Kolik opravit vodou poškozený nabíjecí port? Nejlepší průvodce

Zajímá vás, kolik stojí oprava vodou poškozeného nabíjecího portu? Dá se to opravit svépomocí, nebo je lepší nechat to udělat profesionály?

V dnešní době se telefony, notebooky a podobná zařízení stávají součástí našich rostoucích životů. Jsme tak připoutaní, že jej používáme převážně ke všemu, jako je vyhledávání informací, kontakt s ostatními, hraní, čtení, nakupování a dokonce i mobilní bankovnictví.

Telefony mají mnoho využití a usnadňují život. Proto víme, jak je to důležité v našem životě.

Prostřednictvím tohoto článku vám pomůžeme zjistit, kolik vás bude stát oprava vodou poškozeného nabíjecího portu vašeho telefonu. Kromě toho bude tento článek stručně diskutovat o tom, jak identifikovat první známky poškození a zda je můžete opravit sami.

Jak identifikovat poškozený nabíjecí port

Problémy týkající se zařízení jsou frustrující, především pokud se na ně spoléháte při práci nebo studiu. Telefon, který se nenabíjel, může být známkou poškození nabíjecího portu nebo nabíječky.

Zde jsou některá ze škod, kterým může váš nabíjecí port čelit:

 • Uvolněný port nabíječky – Pokud se přistihnete, že neustále měníte polohu telefonu, aby se správně nabil, pravděpodobně je nabíjecí port vašeho telefonu uvolněný a potřebuje okamžitou opravu.
 • Nečistoty ucpávají nabíjecí port – Pokud na port posvítíte světlem a uvidíte nečistoty, dojde k poškození nabíjecího portu.
 • Zlomené kolíky v portu nabíječky – Je obtížnější je identifikovat, protože budete muset telefon rozebrat, abyste zjistili, zda jsou kolíky zlomené.
 • Voda poškozený port nabíječky – K tomu může dojít poté, co se váš telefon ponoří nebo postříká tekutinou. Poté, co jste udělali maximum pro jeho vysušení, zkuste, zda nabíjecí port reaguje; pokud ne, je pravděpodobně poškozen.

Následují některé známky poškozeného nabíjecího portu:

 • Neustále musíte hledat různé polohy, aby se telefon začal nabíjet.
 • Váš nabíjecí port nereaguje.
 • Dalším příznakem je, že vnitřek nabíjecího portu je zakalený a zaprášený.
 • Pokud vaše nabíječka funguje s jinými telefony, ale sama by nefungovala, může to být známka poškození.
 • Za jiných okolností to není nabíjecí port, který je poškozen. Může to být nefunkční nabíječka nebo baterie.

  Chcete-li konkrétně zjistit příčinu problému, bude lepší, když se v této oblasti poradíte s odborníkem. Je to nejvhodnější akce, pokud si nejste jisti, kde je poškození.

  Kolik by stála oprava?

  Ceny se pohybují podle modelu vašeho telefonu a jeho poškození. Podle The Pricer se služby třetích stran mohou lišit od 40 do 105 USD, přičemž náklady by byly vyšší, pokud byste se obrátili na výrobce telefonu.

  Některé iPhony vás mohou stát kolem 80 až 100 USD, zatímco většina Nokií má hodnotu kolem 75 USD, zatímco jiná zařízení Samsung mohou stát kolem 100 USD. Můžete to mít na paměti nebo se přímo zeptat profesionála na jejich služby.

  Můžete to opravit sami?

  Těžko říct, jestli to dokážete opravit, aniž byste věděli, jak daleko je poškození. Možná můžete začít tím, že budete postupovat podle těchto kroků, abyste zajistili, že je vaše zařízení bez vlhkosti:

  Krok č. 1. Vypněte zařízení

  Krok č. 2. Osušte vnější část zařízení savým hadříkem.

  Krok č. 3. Pokud můžete telefon rozebrat, zkuste to udělat. Poté umístěte zařízení nebo demontované díly do blízkosti otevřeného okna; ujistěte se, že není na přímém slunci.

  Krok č. 4. Nechte to chvíli být. Po přibližně 24 hodinách sušení jej zkuste zapnout.

  Pro větší jistotu je nejlepší nechat ještě pár dní zaschnout.

  Krok #5. Můžete začít kontrolovat, zda jeho funkce fungují. Zablikejte světlem směrem k nabíjecímu portu, abyste zjistili, zda je suchý; pak můžete vidět, zda se začne nabíjet.

  Krok #6. Pokud se nezačne nabíjet, je nejlepší přinést zařízení profesionálovi.

  Můžete také navštívit tento článek o šesti jednoduchých tipech pro sušení USB portu vašeho smartphonu.

  Stále je nejlepší to okamžitě přivést k profesionálovi, takže nebudete muset bojovat příliš dlouho a oni mohou problém okamžitě vyřešit. V některých situacích se přímé oslovení profesionála zdá jako ztráta peněz a času, takže byste se měli rozhodovat podle toho, co vás a vaši současnou situaci láká.

  Zde je několik tipů, jak zabránit kontaktu zařízení s vodou:

 • Některá zařízení jsou vybavena senzory vlhkosti. Jakmile je na nabíjecím portu přítomna vlhkost, může vás upozornit; pomáhá to okamžitě jednat.
 • Umístěte jej na suchý povrch.
 • Nepokládejte nápoj do blízkosti vašeho zařízení.
 • Pokud si telefon berete s sebou, když cvičíte, plavete nebo se sprchujete, umístěte jej do vodotěsného držáku nebo pouzdra.
 • Závěr

  Chcete-li vědět, kolik opravit vodou poškozený nabíjecí port, je nejlepší obrátit se na profesionála a zeptat se na jeho služby. Ceny se mohou lišit v závislosti na mnoha faktorech, jako je model zařízení a úroveň poškození.

  Pokud považujete tento obsah za hodnotný, můžete také navštívit tyto články o tom, proč je elektronika poškozena vodou a jak čistit vodou poškozenou elektroniku.