Kolik by mělo batole vážit pro podsedák

Kolik by mělo batole vážit na podsedák? To je otázka, kterou si klade mnoho rodičů, když se snaží koupit novou autosedačku.

Odpověď skutečně závisí na tom, jak staré dítě je a jak je vysoké, ale existuje několik obecných zásad, které je třeba dodržovat. V tomto příspěvku na blogu probereme, jakou váhu by mělo být schopno unést vaše průměrné batole, aby bezpečně používalo podsedák.

Kolik by mělo batole vážit podsedák?

Minimální hmotnostní požadavek na podsedák je stále 40 liber. Ale ne všechny děti dosáhly tohoto růstového spurtu těsně před svými sedmými narozeninami.

Pokud si myslíte, že pro vaše dítě není bezpečné jezdit v autosedačce, nebo pokud vaše dítě dosáhlo hranice 40 liber, ale stále se mu zdá, že tam sedí nepohodlně, možná je čas investovat do jiného typu autosedačky. která bude lépe fungovat s výškou a hmotností vašeho dítěte.

Jakou výšku a váhu musí mít dítě na podsedák?

Podsedáky jsou určeny pro děti, které přerostly výškové a váhové požadavky běžného bezpečnostního pásu. Podsedáky zvednou vaše dítě, aby mohlo správně používat bezpečnostní pás pro dospělé, což je nesmírně důležité, protože to snižuje zranění při nehodě.

Americká akademie pediatrů doporučuje, aby vaše dítě, dokud nedosáhne výšky alespoň 160 cm (nebo přibližně osmého věku), jelo na podsedáku při jízdě pouze s břišními a ramenními pásy nebo s dostupným pouze břišním pásem.

Pokud si kupujete jednu autosedačku, která vydrží déle než dva roky, zvažte koupi sedačky, která se přemění na posilovač s vysokým opěradlem a opěrkou, protože většina dětí bude tento typ potřebovat ve věku pěti až šesti let nebo mezi 40 a 80 librami.

Kolik by mělo miminko vážit, než bude otočeno čelem dopředu?

Podle Americké akademie pediatrů by děti měly zůstat otočené proti směru jízdy, dokud nebudou mít alespoň jeden rok a váží 20 liber.

Některé autosedačky mohou umožňovat, aby vaše dítě bylo před touto dobou otočeno po směru jízdy, pokud překročí maximální hmotnostní nebo výškové limity povolené výrobcem jejich autosedačky. U těchto dětí však hrozí větší riziko zranění při nehodě, protože jejich těla nejsou dostatečně silná, aby náraz zvládla.

Máte-li dotazy ohledně toho, která možnost je pro vaše dítě nejlepší, vždy je nejlepší se poradit s vaším pediatrem nebo certifikovaným technikem bezpečnosti dětských pasažérů (CPST).

Kdy mohu otočit autosedačku kolem roku 2021?

Jakmile je vašemu dítěti alespoň jeden rok a váží 20-40 liber, můžete začít otáčet jeho sedadlo. To by mělo být provedeno, jakmile dosáhnou maximální hmotnosti pro autosedačku po směru jízdy (většina sedadel má hmotnost 40 liber).

Pokud vaše dítě přeroste ze své autosedačky obrácené proti směru jízdy před dosažením tohoto doporučeného věku nebo hmotnosti, důrazně doporučujeme pořídit si dětskou autosedačku, abyste nemuseli autosedačku během cesty měnit.

Kolik by mělo miminko vážit, aby čelilo v roce 2021?

Většinu konvertibilních autosedaček lze používat v poloze zády ke směru jízdy, dokud dítě nedosáhne váhového limitu, obvykle 40 až 50 liber. V tomto okamžiku můžete tuto sedačku odpojit od vozidla a vyměnit ji za lehkou, ale velmi ochrannou autosedačku po směru jízdy, abyste udrželi své batole v bezpečí na delších cestách.

Tato sedadla jsou větší a navržena tak, aby zůstala nainstalovaná ve vašem vozidle, z něhož je lze velmi snadno vyjmout a po sejmutí je lze snadno přenášet.

Jaký je hmotnostní limit pro autosedačku používanou zády ke směru jízdy?

Hmotnostní limit pro autosedačku proti směru jízdy je obvykle mezi 30 a 40 librami. Může být mnohem vyšší, pokud se dítě natáhne dopředu, aby se o něco opřelo, což neobvykle silně tlačí na popruhy.

Nejlepší způsob, jak udržet děti v bezpečí při jízdě v autě, je zajistit, aby byly vždy připoutané bez ohledu na to, jak staré nebo těžké jsou.

Jaký je hmotnostní limit pro 5bodový postroj?

Obvykle se 5bodový pás na podsedáku používá až do hmotnosti 65-90 liber v závislosti na modelu. Jakmile vaše dítě dosáhne tohoto limitu, můžete pokračovat v používání sedačky spolu s ramenním a břišním pásem vozidla.

Většina autosedaček do věku přibližně 12 let se přemění z vysoké opěrky zad na opěrku s opěradlem a nakonec jejich autosedačku bez opěrky zad, která má obvykle maximální hmotnost 40-60 lb s 5bodovým pásem.

Jak dlouho mám nechat své dítě v 5bodovém bezpečnostním pásu?

Rodiče by měli své děti držet v pětibodovém pásu, dokud nedosáhnou maximálního váhového limitu daného modelu.

To se bude lišit v závislosti na výrobci a velikosti, ale obvykle je to kolem 40 liber nebo více. Po tomto bodě lze použít posilovač bezpečnostních pásů, aby bylo zajištěno, že vaše dítě zůstane na cestách v bezpečí.

Která autosedačka Graco je nejtenčí?

Podsedák Graco Affix Highback je jediný skutečně úzký podsedák, který bude vyhovovat dítěti ve věku od pěti do deseti let a vážící 100 liber. nebo méně. Díky tenkému designu je ideální pro použití ve vozech, které mají tři napříč s celkovou šířkou mezi dvěma předními sedadly 16,5 palce nebo méně.