Kolik řetězů pro dvojitou háčkovanou deku

Odpověď na to, kolik řetízků pro háčkovanou deku dvojité velikosti závisí na různých faktorech. Ale abyste si udělali rychlou představu, váš počáteční řetízek pro háčkovanou deku s dvojitou velikostí může mít kolem 146 oček. Nestačí však zapamatovat si konkrétní číslo.

Vědět, kolik řetízkových stehů pro deku bude vyžadovat vytvoření vzorníku a trochu počítání. Je to však stále snadné a později vás ušetří nepřesností. Pro informaci, standardní velikost dvojité háčkované deky je 48 x 78 palců.

Kolik řetězů na výrobu dvojité deky?

Dvojitá deka může mít počáteční řetězec 146 ok. Musíte však pochopit, že existuje přesnější způsob, jak zjistit, kolik řetízků pro háčkovanou deku dvou velikostí budete potřebovat. Udělejte si vzorek podle vzoru dvojité háčkované dečky a proveďte nějaké výpočty.

1. Vytvořte vzorník

Začněte tím, že vytvoříte vzorník podle vámi zvoleného stehu pro dvojitou háčkovanou deku. Pamatujte, že vaše napětí při háčkování může ovlivnit i počet stehů, a proto bude tento krok užitečný. Vzorník 6 x 6 palců by měl pro počítání stačit.

2. Spočítejte stehy a počítejte

Jakmile budete mít vzorek, změřte, kolik stehů jste udělali na čtyři palce. Vynásobíte to šířkou přikrývky pro dvě velikosti, abyste získali počet stehů, které budete pro šířku přikrývky potřebovat. Nezapomeňte nejprve vydělit šířku přikrývky čtyřmi.

3. Získejte svůj startovací řetězec

Po šířce můžete získat řetízky na háčkovanou dečku velikosti twin. Bude to vyžadovat trochu více výpočtů, protože vydělíte počet stehů prvním číslem násobku vašeho vzoru. Nedělejte si starosti, pokud je výsledek desetinný, protože potřebujete pouze zvýšit nebo snížit počet stehů v základovém řetězci.

Kolik yardů příze potřebuji na dvojitou deku?

Klíčem k tomu, abyste věděli, kolik yardů příze vyrobit přikrývku, je mít na paměti velikost přikrývky. Navíc je nemožné zmínit konkrétní metráž pro přikrývku s dvojitou velikostí, protože existují další faktory, které musíte zvážit. Mějte je na paměti a měli byste rychle určit množství příze, kterou budete potřebovat pro háčkovanou přikrývku s dvojitou velikostí.

 • Tloušťka příze, protože silnější příze mohou dokončit přikrývku v menším množství než tenčí příze
 • Háčky protože větší háčky vytvářejí větší mezery mezi stehy, takže budete potřebovat méně příze
 • Stehy, protože vyšší stehy nebo ty s texturou spotřebují více příze
 • Napětí a rozchod protože to ovlivňuje mezeru mezi stehy 
 • Jaká je velikost háčkované přikrývky?

  Vědět, kolik řetízků na háčkovanou deku ve dvou velikostech nebo kolik yardů budete potřebovat na uháčkování deky pro dvě velikosti, znamená uznat velikost projektu. Věděli jste však, že existují různé rozměry pro háčkovanou deku velikosti twin? Nejběžnější velikost je 48 x 78 palců, ale někteří Afghánci velikosti dvojčat mají také rozměry 66 x 90 palců.

  Při výběru velikosti pro háčkovanou deku zvažte velikost uživatele. Pamatujte, že se jedná o přikrývku, takže musí uživatele dobře zakrývat. Není divu, že dvojité přikrývky budou dokonce o něco větší než standardní dvojité matrace.

  Jaká je dobrá velikost háčkované deky?

  Pokud s háčkováním přikrývek teprve začínáte, může být zdrcující vybrat si velikost. Můžete začít s menšími, dokud to nezvládnete, nebo vytvořit větší projekt, který používá jednoduché stehy. Tři základní velikosti pro začátek s háčkovanými přikrývkami jsou dětská přikrývka, afghánská přikrývka a přikrývka na klín.

  Dětská deka má rozměry 25 x 30 palců, zatímco deka na klín je větší, 35 x 40 palců. Afghánská přikrývka v plné velikosti na druhé straně měří 50 x 65 palců. Vyberte si velikost, která vám nejvíce vyhovuje k háčkování, ale mějte na paměti vzor.

  Kolik stehů nahodím na přikrývku?

  Dříve jste se dozvěděli, kolik řetízků je potřeba pro háčkovanou přikrývku dvou velikostí. Tříkrokový výpočet vás také naučil, kolik stehů budete potřebovat pro šířku přikrývky. Mějte na paměti číslo, protože stehy, které nahodíte, budou určovat celkovou šířku vaší háčkované deky.

  Na internetu jsou různé tabulky s počtem stehů pro každou velikost háčkované přikrývky. Přesnější číslo však získáte vytvořením vzorníku, protože zahrnuje všechny ostatní faktory, které ovlivňují počet stehů pro konkrétní deku.

  Jak vypočítat počet stehů k nahození

  Můžete postupovat podle vzoru, ale existuje také rychlý způsob, jak zjistit, kolik oček nahodit. Udělejte si měřidlo a vydělte šířku počtem nahozených oček. Výsledkem jsou vaše stehy na palec, které vynásobíte pouze na šířku, kterou budete chtít pro svou háčkovanou deku.

  Závěr

  Pokud jste se rozhodli uháčkovat deku ve dvou velikostech, pomohlo by vám znát řetízky a stehy, které potřebuje. Můžete například zjistit, kolik řetízků pro háčkovanou deku velikosti dvojčat, uděláte-li měřidlo a provedete rychlý výpočet. Stejná technika je také ideální pro zjištění stehů, které budete muset nahodit.