Který je lepší plynový nebo elektrický beztankový ohřívač vody? 3 vysvětlení funkcí!

Otázkou je, co je lepší plynový nebo elektrický beztankový ohřívač vody? Otázka, co je nejlepší, nemá jednoduchou odpověď. Plynové i elektrické ohřívače vody jsou životaschopné možnosti, z nichž každý má svou vlastní sadu výhod. V každé rodině je situace jiná.

Řekněte to jinak, co funguje u vašeho souseda, nemusí fungovat u vás. Typ ohřívače vody bez nádrže, který si koupíte, musí záviset na vašich potřebách teplé vody, cenové dostupnosti, možnostech instalace a osobních volbách.

Důrazně doporučujeme, abyste si vyžádali odbornou pomoc, abyste měli co nejlepší šanci pro vaši konkrétní situaci. Konstrukce elektrického ohřívače vody bez nádrže se výrazně liší od konstrukce plynového ohřívače vody bez nádrže. Na druhé straně je plynová jednotka určena ke spalování buď propanu nebo zemního plynu. Jediný rozdíl mezi jednotkami je druh paliva, buď propan nebo zemní plyn. Pojďme o tom diskutovat více níže. Čti dál!

Co je lepší plyn vs. Elektrický beztankový ohřívač vody?

Pokud jde o ohřívače vody bez nádrží, zdá se, že je třeba zkoumat mnoho faktorů a konečným cílem je vybrat ten nejlepší pro vaše potřeby. Pojďme je porovnat a udělat si představu; který je lepší plynový nebo elektrický ohřívač vody bez nádrže?

#1. Cena instalace

Při stanovování cen je třeba vzít v úvahu dva faktory: náklady na instalaci ohřívače vody bez nádrže a samotného ohřívače vody bez nádrže. V každém případě jsou elektrické ohřívače vody bez nádrží bezesporu preferovanou možností. Podívejme se na to blíže:

Plynový bezzásobníkový ohřívač vody

Cena vhodného plynového ohřívače vody bez nádrže může stát 1 000 $ nebo více. Jak byste předpokládali, čím více „zvonů a píšťalek“ vyberete, tím více peněz budete muset utratit předem. Bezzásobníkové systémy, které nekondenzují, jsou mnohem levnější, ale jejich nastavení je dražší. Je to dáno především potřebou odvětrání. Kondenzační systémy bez nádrží zcela odpadá požadavek na odvětrání. Tyto jednotky jsou dražší, protože mají složitější strukturu.

Elektrický zásobníkový ohřívač vody

Při instalaci elektrického ohřívače vody bez nádrže jsou tyto ohřívače mnohem lepší než plynové ohřívače; protože jsou mnohem levnější než plynové, můžete získat slušný elektrický ohřívač za pět až šest set dolarů.

#2. Potřeba teplé vody

Výkon beztankových ohřívačů vody se měří v galonech za minutu (GPM); kolik vody lze dodat za jednu minutu. Pro průměrnou rodinu je jako základní pravidlo 8 GPM teplé vody dostačující, ale je nutné posoudit vaše jedinečné požadavky na teplou vodu. Není nic více frustrujícího, než když vám v zimním ránu uprostřed sprchy dojde horká voda! Když dojde na spor; ať už je lepší elektrický nebo plynový ohřívač, plynová jednotka obvykle překonává elektrický, zvláště když jsou vyžadovány větší objemy vody. Zjistěte, jak zjistit, zda je ohřívač vody plynový nebo elektrický.

Plynový bezzásobníkový ohřívač vody

Plynové ohřívače vody jsou nejlepší k získání více teplé vody nad 8 GPM než elektrické ohřívače vody. Plynový ohřívač bez nádrže může být lepší volbou pro domácnost, která potřebuje hodně teplé vody a má velkou rodinu.

Elektrický zásobníkový ohřívač vody

S elektrickým ohřívačem vody bez nádrže lze dodávat až 8 GPM teplé vody. Teplota vstupní vody ovlivňuje výstupní GPM plynových a elektrických systémů bez nádrže. Jinými slovy, čím nižší je GPM, tím studenější je vstupující voda.

#3. Provozní náklady

Náklady na palivo a to, jak efektivně stroj palivo využívá, jsou dva klíčové prvky, které přispívají k celkovým provozním nákladům ohřívače vody bez nádrže. Podívejme se na oba blíže:

Náklady na palivo – náklady na plyn jsou nyní na většině míst levnější než elektřina. Celkové provozní náklady plynového ohřívače vody bez nádrže jsou sníženy. Pamatujte, že cena benzínu se liší podle oblasti. Plyn je podstatně dražší než elektřina. Na druhou stranu jsou náklady na plyn variabilnější než ceny elektřiny a výrazně se mění. Na druhou stranu se očekává, že ceny plynu v budoucnu porostou. Očekává se, že náklady na elektřinu zůstanou do značné míry stabilní, zatímco ceny plynu by měly dramaticky vzrůst.

Účinnost – množství horké vody generované jednou jednotkou paliva určuje hodnocení účinnosti ohřívače vody. Elektrické zásobníkové ohřívače vody jsou mnohem energeticky účinnější než plynové zásobníkové ohřívače vody.

Plynový bezzásobníkový ohřívač vody

Účinnost plynových bezzásobníkových ohřívačů vody se pohybuje od 80 do 85 procent. Vzhledem k tomu, že plyn je nyní levnější než elektřina, provoz systémů bez nádrží na plyn je nákladově efektivnější. To však není vždy situace kvůli kolísání ceny paliva a zvýšené účinnosti elektrického ohřívače vody bez nádrže. Zjistěte, kolik stojí beztankový ohřívač vody.

Elektrický zásobníkový ohřívač vody

Účinnost elektrických ohřívačů vody bez nádrže je obecně v rozmezí 98 až 99 procent. Elektrické systémy bez nádrží jsou mnohem méně nákladné než plynové jednotky v oblastech, kde jsou náklady na plyn výjimečně vysoké. I když je energie dražší, účinnost elektrického systému vyrovná vyšší náklady na palivo. Přečtěte si více o nákladech na ohřívač vody bez nádrže.

It’s A Wrap!

Po přečtení tohoto článku doufáme, že pochopíte, který je lepší plynový nebo elektrický ohřívač vody bez nádrže. Výše jsme probrali všechny klíčové faktory, které vám pomohou nejlépe porovnávat. Děkujeme, přátelé, že jste s námi!