Měli byste si nechat zkontrolovat plísně při koupi domu?

Většina lidí se ptá: „Měli byste si nechat zkontrolovat plísně při koupi domu?“ Neměli byste ztrácet čas přemýšlením o této otázce, protože ano, děláte!

Pokud máte v plánu koupit nový dům, nezapomeňte do kontrolního seznamu bezpečnosti domu zahrnout kontrolu plísní. Když budete pokračovat ve čtení tohoto příspěvku, budete vědět, proč je to zásadní faktor při nákupu nového domu.

Tento blog také rozšíří vaše povědomí o červených vlajkách nebo indikacích, které ukazují, zda ve vašem budoucím domě dochází k růstu plísní. Dozvíte se také o obecné kontrole forem a dvou typech testování forem.

Červené vlajky při koupi domu

Waypoint Property Inspection, LLC, naznačila, že většina domů, které mají alarmující problémy s růstem plísní, sdílí tyto časté nepříjemnosti: problémy s vodním systémem a klimatizací.

Problémy s vodním systémem

Když plánujete koupi nového domu, je nezbytné zkontrolovat vodní nastavení domu. Důkladně prozkoumejte dům, zda ve střeše a vodovodním potrubí netěsní.

Obecně řečeno, prohlédněte dům, zda se nevyskytují problémy s pronikáním vody. Pokud nějaké existuje, s největší pravděpodobností se u něj také vyvinuly extrémní problémy s růstem plísní.

Problémy s klimatizací

Spousta neudržovaných domů má problémy s klimatizací. Tento problém je také zásadní při vývoji plísní, protože špatné větrání způsobuje vlhkost v domě.

Musíte zkontrolovat, zda je každý zdroj vzduchu v domě čistý a funkční. Těmito zdroji mohou být klimatizace, větrací otvory, vzduchové kanály a vzduchotechnické jednotky.

V každém případě existují tři užitečné příznaky, které vám pomohou zjistit, zda je ve vzduchovodech plíseň. Pokud v této záležitosti potřebujete pomoc, klikněte na odkaz.

Když zaznamenáte některý z těchto problémů s vodním systémem a klimatizací, neváhejte provést okamžitou kontrolu plísní v domě.

Je kontrola plísní důležitá při koupi domu?

Kontrola plísní je při koupi nového domu skutečně zásadní věcí. I když některé plísně nejsou vidět, nikdy nepoznáte, zda nejsou jen schované.

Pokud máte v úmyslu zanedbat nutnost kontroly forem v domě, který si chcete pořídit, může vám to v budoucnu způsobit větší škody. Přesvědčte se sami, abyste si nechali provést kontrolu formy tím, že znáte její výhody.

1. Předchází život ohrožujícím nemocem

Není nic důležitějšího než zdraví člověka. Neriskujte onemocnění způsobené plísní pouze proto, že jste neprovedli kontrolu plísní ve svém nově zakoupeném domě.

2. Zabraňuje poškození konstrukce

Provedení kontroly plísní při koupi domu ušetří váš domov a vaši kapsu. Inu, prevence je lepší než léčba.

Pokud budete tyto skryté plísně ignorovat, postupně vám to zničí dům. To znamená, že potřebujete renovovat svůj domov – což je drahé ve srovnání s poplatkem za kontrolu formy.

Můžete si přečíst tento krátký článek o výhodách plánování kontroly forem, pokud stále pochybujete o tom, jak důležité jsou kontroly forem. Pokud jste nyní přesvědčeni, přečtení další části tohoto příspěvku vám pomůže poznat různé způsoby kontroly a testování forem.

Obecná kontrola plísní

Obecná kontrola plísní je užitečná, pokud vy a váš inspektor stále neznáte přesnou oblast, kde plíseň vyrostla. Z tohoto důvodu bude inspektor posuzovat pouze oblasti, kde by plíseň mohla růst.

Inspektoři plísní používají tester vlhkosti, vlhkoměr a termokameru, aby tento proces umožnili. Když jsou plísně zjištěny, je třeba je prozkoumat testováním kvality vzduchu nebo tampony z forem.

Vezměte na vědomí, že provádění průzkumu plísní je trochu drahé. Je však také možné získat bezplatnou kontrolu formy.

Testování tamponem z plísně

Tento typ testování plísní je použitelný, pokud již znáte oblast napadenou plísněmi. Dokonce i když jsou vidět plísně.

Stěr na plíseň je také známý jako testování povrchu, při kterém se vzorky plísní shromažďují na povrchu pomocí stěru. Poté budou vzorky odeslány do laboratoře k další analýze.

Testování kvality ovzduší

Jak název napovídá, toto testování využívá vzduch k detekci růstu plísní v domě. Bude zkoumán a porovnáván vzorek vzduchu z venkovního a vnitřního prostředí.

Tento test zjišťuje koncentraci spor plísní ve vzduchu na rozdíl od testu otěru plísní. Výsledky testování kvality vzduchu se však v průběhu času mění, protože ve vzduchu dochází také k drastickým změnám ve sporech plísní.

Závěr

Vyhněte se nákupu domu, který má problémy s vodou a klimatizací. Tyto typy domů mají vysoké tendence k rozvoji plísní.

Pokud však bohužel ano, okamžitě to vyřešte provedením obecné kontroly formy. Neváhejte s tím, ať už tampónem z formy nebo testováním kvality vzduchu.

Pamatujte, že dům je místo, kde byste se měli cítit nejbezpečněji. Tak a teď už dost s vaší otázkou na „měli byste si nechat zkontrolovat plísně při koupi domu“, protože je to opravdu nutnost!