Kolik stojí hubení škůdců pro štěnice? 4 Přesné výpočty

Pokud jste náhle objevili ve svém domě zamoření štěnicemi, pravděpodobně si říkáte, „kolik stojí hubení štěnic u štěnic.“ Hubení štěnic je komplikované a je obtížné a nákladné léčit kvůli genetické odolnosti vůči chemikáliím.

Odhadované náklady podle velikosti zamořené oblasti

Náklady na léčbu štěnice rostou s počtem infikovaných částí. Deratizátoři si za odstranění štěnic často účtují 200 až 400 USD za pokoj.

Protože však mnoho komponent ošetření závisí na zaplnění prostoru teplem nebo fumigačními chemikáliemi, je rozdíl v celkové ploše místnosti.

Větší plochy budou dražší než menší prostory. Pokud se štěnice přesunuly z ošetřované oblasti, budete platit za ošetření širší oblasti a zmenšení dříve ošetřených oblastí během okamžiku.

Podívejte se na níže uvedené výpočty o tom, jak může velikost zamoření ovlivnit náklady:

  • 1 ložnice – 350 – 450 USD za návštěvu
  • 2 ložnice – 533 – 900 USD za návštěvu
  • 3 ložnice – 900 – 1 200 USD
  • 4 a více ložnice – 1 200 – 1 600 USD

Poznámka: Skutečné náklady se mohou v různých městech lišit.

Různé faktory, které ovlivňují náklady

Při výpočtu nákladů na léčbu štěnic je třeba vzít v úvahu různé faktory. Čím více štěnic máte, tím dražší může být eradikace štěnic.

Jiné, jako je potřeba odstranit a vyměnit starý nábytek nebo koberce, jsou méně zřejmé. Náklady se však mohou lišit v důsledku četnosti kontrol, ošetření štěnic, počtu návštěv za účelem kontroly poptávky a složitosti zamoření.

Počet kontrol štěnic

Profesionální deratizér provede kontrolu a vypracuje plán léčby. Vyšetření nabídne informace o místě zamoření a umožní vám ošetřit jen to, co je potřeba.

Mnoho vyhlazovacích firem se zřekne poplatku za inspekci, pokud je zjištěno zamoření a vy je najmete, aby je odstranily. Kontrola bude zahrnovat fyzickou kontrolu štěrbin, nábytku a prasklin odborníkem se zkušenostmi, který ví, co hledat.

Typ léčby štěnicemi

Druh léčby štěnice, který zvolíte, výrazně ovlivní, kolik zaplatíte. Specifická léčba štěnic je dražší než jiná a vyžaduje více následných návštěv.

Existují různé alternativy pro léčbu štěnic; který z nich je pro vás nejlepší, závisí na velikosti a umístění napadení.

1. Pesticidy a chemikálie

Toto ošetření zahrnuje postřik insekticidů a prostředků na hubení štěnic po celém vašem domě. Obvykle se používají ve spojení s jinými druhy ošetření, protože bodové ošetření nestačí k odstranění zamoření. Ty se budou pohybovat v ceně od 100 do 500 USD za pokoj.

Podívejte se na tento článek o tom, jaké chemikálie používají deratizátoři na štěnice, pokud chcete vědět, jaké jiné pesticidy a chemikálie používají.

2. Tepelná úprava

Tento postup je účinný a má tu výhodu, že nezaplňuje dům chemikáliemi, což je ideální pro osoby citlivé na chemikálie nebo pro místa s malými dětmi. Na druhou stranu tepelné úpravy neobsahují žádná preventivní opatření – nic nezůstává pozadu, protože nejsou přítomny žádné chemické přísady.

Mnoho deratizátorů kombinuje tepelné ošetření s pečlivě umístěnými jedy, aby se zabránilo dalšímu zamoření. Likvidace štěnic s náklady na teplo obvykle 2 000 až 4 000 USD (nebo 1 až 3 USD za čtvereční stopu).

3. Fumigace

Fumigace je nejúspěšnější léčba, která zahrnuje stanování a uzavření vašeho domova a zaplavení celé místnosti plynem, který zabíjí štěnice. Náklady na fumigaci obvykle začínají kolem 4 až 8 dolarů za každou čtvereční stopu.

