Jak otestovat Grid Heater 5.9 Cummins? 3 snadné kroky!

Chcete se naučit, jak testovat mřížkový ohřívač 5.9 Cummins? Pro testování mřížkového ohřívače 5,9 Cummins budete potřebovat multimetr v nastavení napětí pro měření napětí relé. Jednu ze sond musíte umístit na kladný pól baterie a druhou na relé ohřívače sítě. Dále je třeba zapnout klíček a otestovat druhou stranu relé, zda jím prochází napětí. Relé by měla cvaknout a ohřívač mřížky by měl kňučet.

Pomocí multimetru můžete určit, zda jsou uvolněná spojení a zda jsou vadné součásti jako relé nebo topný článek.

Účelem mřížkového ohřívače je zabránit studeným startům ohřátím vzduchové náplně. Ohřívač mřížky byste měli najít vedle vzduchové houkačky a vidět jeho připojení ke dvěma relé (také známým jako solenoidy) umístěným kolem prohlubně blatníku, v závislosti na modelu nákladního vozidla. Relé by měla cvaknout, když je motor nastartován a je slyšet ohřívač mřížky. Pokud ohřívač mřížky nefunguje, můžete problém vyřešit a diagnostikovat, abyste zjistili, co je třeba opravit nebo vyměnit. Chcete-li se dozvědět více o 5.9 Cummins a jeho mřížkovém ohřívači, pokračujte ve čtení.

Co je 5.9 Cummins?

5,9L Cummins je známý motor. Verze s 12 a 24 ventily mají velkou základnu ventilátoru a spotřebiče. Přestože se jejich výroba zastavila před více než deseti lety, je více nákladních vozů Cummins než Duramax a Power Strokes. Vstřikovací čerpadlo Bosch CP3, pokud jde o 5,9 l Cummins, vytváří přibližně 23 000 psi a udržuje tlak paliva na této úrovni pomocí vysokotlakého common railu. Motor je také vybaven turbodmychadlem s pevnou geometrií, které zvyšuje tlak až na 45 psi, ale zachovává si svou životnost.

Klady 5,9litrového Cummins ve srovnání s jeho 6,7litrovým protějškem jsou přítomnost 325hp a 610lbft pažby, spolehlivost jeho turbodmychadla s pevnou geometrií a jeho emise, které jsou omezeny pouze na ty, které pocházejí z katalyzátoru, a jeho spodní válec. tlak a zvětšená těsnící plocha. Nevýhody 5,9L Cummins oproti 6,9L verzi zahrnují snížený zdvihový objem, nižší točivý moment, pomalejší turbo a menší vstřikovací potrubí a rozdělovač paliva. Chcete-li se dozvědět, jak testovat ohřívač mřížky 5.9, Cummins pokračuje v rolování.

Kroky k testování Grid Heater 5.9 Cummins

Nyní, když víte vše o 5,9l motoru Cummins, můžeme přistoupit k postupu krok za krokem, jak otestovat jeho mřížkové topení. Jejich dodržování je velmi jednoduché a podle kroků můžete otestovat funkčnost mřížkového ohřívače. Tento krok vám také může pomoci identifikovat případný problém mřížkového ohřívače. Ujistěte se, že máte potřebné nástroje a že některé ochranné rukavice neublíží. Jak tedy otestovat mřížkový ohřívač 5.9 Cummins? Kroky jsou rozvedeny níže.

Krok č. 1. Signální známky závad

Pokud se rozhodnete otestovat mřížkové topení na svém 5,9L Cummins, pravděpodobně si myslíte, že nefunguje tak, jak by mělo, nebo se chcete ujistit, že pod kapotou je vše v pořádku. Nejrychlejší způsob, jak zjistit, že ohřívač mřížky nefunguje, je, když při startování motoru neslyšíte cvakání relé. Možná uslyšíte cvaknutí relé, ale pokud se mřížkové ohřívače nespustí a vy neslyšíte jeho kvílení, když se spustí, pravděpodobně je něco v nepořádku s mřížkovým ohřívačem.

Krok č. 2. Testování multimetrem

Chcete-li zjistit, kde je problém, musíte vzít multimetr a nastavit jej na nastavení napětí. Dále vyhledejte relé a kladný pól baterie pod kapotou. Změřte napětí umístěním jedné sondy na svorku baterie a druhé na svorky relé. Při vypnutém motoru by relé neměl procházet žádný proud. Zapněte stroj. Pokud proud přes relé neprojde, problém je mezi relé a topným tělesem sítě. Zkontrolujte, zda není poškozená tavná vložka nebo uvolněné spoje. Možná vás také bude zajímat, jak používat multimetr.

Krok č. 3. Výměna součástí

Jakmile určíte součásti nebo díly, které je třeba vyměnit, můžete je vyměnit sami nebo to nechat udělat někoho, pokud se cítíte vystrašení. Pokud máte zkušenosti, doporučujeme vyměnit starou část za novou sami. Ujistěte se, že používáte rukavice a další požadované ochranné pomůcky, abyste předešli potenciálnímu ohrožení vaší bezpečnosti. Víte, jak používat multimetr?

It’s A Wrap!

Gratuluji k dosažení konce. Chceme vám poděkovat za čas a úsilí, které jste věnovali čtení. Doufejme, že jste se naučili hodně o tom, jak testovat mřížkový ohřívač 5.9 Cummins. Nyní máte lepší představu o tom, co je 5.9 Cummins a co dělat, pokud chcete zjistit, zda jeho mřížkový ohřívač funguje správně. Pokud si nejste jisti prováděním testování sami, můžete se vždy zeptat přítele, který to zná, nebo nechat věci na profesionálovi. Než se ponoříte do něčeho nového, nezapomeňte se chránit a vyzbrojit se znalostmi. Do příště! Neváhejte znát i tyto věci; přečtěte si o tom, proč topení auta nefunguje a auto se přehřívá, když je topení zapnuté.