Kolik se vyplácí dárcovství kostní dřeně? Překvapivá fakta vědět!

Kolik se vyplatí darování kostní dřeně? Darování kostní dřeně zdarma je podmínkou dobrovolnosti do registru.

V kostech je kostní dřeň poddajnou pojivovou tkání. Primární úlohou kostní dřeně je vytvářet a ukládat krevní buňky a tuk.

Kostní dřeň má vysokou hustotu krevních cév, což znamená, že je dobře zásobena kyslíkem a živinami, a proto je nezbytná. Účtování jiných orgánů nebo tkání, než jsou náklady na odběr tkáně, je však v rozporu se zákonem. Ale z netransplantačních důvodů, jako je výzkum nebo jiné komerční účely, můžete být kompenzováni korporací požadující kostní dřeň. Je toho mnohem víc, co se můžete naučit, takže je nejlepší se v tomto článku ponořit dále!

Kolik se vyplatí darování kostní dřeně? Dostanu zaplaceno za darování?

Kolik se vyplatí darování kostní dřeně? Věděli jste, že prodej částí lidského těla za peněžní zisk je v rozporu se zákonem? Darování kostní dřeně pouze za účelem získání kompenzace se proto stává zřídka. Uvažuje se však o kompenzaci dárců, která by měla vyvážit nezájem o dárcovství kostní dřeně. Pokud jde o vajíčka, spermie a dokonce i nošení dítěte někoho jiného, ​​můžete dostat odškodnění. A je tu kostní dřeň.

I když existuje prostor pro interpretaci, je to nejednoznačné. Dárci nikdy nemusí platit poplatek za darování.

Darování krevní plazmy za peníze má mnoho podobností. Pár hodin týdně vás odmění 400 $ měsíčně, pokud budete přispívat dvakrát týdně po sedm dní v kuse. Ale to je důvod, proč byste měli přemýšlet o dárcovství kostní dřeně, bez ohledu na to, zda za to něco dostanete. Transplantace kostní dřeně používané k léčbě rakoviny krve, včetně leukémie a lymfomu, jsou život zachraňující. Darování kostní dřeně, krevní plazmy nebo červených krvinek je nejlepší způsob, jak pomoci, zvláště pokud zatím nejste finančně schopni darovat. převládá strach z toho, že lidem umožníme profitovat z kostní dřeně. Národní program dárců dřeně tvrdí, že by to vedlo k nestandardnímu fondu dárců složených z lidí, kteří by si vymýšleli informace o svém zdraví a zvycích, aby se kvalifikovali k dárcovství a přijímání peněz. Proti změně jsou z různých dalších důvodů.

Požadavky na to, abyste se stali dárcem kostní dřeně

Lidé s onemocněním krve jsou stále častější. Podle výzkumu bude toto číslo bohužel stále stoupat. Leukémie, lymfom, aplastická anémie a imunologické deficity dobře reagují na léčbu HSCT. A transplantace kostní dřeně je častější název pro tento zákrok. Navzdory tomu, pokud pacient žije ve Spojených státech, jeho šance na nalezení vhodného dárce orgánu jsou pouze o 25 až 30 % vyšší.

A to je problém, protože to znamená pouze to, že mnoho lidí musí sedět a čekat, až přijde zápas. Naštěstí ale roste i počet lidí ochotných pomoci. Podle aktuálního odhadu již podepsalo dárce kostní dřeně více než 22 milionů lidí ve 48 zemích. Na druhou stranu dárci kostní dřeně musí být stoprocentně kompatibilní s tím, komu ji darují. Ale tyto věci se podle odborníků dějí jen jednou za čtyřicet tisíc let. Proto čím více dárců kostní dřeně bude, tím lepší pacienti budou. Postup, jak se stát dárcem kostní dřeně, je ve většině případů poměrně přímočarý. Před podáním žádosti však musíte splnit několik požadavků:

  • Váš věk by měl být kolem 18 a 55 let
  • Během 5 hodin před zahájením procedury nejezte pevnou stravu
  • Pomohlo by, kdybyste neměli nemoci přenosné krví
  • Vaše váha musí být alespoň 110 liber
  • Od minulého roku se neprovádí žádná tetování, piercing, operace ani invazivní zákroky
  • Dárci neberou drogy
  • Ujistěte se, že deset dní před darováním nemáte horečku, zvracení nebo průjem
  • Nezapojujete se do riskantních sexuálních vztahů (muži k mužům)
  • A musíte vyplnit papírování, které obsahuje relevantní informace, a darovat jednotku krve

Další související otázky

Nyní, když jste se dozvěděli, že je nepravděpodobné, že budete platit dárcům kostní dřeně, stále existují možnosti, že můžete dostat zaplaceno za darování kostní dřeně k transplantaci. Bez ohledu na to, zde jsou některé související otázky, které by mohly vyčistit některé z vašich lomů. Existuje nějaké riziko při darování kostní dřeně? Komplikované výsledky transplantace se vyskytují u 2,4 % jedinců, kteří darují kostní dřeň. Pojištění invalidity, dárcovského života a zdravotního pojištění vás ochrání před všemi souvisejícími riziky. S každou lékařskou praxí jsou spojena rizika. Nejpotenciálnějšími problémy jsou kyčelní nerv, kost, zranění svalů a anestetika.

Mohu darovat kostní dřeň více než jednou, pokud je to možné?

Často kladená otázka, na kterou nelze hned odpovědět. Jako dárce kostní dřeně budete přidáni do registru dárců a kontaktováni. Může však chvíli trvat, dokonce roky, než se někdo ozve. Bez ohledu na to bude zdravotnické zařízení stále kontrolovat vaši zeměpisnou polohu, krevní skupinu a další faktory, aby odpovídalo osobě žádající o vaši kostní dřeň. Může tedy chvíli trvat, než znovu darujete. V dalších článcích si přečtěte o tom, kdo má nárok na dárcovství orgánů a jak dárcovství orgánů zachraňuje životy.

Je to obal!

Tak, to je pro tento článek vše. Kolik se vyplatí darování kostní dřeně? Opět je nepravděpodobné, že by vám zdravotnické zařízení zaplatilo za darování, protože je to primárně dobrovolné. Ale je to možné. Stačí kontaktovat zařízení, které transplantaci provede. Na druhou stranu se můžete podívat na tento další článek: kolik za darování vajíček a kolik stojí MRI prsu bez pojištění. To je vše!