4. Steam

Vysoká teplota páry, zejména pokud je aplikována silou, může zabít štěnice ve všech fázích vývoje. Steam není levný, stojí mezi 250 a 1 000 $ za pokoj, ale je efektivní.

5. Léčba mrazem

Mrazicí ošetření přemění kapalný oxid uhličitý na suchý led, který se nastříká do kontaminované oblasti, aby zabil štěnice. Majitelé domů často utrácejí 500 dolarů za pokoj za ošetření zmrazením, aby se zbavili štěnic.

Chcete-li mít po léčbě další představu, klikněte na tento článek o tom, co lze očekávat po léčbě štěnice.

Náklady na kontrolu škůdců DIY

Domácí léčba štěnic je možná, ale nedoporučuje se. Pokud kolem své matrace objevíte stopy štěnic, jedním řešením pro kutily je vyprat a sušit povlečení při teplotách nad 120 stupňů.

Zatímco však teplo účinně zničí vajíčka štěnic, napadení může být i v jiných oblastech, než je vaše matrace. K likvidaci štěnice je obvykle zapotřebí profesionál.

Samoléčba vs. profesionální léčba

Výběr nesprávné léčby může způsobit neúčinnost léčby, což povede k rozšíření štěnic do dalších místností a ke zhoršení problému. V důsledku toho můžete věřit, že problém byl vyřešen, pouze štěnice se vynoří ze skříní nebo zdí a znovu infikují místnost.

Nejlevnější způsob, jak se zbavit štěnic

Pokud máte zkušenosti s úspěšnou léčbou mnoha domů za účelem odstranění štěnic, nejlevnější volbou je pořídit si zásoby potřebné k dokončení procedury ve vaší rezidenci. Předpokládejme však, že jste jako většina lidí, kteří čtou tento příspěvek, a nemáte žádné předchozí zkušenosti s účinnou léčbou štěnic.

V takovém případě je z dlouhodobého hlediska nejlepší nákladově efektivní odpovědí zaměstnat místního deratizátora štěnic, aby se práce provedla správně.

Alternativy samoléčby se mohou zpočátku jevit jako levnější, ale pokud jsou provedeny nesprávně, může to způsobit selhání, které může vést k rozšíření štěnic, což bude stát více času a peněz na budoucí léčbu.

Způsoby, jak se vyhnout štěnicím

Nejúčinnějším způsobem, jak je vyřešit, je především předcházet vzniku těchto obtíží. Zde je několik strategií, jak zabránit štěnicím doma:

Tip č. 1. Vysávejte často

Štěnice se často vyskytují kdekoli. Protože se často skrývají uvnitř vašeho koberce, je důležité koberce řádně vyčistit, abyste zajistili, že všechny štěnice byly vymýceny.

Tip č. 2. Zbavte se nepořádku

Neuklizený dům poskytuje další úkryty pro štěnice a ztěžuje jejich detekci a léčbu. Pokud štěnice zamořily vaši matraci, používání konkrétních potahů na štěnice na posteli ještě více znesnadní přístup k štěnicím, když spíte.

Tip č. 3. Pravidelně si postel myjte a sušte

Tím se snižuje vylepšování matracového hmyzu. Hmyz a jeho vajíčka lze zamaskovat v nádobách na prádlo, takže je po práci nezapomeňte uhladit.

Závěr

Když se to týká štěnic ve vašem domě, zapomeňte na svépomocné ošetření a obraťte se na místní službu pro hubení škůdců ve vašem okolí. Najmutí kompetentního deratizátora je nejlepší přístup k odstranění těchto houževnatých chyb.

Pamatujte, že to nejlepší, co můžete pro svůj rozpočet udělat, je implementovat preventivní taktiku, abyste snížili pravděpodobnost, že se vám do domu dostane štěnice. Doufáme, že náš článek o tom, „kolik stojí hubení štěnic u štěnic“, vám poskytl lepší představu o nákladech spojených s odstraněním těchto zvířátek ve vašem domě.