Jak dlouho může dítě zůstat v autosedačce? Průvodce

Jak dlouho může dítě zůstat v autosedačce? Americká akademie pediatrů doporučuje, aby kojenci trávili méně než jednu hodinu denně v autosedačce.

Doporučuje se také držet dítě otočené zády ke směru jízdy co nejdéle. Čím déle můžete nechat své dítě otočené dozadu, tím lépe pro jeho vývoj krku a páteře.

Většina dětí bude schopna zůstat otočená proti směru jízdy až do 20 liber nebo až dosáhnou výšky přibližně 30 palců (což se obvykle vyskytuje přibližně ve věku dvou let).

Je však důležité si uvědomit, že některé děti nemusí odpovídat této časové ose kvůli problémům s výškou/hmotností, takže vždy dodržujte pokyny výrobce!

Jak si vyberu konvertibilní autosedačku?

Konvertibilní autosedačky jsou obvykle tou nejlepší volbou pro rodiče, protože je lze použít v poloze zády ke směru jízdy pro kojence a poté je otočit dopředu, aby byly čelem k přední části vozidla. Jsou také navrženy s vyššími limity výšky a hmotnosti, což znamená, že je využijete více, než bude vaše dítě připraveno sedět v běžném bezpečnostním pásu.

Nevýhoda? Možná budete mít snazší čas na nesprávnou instalaci – aniž byste si uvědomili, že je něco špatně, dokud své dítě nepovezete na projížďku! Zde je několik tipů, jak je správně vybrat:

-Když malé děti přerostou své dětské autosedačky, ale ještě nejsou dost velké, aby se pohodlně vešly do tradičních pětibodových pásů nebo podsedáků (obvykle asi 40 palců vysoké), konvertibilní autosedačky jsou skvělou volbou.

-Americká pediatrická akademie (AAP) doporučuje, aby děti jezdily proti směru jízdy, dokud jim nejsou alespoň dva roky nebo nepřerostou výškové a váhové limity pro jejich kojeneckou nosítku, která je obvykle vysoká kolem 40 palců. Konvertibilní autosedačky jsou navrženy tak, aby vyhovovaly malým dětem – dokonce i novorozencům!

– v nakloněné poloze s vložkou za nimi, aby byly pohodlné při delších cestách. Mnoho modelů pojme kojence o hmotnosti až 35 liber nebo více, takže je využijete mnohem dříve, než vaše miminko přejde z kojeneckého věku! Jen si pamatujte: jakmile hlava vašeho dítěte váží 11 liber, posuňte jej dopředu, aby mělo prostor pro bezpečný růst, aniž by příliš zatěžovalo krk.

-Všechny děti by měly jezdit na zadním sedadle až do věku 13 let, takže je důležité, abyste měli autosedačku, která je bezpečně usadí v každé fázi jejich života! Pokud je vaše dítě vysoké přes 40 palců a váží více než 45 liber (průměrné pětileté dítě), může být připraveno na bezpečnostní pás pro dospělé – což znamená, že je čas začít se poohlížet po autosedačkách.

Jakmile děti dosáhnou čtyři stopy, devět palců nebo vyšší, obvykle mezi osmi a dvanácti lety, ale vždy si před nákupem zkontrolujte požadavky na výšku u konkrétních modelů!

Stejně jako u jakéhokoli jiného typu bezpečnostního vybavení, jako jsou helmy, neexistuje jedna dokonalá volba pro každého – ale použití těchto pokynů jako výchozích bodů může rodičům pomoci zúžit jejich možnosti a vybrat si konvertibilní autosedačku, která je pro ně vhodná.

-Někteří rodiče se rozhodnou koupit dvě různé sady: jednu, která směřuje k zadní části vozidla, a druhou se zvýšenou základnou, takže může směřovat také dopředu (a zahrnuje všechny potřebné adaptéry) – to je zvláště skvělé, pokud jste často v půjčovna aut nebo se nechcete při cestování vláčet s velkou autosedačkou!

Jiní místo toho rádi volí kombinovaný model autosedačky, jako je Graco ExtendT (níže), navržený speciálně pro kojence i batolata. Bez ohledu na to, jaký typ konvertibilní autosedačky nakonec použijete, ujistěte se, že má pěknou silnou opěrku hlavy, pevné přezky a nastavitelné ramenní popruhy.

Jaké jsou 4 typy autosedaček?

Existují čtyři hlavní typy autosedaček: proti směru jízdy, po směru jízdy, s posilovačem polohy pásu a konvertibilní. Každá slouží jinému účelu pro každou fázi růstu vašeho dítěte. Nejbezpečnější typ je ten, který správně pasuje do vašeho vozidla a odpovídá velikosti vašeho dítěte!

Konvertibilní autosedačky lze použít mnoha způsoby podle hmotnosti, výšky atd. Obvykle mají vyšší limity proti směru jízdy než jiné styly, díky čemuž jsou skvělé pro větší děti, které se nemusí dobře vejít do dětských autosedaček, protože jim odrostou nohy. rychle, pokud bude mít více místa pro nohy!

Kabriolety také obvykle vydrží déle než jiné varianty, takže si nemusíte kupovat další sedadlo, jakmile budou připraveny na posilovače nebo na další fázi.

Autosedačky zády ke směru jízdy jsou speciálně navrženy pro děti od 22 liber, dokud nedosáhnou maximální výšky/hmotnostního limitu jejich sedadla (který se u různých značek liší). Autosedačky umístěné zády ke směru jízdy udrží hlavu vašeho dítěte podepřenou a zabrání tomu, aby v případě kolize vyletělo dopředu. Umožňují vám je také snadno přenést z vozidla, aniž byste probudili spící miminka!

Autosedačky po směru jízdy pomáhají dětem pohodlněji jezdit v autech tím, že umožňují dětem, které jsou příliš velké nebo vysoké na nosiče směřující proti směru jízdy, přejít na nosič směřující po směru jízdy. Tento typ může bezpečně pokračovat v jízdě i po čtvrtém věku, kdy mnoho rodičů přesune své děti do pouze přídavného sezení, pokud jim to umožňuje sedět s nohama pokrčenými pod nimi (což v přídavných sedačkách nefunguje).

Autosedačky s posilovačem polohy pásů obvykle používají děti ve věku od čtyř let nebo když vaše dítě přeroste z konvertibilní sedačky. Posilovač polohování pásu spolupracuje s bezpečnostními pásy pro dospělé a pomáhá udržet děti na místě při jízdě ve vozidle.

Zabraňují také sklouznutí břišního pásu na břicho a omezení prostoru pro dýchání v případě nehody, která může být smrtelná! Boostery jsou dodávány s nastavitelnými opěrkami hlavy, které zajišťují náležitou ochranu všem dětem, když sami vyrostou v dospělé!