Příručka pro majitele domů 101: Jak efektivně používat Mold Armor

Plísně mohou být skutečně invazivní a zhoubné, a proto by jejich odstranění mělo být pro majitele domů nejvyšší prioritou. Vědět, jak používat plísňové brnění, může být odpovědí na vaši noční můru plnou plísní.

V tomto článku se dozvíte dva způsoby, jak můžete použít plísňové brnění k zabití a odstranění veškeré plísně ve vašem domě.

Co je Mold Armor?

Nalezení plísní ve vašem prostoru a majetku může být nepříjemné, protože by mohlo potenciálně ohrozit vaše zdraví. Nepropadejte panice. Možná budete schopni odstranit tuto houbu sami pomocí plísňového pancíře.

Mold armor je čisticí prostředek, který můžete najít v místním nebo internetovém obchodě. Můžete jej použít k odstranění a likvidaci plísní ve vašem domě či bytě. Tento čisticí prostředek je ideální pro čištění vnitřních povrchů, jako jsou dlaždice, toalety, sprchové hlavice, pracovní desky, umyvadla a další.

Formové brnění můžete také použít na vnější povrchy, jako je vaše terasa nebo veranda. Chcete-li se dozvědět více o odstraňování plísní z vaší betonové terasy, můžete se obrátit na tento článek.

Kroky použití Mold Armor

Existují dva různé způsoby, jak správně používat formovací brnění.

Metoda č. 1. Postřik

Pokud je plíseň, kterou chcete odstranit, uvnitř domu, je vhodnou metodou čištění postřik.

Krok č. 1. Připravte si vše, co budete potřebovat

Plísňové brnění je poměrně snadno dostupný čisticí prostředek. Můžete navštívit místní obchody, které prodávají čisticí prostředky ve vašem okolí, a zeptat se, zda nějaké nemají na skladě. Možností je také nakupování online.

Pokud máte citlivou pokožku, může být lepší použít gumové rukavice. Jde o minimalizaci možnosti podráždění. Používáte-li výrobek uvnitř, ujistěte se, že máte otevřená okna nebo dveře pro větrání a použijte masku, protože tento výrobek má silný chemický zápach.

Po přípravě čisticích prostředků a ochranných pomůcek budete muset zkontrolovat svůj dům nebo byt, zda se v něm nenacházejí plísně. Proveďte důkladnou kontrolu, abyste zachytili každé místo plísně. Abychom vám pomohli, zde je informativní průvodce, jak zkontrolovat, zda váš byt nemá plíseň.

Krok č. 2. Nastříkejte formovací pancíř

Nastříkejte přípravek na místo. Ujistěte se, že jste celou plochu nebo povrch pokryli plísní. Počkejte několik minut.

Krok č. 3. Opláchněte a otřete

Po několika minutách přípravek opláchněte vodou. Místo můžete také otřít hadříkem, papírovou utěrkou nebo vlhkou houbou.

Jakmile je oblast nebo místo suché, zkontrolujte, zda na něm nejsou zbytky plísně nebo skvrny. Musíte odstranit veškerou plíseň, abyste zabránili jejímu růstu a znovu se usadili na tomto místě. Pokud zbyly zbytky, můžete opakovat kroky 2 a 3.

Pokud se plíseň ukáže jako tvrdohlavá, vydrhněte ji. Po nanesení receptury na místě oblast důkladně vydrhněte. Před opláchnutím nechte přípravek několik minut působit.

Metoda č. 2. Tlakové mytí

Plíseň se může tvořit kdekoli, včetně venkovních povrchů. Pro vysoké plochy můžete použít metodu stříkání a žebřík.

I když to není zrovna nejbezpečnější metoda. Dalším řešením je použití tlakového mytí.

Krok č. 1. Připravte vše

Ke spuštění budete potřebovat tlakovou myčku. Zatímco tlaková myčka má schopnost odstranit plíseň samotnou, přidání pancíře formy může zlepšit její účinnost při zabíjení plísní.

Plísňové brnění může účinně zničit plíseň a snížit její šance na opětovné dorůstání. Na tlakové myčky můžete použít některé výrobky z plísňového pancéřování. Pro další bezpečnostní opatření můžete použít rukavice, masku a bezpečnostní brýle.

Krok č. 2. Použijte tlakovou myčku

Přidejte recepturu do nádržky na čisticí prostředek tlakové myčky. Umyjte povrch čističem a nechte několik minut působit.

Krok č. 3. Opláchněte

Oblast dobře opláchněte vodou. Opakujte krok 2, pokud existuje nějaká zbývající forma.

Kromě tlakové myčky můžete na venkovní povrchy použít i cisternový postřikovač. Stačí naplnit nádrž přípravkem a nastříkat na plochu. Nechte pár minut působit a opláchněte.

Je Mold Armor bezpečný?

Je relativně bezpečné používat, pokud budete dodržovat pokyny výrobce. Je však velmi důležité vzít v úvahu jakékoli konkrétní pokyny týkající se ventilace a ochranných prostředků. Důrazně se doporučuje používat obličejovou masku, protože většina plísňových brnění silně zapáchá.

Nejlepší by bylo dodržet všechny pokyny k nošení rukavic při používání produktu, aby se zabránilo podráždění pokožky. Výrobky z plísňového pancéřování obsahují chlornan sodný, primární složku používanou v bělidlech pro domácnost, a uhličitan sodný, sloučeninu soli, která se obvykle vyskytuje v pracích prostředcích. To znamená, že obsahuje chemikálie, které by mohly být pro alergiky nevhodné.

Ujistěte se, že plísňové brnění je mimo dosah dětí a domácích zvířat. Po použití přípravku si důkladně umyjte ruce, aby nedošlo k podráždění pokožky a očí.

Závěr

Nyní, když víte, jak používat plísňové brnění, můžete konečně začít řešit ty tvrdohlavé plísně plížící se po tmavých koutech vašeho pozemku. Nyní jste připraveni a vybaveni na boj s plísněmi a zabránění jejich opětovnému usazení. Nyní jde jen o to, jak zabránit tomu, aby se to opakovalo.