak často se mění a na jeho stravě.

Rodič by si měl dávat pozor na vyrážku z plen nebo jiné podráždění pokožky, které by mohlo naznačovat, že se často vyskytuje příliš mnoho mokrých plen. Velikosti plen se také mění, jak miminka vyrůstají v batolata; rodiče na to musí dávat pozor při výběru velikosti, která je pro ně v daném okamžiku vhodná.

Kolik hodin vydrží dítě bez mokré plenky?

Na tuto otázku neexistuje definitivní odpověď. Záleží na věku dítěte, stravě a množství pití. Obecně řečeno, novorozenci vydrží šest až osm hodin bez mokré plenky, zatímco batolata mohou být mezi výměnami pouze tři nebo čtyři hodiny.

Jako vždy je nejlepší poradit se se svým pediatrem, pokud máte nějaké dotazy nebo obavy ohledně zvyků vašeho dítěte v koupelně. Mokré plenky jsou pro rodiče důležitým způsobem, jak sledovat úroveň hydratace svého dítěte a zajistit, aby dostávalo dostatek tekutin.

Takže pokud vaše dítě nemělo nějakou dobu mokrou plenku, ujistěte se, že mu dáte trochu vody nebo šťávy a uvidíte, zda se jeho produkce zvýší. A samozřejmě nezapomeňte vyměnit i ty špinavé plenky!