Kolik stojí darování spermií? Důležité informace o dárcovství spermií!

Hledáte odpověď na to, kolik stojí darování spermatu? Mohlo by to stát kolem 1 000 – 1 400 $. Pokud jde o proceduru inseminace, musíte zaplatit 400 $. Na druhou stranu jsou zde všechny znalosti o spermatu, dárcovství spermatu a proč se daruje. Darování spermií je, když muž nebo pár daruje své spermie neplodnému páru, který nemůže otěhotnět.

Využívá se, když je kvalita spermií partnera nedostatečná, má-li genetickou poruchu, že spermie nepřechází na jeho potomka, nebo jeho sperma nemá opustit dělohu.

Darování spermií využívají i neprovdané matky a heterosexuální ženy, které chtějí otěhotnět. Dokud se nepoužívá léčba neplodnosti, Americká společnost pro reprodukční medicínu (ASRM) doporučuje, aby všechny darované spermie byly zmrazeny, izolovány po dobu nejméně šesti měsíců a poté pravidelně testovány na fitness a genetickou čistotu.

Základní informace o dárcovství spermií

Kolik stojí darování spermatu? Ještě předtím se ale pojďme seznámit se základními informacemi o dárcovství spermatu. K dárcovství spermatu dochází, když muž daruje své sperma páru, který by jinak kvůli mužské neplodnosti nemohl otěhotnět sám. Spermie lze také použít k vyléčení osamělé ženy nebo muže, který doma gestikuluje s těhotnou přítelkyní, nebo dokonce ženy v lesbickém partnerství, která chce mít dítě, ale nemá partnera.

Gynekolog může buď kopulovat darované spermie do dělohy příjemce ženy (umělé početí).

Druhou metodou je smíchání dané spermie s vajíčkem samice v laboratoři pomocí IVF, aby se vytvořilo vajíčko, které lékař nakonec umístí do dělohy přijímající ženy nebo těhotné přenašečky. Již více než rok lékaři vždy používají k umělému oplodnění darované sperma. Spotřeba dárcovských spermií se však v poslední době snížila, protože ICSI pro případ sexuální neplodnosti narostla častěji.

Vložením mužského spermatu přímo do vyvinutého vajíčka zlepšuje ICSI cyklus oplodnění IVF. Výsledkem je vývoj embrya, který je implantován do dělohy nebo vaječníku ženy. Když muž dává své sperma pohlavním stykem, je často zachováno a izolováno. Když se lékaři rozhodnou použít léčbu neplodnosti darovanou spermií, je testována na wellness a genetickou čistotu.

Kdo zvažuje využití dárcovství spermií?

Dárcovství spermatu není jen využití dárce spermatu k otěhotnění, ale existují i ​​​​jiné důvody, proč mohou být vaše spermie pro některé lidi užitečné. Existují specifická zranění, která mohou ovlivnit počet spermií osoby. Za následujících okolností se o darování spermatu uvažuje, pokud:

 • Ženy, které nemají mužský vztah
 • Homosexuální vztahy
 • Mužský partner, který má genetické onemocnění, které se může přenést na dítě
 • Mužský partner, který nemá dostatek spermií nebo spermií vynikající kvality
 • Muž partnera, který není schopen generovat spermie kvůli obstrukci spermiogramu Opačné močení (semeno zpětně proudí do močových cest)
 • Má zkušenosti s léčbou rakoviny, zranění nebo raných onemocnění, která omezují počet spermií
 • Má erekci a není schopen vykonávat sexuální aktivitu
 • Má závažné poškození míchy

Svobodní lidé a lesbické páry jsou v dnešní době nejčastějšími skupinami osob, které využívají dárcovství spermatu. Na druhou stranu se svobodná matka může rozhodnout být svobodným otcem, protože nepotkala správného partnera nebo se obává reprodukčních potíží souvisejících s věkem.

Nebo si může být vědoma toho, že nechce být ve vztahu, ale ocenila by příležitost stát se matkou. Opět kritéria uvedená výše. Nepřímý pár si může vybrat darování spermatu, pokud využil dárce vajíčka a přeje si stejnou úroveň genetické symetrie mezi očekávanou matkou a otcem.

Test screeningu

O dárcovství spermatu se provádějí různé testy, aby se posoudil zdravotní stav dárce a další rizika. Zkoumá se anamnéza člověka po dobu nejméně dvou generací a existence genetického onemocnění ho osvobozuje od toho, aby se stal dárcem.

Většina spermobank často přijímá dárce ve věku od 18 do 35 let. Krev dárce je kontrolována na specifické genetické poruchy a virová onemocnění a jeho sperma je hodnocena na velikost, kvalitu a pohyblivost. Kromě toho je zaznamenáno emocionální a reprodukční pozadí dárce a jeho školní docházka, kariéra a další koníčky. Před darováním spermatu musí všichni dárci po screeningu podepsat souhlas.

Pomocí banky spermií

Pro potřeby dárce spermatu zůstávají příjemci neidentifikovaného dárce spermatu pod radarem. Neidentifikovaní dárci spermatu jsou obvykle objeveni prostřednictvím spermobanky. Mnoho dárců dává přednost tomu, aby zůstali po celou dobu v anonymitě, zatímco jiní souhlasí s tím, aby je oslovovalo každé miminko vyprodukované jejich spermatem, když dítě dosáhne věku pohlavního souhlasu. Banky spermií potřebují dárce spermatu, aby:

 • Být ve věku od 18 do 40 let
 • Mějte dobré zdraví
 • Být nekuřák
 • Absolvovat řadu lékařských a genetických testů

Riziko při použití dárcovského spermatu

Příjem darovaného spermatu může u osoby nebo rodiny, která sperma získá, způsobit složité problémy a obavy, zejména s dědičností a rodičovstvím. Proto by mohla být nezbytná konzultace s psychoterapeutem, který se specializuje na druhou reprodukci. A za cenu? Připravte si 1 000 – 1 400 $; více o ceně se dozvíte v tomto článku „Kolik stojí darování spermatu?“

Závěr

Zde v tomto článku jsou všechny informace o tom, kolik stojí darování spermatu. Opět je to kolem 1 000 – 1 400 $. Moji přátelé! Přečtěte si článek důkladně, abyste to pochopili. Chcete-li se dozvědět více o dárcovství spermií, měli byste se dozvědět o procesu dárcovství spermií. Děkuji vám za Váš čas!