Jak datovat šicí stroj Necchi

Promluvíme si o tom, jak datovat šicí stroj Necchi tím, že se seznámíme s modely, které vyrobili v konkrétních letech. A samozřejmě vás naučíme, jak najít sériové číslo na vašem šicím stroji Necchi.

Zajímají vás i jiné značky šicích strojů a jak je datovat? Pak si na našem blogu prohlédněte různé výrobce a zjistěte, jak starý je můj šicí stroj Bernina a další.

Jak starý je můj šicí stroj Necchi?

30. léta 20. století

Nejjednodušší způsob, jak poznat šicí stroj Necchi, je identifikovat model, který vlastníte, a poté zjistit, v jakém roce byl vyroben v historii značky Necchi. Například Necchi BU byl představen v roce 1932 a podle Necchiho jde o první domácí šicí stroj cik-cak na trhu. A co Necchi Supernova?

50. léta 20. století

Necchi Supernova byla vydána v roce 1954 a je pravděpodobně nezapomenutelné, že ji podpořila Sophia Lauren. Je to jeden z nejlepších historických šicích strojů Necchi díky snadnému použití, všestrannosti a designu. Nakonec musíte vědět, že Necchi BF Mira byl představen v 50. letech minulého století a je to něco, co si staří sběratelé šicích strojů zamilují.

50. až 80. léta 20. století

Další šicí stroje Necchi jako Necchi BU Mira, BU Nova, 524 Lydia a Mirella byly také představeny v 50. letech, zatímco Necchi 514, 510, Esperia, Supernova Ultra byly vyráběny v 60. letech. Konečně, některé šicí stroje Necchi ze 70. let jsou Supernova Julia, Sylvia Multimatic a 512 s Necchi 592 Logica v 80. letech.

Kde je sériové číslo na šicím stroji Necchi?

Je obtížné zmínit konkrétní díl na šicím stroji Necchi, abyste našli sériové číslo. V závislosti na modelu Necchi ji najdete pod šicím strojem nebo přímo vpředu. Některé modely mají také sériové číslo skryté na základně nebo skříni.

Kde je číslo modelu na šicím stroji Necchi?

Číslo modelu vašeho šicího stroje Necchi je obvykle napsáno na krytu manuálu pod logem značky. Můžete také prozkoumat stránky, kde je také uvedeno číslo modelu. Ale pokud jste ztratili příručku, zkuste zkontrolovat přenosný kufr, pokud ho vaše jednotka má.

Štítek na šicím stroji by měl také obsahovat číslo modelu a sériové číslo. Najděte identifikační štítek pod šicím strojem nebo na jeho straně. Pokud však všechny tyto možnosti neodhalily číslo vašeho modelu, přineste svůj šicí stroj Necchi ke specialistovi, pokud vám dokáže jednotku identifikovat.

Kdy byl vyroben šicí stroj Necchi?

Společnost Necchi byla založena v roce 1919, ale teprve v roce 1924 Vittorio Necchi založil první továrnu na šicí stroje značky na výrobu Necchi BD. V té době měla 40 zaměstnanců, která se pak v roce 1930 rozšířila, kdy výrobní závod dokázal vyrobit více než 19 000 sad ročně a zároveň vyvážel do 30 zemí. A v roce 1946 měl Necchi 4 500 pracovníků a závod vyráběl tisíc strojů denně, které Evropa a USA dovážely.

Kde se vyrábí šicí stroj Necchi?

Necchi byla založena v Itálii, ale značka nyní vyrábí z Asie. Mají továrny v Thajsku a na Tchaj-wanu, protože šicí stroje byly vyrobeny v jihovýchodní Asii, když Janome vlastní Necchi. Pokud byl tedy váš šicí stroj Necchi vyroben ve 20. až 60. letech 20. století, můžete očekávat, že byl vyroben v Itálii.

Na druhou stranu se předpokládá, že staré modely ze 70. až 80. let byly vyrobeny v Japonsku. Zatímco šicí stroje Necchi vyrobené společností Janome jsou také kvalitní, oceněný design a řemeslné zpracování šicích strojů Necchi se připisuje těm vyrobeným v Itálii. Někteří také zmínili rozdíl v trvanlivosti mezi těmi vyrobenými v zámoří a těmi z Itálie.

Chcete se s Janome více seznámit? Přečtěte si, jak starý je můj šicí stroj Janome.

Vyrábí stále šicí stroje Necchi?

Od tohoto psaní si stále můžete zakoupit šicí stroje Necchi. Jejich webové stránky mají vyhledávač prodejců Necchi, pokud chcete najít nejbližší obchod ve vaší oblasti. Značku můžete také kontaktovat na adrese [email protected], nebo pokud jste v USA, bezplatné číslo Necchi je (201) 710-2126.

Pokud se podíváte na webové stránky značky, můžete si koupit několik modelů šicích strojů. Necchi má dokonce prodej, takže lze s jistotou předpokládat, že stále vyrábějí šicí stroje.

Jaká je značka Necchi?

Janome koupil značku Necchi a od roku 2012 je distributorem šicích strojů Necchi v USA. K tomuto datu však společnost Janome již nedistribuuje Necchi v USA. Nicméně jsou stále ochotni odpovědět na otázky, pokud je váš stroj mezi modely distribuovanými během jejich období, a pro novější modely můžete použít stránku Kontaktujte nás.

Co když váš šicí stroj Necchi není uveden v seznamu na jejich webových stránkách? Necchi doporučuje navštívit místní šicí stroj a opravit starší modely.

Závěr

A to je vše! Právě jsme zjistili, jak datovat šicí stroj Necchi, a odhalili jsme, že je to jednodušší, když identifikujete model, který máte. Odtud můžete odhadnout, kdy byl vyroben mezi 30. až 80. lety.

Můžete také najít sériové číslo a číslo modelu nebo je nechat identifikovat odborníkem. Doufáme, že to bylo užitečné. Zanechte nám komentář, pokud nějaký máte.