Běžné chyby při výrobě svíček, kterých si musíte být vědomi

Výroba svíček je zábavná činnost s přáteli. Jakmile získáte základy výroby svíček, je poměrně snadné vyrobit krásné svíčky. Chyby při výrobě svíček však mohou být frustrující, když vaše svíčka selže nebo nedopadne tak, jak jste chtěli, aby vypadala.

Znalost běžných chyb při výrobě svíček vám může pomoci ušetřit čas a námahu v případě, že se s vaší svíčkou něco pokazí. Zde jsou některé z nejčastějších chyb při výrobě svíček, kterých se musíte při výrobě svíček vyvarovat:

1) Neznáte svůj práh vůně

Nikdy nepoužívat příliš mnoho vůně na výrobu svíček je jednou z nejčastějších chyb při výrobě svíček. Pokud je koncentrace vonného oleje příliš vysoká, může způsobit podráždění pokožky nebo vyvolat alergie při hoření vonných svíček. Kromě toho může lidem připadat nepříjemná vůně vaší svíčky, protože jsou citliví na silné vůně, nebo se jim může z vaší svíčky dělat nevolno.

2) Neznáte vhodnou barvu pro výrobu svíček

Znalost teorie barev svíček vám může pomoci vytvořit krásné svíčky, které budou vypadat skvěle se svícny a osvětlením, navíc s lepšími volbami svíček, aby vyhovovaly různým typům svíček, jako jsou votivy nebo sloupy.

3) Použití černěného včelího vosku při výrobě svíček

Při výrobě svíček nikdy nesmíte používat zčernalý včelí vosk, protože to změní barvu vaší svíčky; barva svíčky bude tmavší, než bylo zamýšleno. Pokud používáte tmavě zbarvenou voskovou černou, zvolte pro výrobu svíček světlejší barvivo, jako je slonovina, místo výběru černého barviva. Můžete také smíchat dvě barviva dohromady, abyste získali požadovanou barvu svíčky.

4) Hořet svíčku příliš dlouho nebo nenechat svíčku hořet dostatečně dlouho

Vaše svíčka bude vypadat nerovnoměrně a může mít také tunelovací efekt, když ji budete hořet déle, než je potřeba. Pokud svíčku nenecháte hořet dostatečně dlouho, může mít svíčka stopy po sazích způsobené neúplným spálením vosku svíčky. V obou případech lze vzhled vaší svíčky vylepšit tím, že ji poté, co vosk na svíčku nějakou dobu ztvrdne, přelijete do nádoby na svíčku.

5) Zastřihování knotů příliš blízko tekutého vosku ze svíček

Knot je nutné před spaním zastřihnout, protože to může způsobit odkapávání vosku ze svíček na odkládací stolky nebo povrchy, které jsou blízko místa, kam umístíte svícny. Můžete si také vybrat stojánky na svíčky, které mají širokou základnu, aby do stojánku nekapal vosk ze svíček.

6) Nečekat, až vosk ze svíček před nalitím úplně vychladne

Vosk ze svíčky bude vypadat ošklivě, pokud ho nalijete před nebo dokud je ještě horký a ještě úplně nevychladl. Pokud má vaše nádoba na svíčku tenký okraj, zkuste místo toho použít tyčinku na svíčku, abyste mohli nádobu na svíčku v případě potřeby snadno vyjmout, aniž byste vosk na svíčku vůbec poškodili.

7) Nezná rozdíl mezi přírodními a kosmetickými vonnými oleji

Přírodní vonné oleje pocházejí z rostlinných zdrojů, jako jsou květiny, ovoce, listy, dřevo, koření a bylinky, zatímco vonné oleje kosmetické kvality jsou ty, které byly vyrobeny s přísadami, stabilizátory a dalšími chemikáliemi.

8) Používání nádob vyrobených z nesprávného typu materiálu

Výběr nádob na svíčky, které nejsou určeny pro výrobu svíček, může vést ke svíčkovým katastrofám, jako je explodující svíčka nebo svíčka, která nehoří správně a rovnoměrně.

9) Neznáte bezpečnostní tipy při výrobě svíček

Bezpečnostní tipy při výrobě svíček vám pomohou vyhnout se běžným chybám při výrobě svíček, jako je rozlití vosku na kůži a oblečení, skvrny od vosku, uklouznutí po rozlitém vosku ze svíček a popálení horkým voskem při výrobě svíček.

10) Nevíte, s jakou vhodnou teplotou pracovat

Při výrobě svíček musíte používat pokyny pro teplotu, abyste zabránili přetečení vosku ze svíčky při výrobě svíček.

11) Nevíte, jak dlouho byste měli svíčku pálit

Musíte vědět, jak dlouho byste měli svíčku hořet, abyste dosáhli nejlepších výsledků se svíčkou. Pokud necháte svíčku během hoření bez dozoru, ujistěte se, že může hořet bezpečně, aniž by došlo k požáru nebo jiným nehodám.

12) Nevíte, jak dlouho byste měli nechat vosk na svíčku před nalitím vytvrdnout

To je jedna z nejčastějších chyb při výrobě svíček je vědět, kdy vaše svíčka ztvrdne. Nikdy nesmíte nalévat vosk na svíčku, když předtím dostatečně neztuhl, protože by to způsobilo problémy se vzhledem svíčky a mohlo by to také způsobit praskliny na povrchu vaší svíčky. Doporučená doba vytvrzení vosku ze svíček je jeden týden.

13) Neznáte ideální délku nasávání svíčky pro vaši knotovou tyč

Délka knotu svíčky musí být vhodná, jinak nemusí hořet správně a rovnoměrně. Můžete si vybrat knoty svíček, které jsou kratší, než je doporučeno, chcete-li například votivní velikosti svíček.

14) Používání levných materiálů při domácí výrobě svíček

Při domácí výrobě svíček se vyvarujte použití levných materiálů, protože nebudou mít potřebnou kvalitu, takže vaše svíčka bude špatně vyrobená s problémy, jako je nadměrné tání vosku svíček nebo praskání svíčky během hoření.

15) Výběr nesprávné velikosti kontejneru

Příliš malá nádoba na svíčku nemůže pojmout všechen roztavený vosk na svíčku před nalitím, zatímco nádoba na svíčku, která je příliš velká, plýtvá voskem a vyžaduje více svíčkového knotu.

Závěr

Se správnými znalostmi a správnou technikou můžete snadno vyrobit krásné svíčky podle jednoduchých postupů výroby svíček, takže nebudete mít problémy s vytvářením krásných svíček pro každodenní použití nebo zvláštní příležitosti. Chcete-li se dozvědět více o technikách výroby svíček a jak vytvořit skvěle vypadající svíčkové dekorace, navštivte naše stránky.