Mohou svíčky ulevit od úzkosti? Zde je to, co potřebujete vědět

Svíčky jsou nejlepším způsobem relaxace. Ať už je to blikající světlo, uklidňující vůně nebo krásná záře svíčky – díky nim se cítíme pohodlně. Mohou tedy svíčky ulevit od úzkosti?

Koneckonců, existují některé studie, které říkají, že vonné svíčky mohou pomoci snížit stres a zlepšit náladu. A protože úzkost je poznamenána tím, že se cítíme vystresovaní a rozmrzelí, možná vdechnout trochu levandule a přitom držet zapálenou zápalku nakonec není tak špatný nápad.

Svíčky a úzkost

Některým lidem svíčky pomáhají cítit se uvolněně a klidně, ale u jiných mohou svíčky vyvolávat úzkost. proč tomu tak je? No, záleží na tom, z jakého důvodu zapalujete svíčku. Pokud zapalujete vonné svíčky, abyste uklidnili své nervy, pak ano – svíčky mohou zmírnit úzkost. Vonné svíčky jsou zvláště užitečné, pokud zažíváte epizodu mírné nebo střední úzkosti, protože pomáhají aktivovat váš parasympatický nervový systém (ten, který je zodpovědný za relaxaci).

Ale pokud máte silnou úzkost nebo trpíte panickou poruchou, zapálit vonnou svíčku nemusí být tak dobrý nápad. Podle klinického psychologa Davida Klowa „mají vonné svíčky negativní konotace“ pro ty, kteří mají záchvaty paniky, protože přítomnost silných pachů během epizody může vyvolat větší úzkost. Ale pokud je to jediný způsob, jak se můžete uklidnit, pak rozhodně – zapalte svíčku!

Ve skutečnosti někteří terapeuti zjistili, že vonné svíčky jsou účinným nástrojem pro zvládání problémů pro lidi, kteří trpí úzkostí, protože poskytují „smyslovou stimulaci“. Jinými slovy, vdechování uklidňujících vůní při sledování blikajícího plamene prokázalo, že zmírňuje příznaky mírné a střední úzkosti.

Někteří odborníci však tvrdí, že neexistuje dostatek klinických důkazů na podporu tvrzení, že svíčky zmírňují úzkost nebo stres nebo pomáhají snižovat záchvaty paniky. Než si tedy koupíte ve velkém spoustu svíček s vůní levandule, možná bude nejlepší se nejprve poradit se svým lékařem!

Nejlepší svíčky zmírňují úzkost

Existuje spousta různých vůní a může být těžké určit, která z nich vám pomůže relaxovat nejvíce. Někomu levandule uklidňuje nervy. Jiným zemitá vůně jako santalové dřevo nebo cedr přináší pohodlí a lehkost. Bez ohledu na to, jaký druh svíčky hledáte nebo jak velký je váš rozpočet, my vám pomůžeme! Zde je náš seznam pěti nejlepších svíček pro zmírnění úzkosti:

Santalová svíčka Vanilla Candle od The White Barn Candle Company

Tato svíčka na sójovém základě má hřejivou, dřevitou vůni s podtóny bourbonské vanilky a cukrové vaty, která se rychle stane vaší novou oblíbenou svíčkou.

Eucalyptus Spearmint Candle od Paddywax

Tato svíčka je ideální pro člověka, který žije ve městě a stýská se mu po přírodě. Zemitá vůně eukalyptu dokáže proměnit váš obývací pokoj v mini lázně, zatímco mátová svěžest máty klasnaté vás vrátí do dětství na dvorku u babičky.

100% svíčka ze sójového vosku od Bath & Karosářské práce

Pořádáte večírky nebo pořádáte herní večery s přáteli? Tato svíčka ze sójového vosku s dlouhou životností je naplněna pačuli, santalovým dřevem a bavlněným pižmem – třemi silnými vůněmi, které se běžně používají k tomu, aby se lidé uvolnili. Nejlepší na této svíčce je, že se dodává v řadě velikostí (včetně ohřívačů rukou), takže si můžete vybrat tu, která je pro vás ta pravá!

Calla Lily od CB I Hate Parfume

Tato svíčka je skvělou volbou, pokud máte rádi květiny. Kombinuje vůni kala s mátou a cypřišem, což pomáhá uklidnit nervy a vyčistit mysl. Tato svíčka také způsobí, že každý pokoj (nebo auto) bude vonět jako čerstvě vyčištěná – dokonce i poté, co ji sfouknete.

Levandulová heřmánková svíčka od Paddywax

Lavender Chamomile Candle je uklidňující kombinace uklidňujících heřmánkových a levandulových esenciálních olejů ve svíčkách na bázi sóji. Zbavte se stresu a úzkosti s touto vůní, která má tóny uklidňujícího bergamotu a heřmánku a je skvělým doplňkem do každé domácnosti.

Dokážou svíčky ulevit od úzkosti: Souhrnně

Pokud jde o otázku, zda svíčky zmírňují úzkost, je nejlepší nechat svůj nos rozhodnout, která vůně vás nejvíce uklidní. Pokud máte omezený rozpočet, ale chcete svíčku, která dostatečně voní k jídlu, vyzkoušejte Bath & Výběr Body Works s vůní vanilky. Pokud však máte silnou úzkost nebo záchvaty paniky a potřebujete ještě více pomoci překonat tyto stresory, možná je pro vás konzultace s lékařem před nákupem vonných svíček tou správnou volbou.

Kromě uklidňujících vůní je dalším běžným způsobem, jak lidé zmírňují úzkost, poslech hudby. Mnoho lidí zjišťuje, že použití jejich oblíbeného pomalého džemu jim může skutečně pomoci uklidnit se, a vy byste se o to měli pokusit také!

Jaké jsou některé z vašich oblíbených způsobů, jak zmírnit úzkost? Rádi bychom o tom slyšeli, takže nám zanechte komentář níže. A samozřejmě nezapomeňte tento článek sdílet se svými přáteli a rodinou na Facebooku!