Kolik stojí darování spermií? 3 překvapivé důvody, proč darovat sperma!

Víte, kolik stojí darování spermatu? No, cena spermatu se může lišit v závislosti na fyzickém vzhledu dárce. Mnoho lidí, kteří chtějí koupit sperma, má svá kritéria nebo standardy při výběru. Může to stát od 1000 do 1400 USD a procedura inseminace může stát 400 USD nebo možná i více.

Pokud má manželský partner problém s varlaty nebo nemůže produkovat zdravé spermie, mnoho jedinců se obrátí na nákup spermatu. Může to být také lesbický pár nebo svobodná nezávislá žena, která chce děti. Mnoho z nich prostě touží po potomcích, kteří by jim přinášeli radost a posílili jejich pouta.

Lidé mohou také darovat nebo prodat své sperma, aby pomohli jedné osobě nebo páru při početí dítěte. Darování spermatu je skvělý nápad, při kterém jsou dárci spermatu hodnoceni a testováni, aby bylo zaručeno, že jejich spermie jsou zdravé. Cena darování spermatu se liší podle místa, potřeby a poptávky.

Jaké jsou výhody darování spermií?

Darování spermatu ve spermobankě jistě pomůže vybudovat rodinu. Ale když se nad tím zamyslíme, co by dárce dostal na oplátku nebo kolik stojí darování spermatu? Ačkoli můžete spermie prodávat za vysoké ceny, dárce může také najít nějaké prospěšné výhody.

#1. Darování spermií je zdravé

Při odběru spermií od muže se tento proces nazývá ejakulace. Může pomoci posílit imunitní systém muže, protože ejakulace zvyšuje hladinu hormonu zvaného kortizol, který napomáhá rozvoji imunity.

#2. Pomáhá vytvořit rodinu

Primárním důvodem existence spermobank je to, že některé rodiny nemohou založit rodinu samy. Je to velmi štědrý čin, protože může pomoci, když je neplodný muž nebo neplodný LGBTQ pár. Je to pro ně zásadní, protože nemohou mít děti, pokud nejsou dárci spermatu.

#3. Spermie budou zdarma vyšetřovány

U poprvé provedete analýzu spermatu, abyste určili stav spermatu. Provádí se také laboratorní vyšetření ke kontrole zdravotního stavu dárce. Nejvýraznější výhodou je, že jsou kontrolovány i na různá onemocnění a infekce, které jste před darováním nemohli odhalit. Můžete si také přečíst o tom, co je darování vajíček.

Jak zařízení uchovávají a uchovávají spermie?

Dárce navštíví spermobanku a vrátí se domů s nádobou na dusík obsahující brčka se spermatem. Inseminace probíhá u dárce doma, kde je více v klidu. Spermie budou odebrány, uloženy a doručeny do zařízení spermobanky pomocí inseminační sady. Každá lahvička se spermatem je uchovávána ve velké skladovací místnosti spermobanky, kde ji zmrazíte tekutým dusíkem na 196°C. Doba skladování dobře konzervovaných spermií je neomezená; tyto spermie jsou zmrazeny pro budoucí použití. Protože spermie uchováte po dlouhou dobu, kvalita zůstane nezměněna.

Je pravda, že zmrazené spermie znesnadní mít dítě?

Není žádný rozdíl mezi dětmi vyrobenými z čerstvých spermií a dětmi vyrobenými ze zmrazených spermií. Umělá inseminace se provádí během ovulace ženy zmrazením spermatu a jeho umístěním do injekční stříkačky, kterou lékař vstříkne do pochvy ženy.

Jaké jsou požadavky pro dárcovství spermií?

Mnoho lidí si přeje dotvořit rodinu dítětem, ale nedaří se jim to kvůli neplodnosti nebo tomu, že jsou párem stejného pohlaví. Být dárcem by mělo významný dopad na jejich životy a nyní se podíváme na požadavky, které je potřeba k tomu, stát se dárcem.

#1. Věk dárce

Většina spermobank nebo zařízení vyžaduje, aby dárci byli ve věku 18 až 34 let, zatímco jiné instituce umožňují dárcům, aby jim bylo až 39 let. Je to proto, že sperma mužského dárce je v optimálním stavu, když je mu mezi 18 a 39 lety.

#2. Fyzické zdraví

Než se stanete dárcem, podstoupíte rozsáhlé laboratorní testy, včetně odebrání vzorku krve a moči a testování na infekční onemocnění, jako je HIV. Jakmile se stanete pravidelným dárcem, budete dvakrát ročně absolvovat bezplatnou lékařskou prohlídku.

#3. Zdravotní anamnéza rodiny a genetické testování

Spermiobanky provedou důkladný průzkum svých dárců. Budete požádáni, abyste poskytli kompletní anamnézu ze dvou generací dříve, a otestujete svou krev, abyste zjistili, zda jste pravděpodobným přenašečem genetické choroby nebo nemoci.

#4. Sexuální anamnéza a psychologické hodnocení

Dárce spermatu není totéž co dárce krve v tom, že musíte sdělit další informace o svém osobním životě, jako je vaše sexuální historie, abyste se ujistili, že netrpíte pohlavně přenosnou chorobou nebo pohlavně přenosnou chorobou. Hodnocení vám také řekne, co dělat, pokud se někdy setkáte se svými biologickými dětmi.

Závěr

Nyní, když víme, „kolik stojí darování spermatu“. Učíme se také další věci, které nás osvětlí, jako je inseminace, zmrazení spermatu a možnost být způsobilým dárcem; doufáme, že jednoho dne budete inspirovat ostatní, aby pomohli vytvořit rodiny darováním spermatu. Možná by bylo dobré si přečíst, kolik za darování vajíček a jak darování vajíček funguje.