Kolik stojí svatební DJ: rozumné ceny

Odpověď na to, kolik stojí svatební DJ, je pod 1 500 $. Cenu svatebního DJ však ovlivní různé úvahy, kterým se podrobněji budeme věnovat níže.

Ale pokud máte malou svatbu a ve vašem celkovém rozpočtu na svatbu není místo na náklady na svatebního DJ, proč místo toho nebýt DJ? Podívejte se, jak udělat DJ na vlastní svatbě, abyste se dozvěděli více.

Kolik stojí DJ za svatební hostinu?

Cena za svatebního DJ se pohybuje kolem 1 500 $ nebo nižší. Jedná se o průměrné náklady, které páry utratí za pronájem DJ na svou svatbu, ale mohou být vyšší nebo nižší v závislosti na různých faktorech.

Co ovlivňuje náklady na svatební DJ?

Mezi faktory, které ovlivňují rychlost svatebního DJe, patří počet DJů, které budete na svatbu potřebovat, množství a typy vybavení, na jak dlouho si svatebního DJe zarezervujete a jestli také poskytnou světla nebo budou působit jako svatební MC.

Kolik stojí svatební DJ v porovnání se svatebními kapelami?

Ceny, které můžete očekávat, že utratíte mezi najmutím svatebního DJe a živé kapely, ukazují obrovský rozdíl. Průměrná cena svatebního DJ je pod 1 500 $, zatímco živá kapela je pod 4 000 $.

Výběr mezi nimi bude záviset na vašem rozpočtu a dalších nákladech na svatbu. Některé páry jsou však ochotny vyčlenit na svatbu velkou částku za hudbu, protože živá kapela je stále nezapomenutelným zážitkem.

Kromě toho je možné najít živou kapelu za nižší cenu. Faktory, které ovlivní cenu, budou obvykle záviset na souboru, délce trvání, počtu členů kapely, vybavení a na tom, zda potenciálně potřebují cestovat daleko, aby se zúčastnili vašeho svatebního místa.

Jaká je průměrná cena DJ na svatbu?

Průměrné náklady na svatebního DJ by mohly začínat na 1 500 dolarech až dvojnásobku částky. Kromě zahrnutí do balíčku, který vyberete, budou konečnou cenu pronájmu svatebního DJ určovat i další faktory.

Například pro ty, kteří žijí ve větší metropolitní oblasti, budou náklady na svatební DJ vyšší než v menších městech. Na cenu svatebního DJ může mít vliv i délka recepce, typ recepce a typ svatby.

Pamatujte, že někteří svatební DJs také nabízejí zahrnutí jako uplighting nebo hosting, takže pokud je budete potřebovat, zaplatíte také vyšší cenu. Opět je tedy nezbytné promluvit si se svatebním prodejcem, abyste si ujasnili svá očekávání s balíčkem, zvláště když jste omezeni nebo máte stanovený rozpočet na svatební hudbu.

Zvažte přečtení, jak MC svatbu, protože vám to může ušetřit na celkových nákladech, pokud to nepřenesete na svatebního DJ.

Co je součástí standardního balíčku svatebních DJ?

Průměrný svatební DJ stojí méně než 1 500 $; standardní svatební DJ balíček obvykle zahrnuje plánovací sezení, kompletní nastavení, vybavení, obřadní hudbu, koktejlovou hodinu a hudbu na recepci. Poté mohou inkluze nabízet MC nebo hostingové služby a uplighting.

Abyste se vyhnuli případným potížím, bylo by nejlepší probrat, jak dlouho chcete, aby DJ hrál hudbu na recepci. Můžete také mluvit o momentech obřadu, které vyžadují hudební doprovod, a o tom, jaké písně chcete.

A nakonec se zeptejte, zda si prodejce bude po svatbě účtovat zničení jejich vybavení. Vždy je užitečné vědět, co očekávat s tím, kdo po svatbě uklízí.

Jaká je rozumná cena za DJ?

Rozumná cena za svatebního DJ začíná na 1000 dolarech, i když mohou existovat slušní profesionálové pod 800 dolary. Pamatujte však, že odpovědnost za tuto roli také ovlivňuje očekávanou platbu na straně DJ.

Kvalitní služba by měla být dobře placená, zvláště pokud je velmi uspokojivá. Kromě toho čas svatebního DJ nezahrnuje jen to, když hraje hudbu, ale také když cestuje, připravuje a bourá zařízení.

Ne všechny svatební hostiny budou také poskytovat DJ vybavení a některé z nich jsou drahé na nákup. Nakonec nezapomeňte, že přehrávanou hudbu koupil i DJ.

Musíte dát svému svatebnímu DJovi spropitné?

Pokud je spropitné již zahrnuto, zkontrolujte rozpis nákladů na svatebního DJ. Ale pokud ne, je vhodné dát prodejci spropitné pouze 10 až 15 % z celkového účtu, zvláště pokud jsou služby špičkové.

Kolik by si měl DJ účtovat za 4 hodiny?

Vzhledem k tomu, že většina svatebních hostin trvá 3 až 4 hodiny, může si svatební DJ rozumně účtovat kolem 1 200 $. V závislosti na zvoleném DJ mohou také nabídnout hodinovou sazbu začínající na 200 USD.

Proč si DJové účtují více za svatby?

Svatební DJs jsou dražší než DJs na jiných akcích, protože svatební služba je jiná. Zajistí také obřad a místo se změní z obřadu na recepci.

Závěr

A to je vše! Abychom rekapitulovali, kolik stojí svatební DJ, průměrná cena se u většiny balíčků pohybuje mezi 1 500 až 3 000 dolary nebo 1 200 dolary.

Inkluze, jako jsou služby MC a osvětlovací systémy, mohou také ovlivnit celkové náklady na svatebního DJ. Bez ohledu na to je vždy nejlepší vše prodiskutovat s prodejcem, abyste předešli nedorozumění.