Kolik materiálu na záclony? Přečtěte si tohoto úžasného průvodce!

Kdykoli jde o nastavení záclon, základní otázkou, kterou musíte zvážit, je, kolik materiálu na záclonu? Toto řešení je závislé na vzhledu, kterého chcete dosáhnout, a na typu záclon, které si přejete.

Správné množství, které budete potřebovat, závisí na druhu záclon, které vyrábíte, a na jejich velikosti. Použití kalkulátoru materiálu záclon je jednoduchý způsob, jak zjistit, kolik materiálu je potřeba.

Pokračujte ve čtení našeho příspěvku a zjistěte, jak zjistit, kolik materiálu budete mít pro instalaci záclon. Různé vzory a velikosti se liší v množství materiálu, takže pochopení, jak je vypočítat, vám ušetří peníze a námahu. Takže bez dalších okolků můžeme začít!

Jak zjistit, kolik materiálu je na závěs?

Výpočet, kolik materiálu na záclony budete potřebovat na stavbu nových záclon, zahrnuje mnoho procesů. Nejprve musíte určit přesnou délku záclony, která by měla začít u umístění tyče. Poté se musíte rozhodnout, zda budou závěsy sahat až k zemi, nebo se zastaví někde uprostřed.

Do této fáze počítejte. Pak přidáte další šířku, protože pokud mají okna průměr 36 palců, budete potřebovat dva panely o šířce 72 palců. Nechte prostor pro švy 1 palec a výšku 6 palců. Pokud je výška 84 palců, jsou vyžadovány dva plátěné panely o rozměrech 37 x 90 palců. Protože záclonový materiál je dodáván v 36 palcích širokých panelech, celkové množství látky potřebné pro tyto záclony: je 5 yardů. (180/36=5)

Kalkulačka pro materiál záclon

Máte štěstí, protože na internetu je k dispozici několik kalkulaček záclonových materiálů. Tyto nástroje umožňují zjistit, kolik materiálu je hračkou pro záclony. Při práci s několika velikostmi oken je velmi jednoduché upravit rozměry. Existuje mnoho typů kalkulaček pro záclonový materiál. Jednoduše si vyberte ten, který vám nejvíce vyhovuje, nebo použijte všechny, abyste zajistili, že všechny budou přesné a přinesou požadované výsledky. Jejich součástí je tlačítko, které umožňuje změnu v milimetrech a palcích.

Látka na záclony: Jak měřit

Pro zahájení a ukončení měření musíte použít tyč. Typicky je nad okny vyžadováno mnoho palců materiálu a tento dodatečný materiál je třeba vzít v úvahu. Dále použijete tyč ještě jednou při měření šířky. Potřebujete to, protože vaše záclony se mohou roztáhnout přes šířku oken a musíte počítat s dalšími délkami.

Záclonové materiály jsou k dispozici v různých šířkách, což je plus ve váš prospěch. Díky tomu si můžete lépe naplánovat šití a snížit zátěž. Nezapomeňte do svých výpočtů zahrnout přídavek lemu nebo švu. V závislosti na designu vašich záclon se tyto povolenky mohou lišit od jednoho do osmi palců. Nalezení správného množství materiálu, které budete mít, je po provedení těchto měření extrémně jednoduché. Možná vás také bude zajímat informace o typech záclon pro váš domov.

Záclony s extra materiálem

Pokud si nekoupíte dostatek materiálu pro své moderní závěsy, budete si muset vystačit s tím, co je známé jako extra materiál. Lemy a vrchní fasády jsou obvykle tam, kam tyto kusy látky jdou.

Chcete-li je skrýt, mohou být podšité. Neexistují žádné dlouhé a složité vzorce pro určení požadovaného množství materiálu; jednoduše si musíte spočítat velikost, kam tento hadřík navíc umístíte. Ujistěte se, že máte dostatek, protože můžete jednoduše odříznout další. Pro přidání šířky nebo výšky k okraji lze použít další materiál.

Kolik materiálu potřebujete pro 84palcové závěsy?

Pokud je hodnota 84 palců délka nebo šířka, vypočítá se počet yardů. Ať už jde o šířku a pracujete s délkou 96 palců, budete celkově potřebovat 7 yardů látky. Pokud právě stavíte obyčejné závěsy bez záhybů, to je. Pokud jsou vaše závěsy tak dlouhé, budete k tomu potřebovat 6 yardů látky o šířce 40 palců. Tyto hodnoty jsou pouze odhady, protože vaše šířka a délka se budou lišit a budete muset přidat další látku pro záhyby. Pamatujte, že rozměr ostění není v těchto ukázkách zahrnut v celém tomto textu. Pokud chcete přidat podšívku, budete potřebovat podšívku.

Záclonová látka pro 96palcová okna

Při použití stejného výpočtu, pokud zvolíte délku 96 palců a šířku 36 palců, budete potřebovat přibližně 312 palců materiálu. Můžete navinout celkem čtyři yardy látky, pokud ji rozdělíte na polovinu. Zatímco pokud by okna byla 60 palců dlouhá a 96 palců široká, celková požadovaná metráž je 6 yardů nebo 204 palců. Jednoduše použijte kalkulačky, které jsme vám poskytli dříve, abyste zjistili, kolik celkových yardů materiálu budete muset na výrobu záclon.

It’s A Wrap!

Pokud nemáte mnoho zkušeností s aritmetikou, materiálová kalkulačka vám pomůže určit, kolik materiálu na záclonu? Tyto kalkulačky poskytují přesné odpovědi a pomáhají vám ušetřit spoustu času a peněz. Každopádně si tento článek přečtěte pozorně, abyste mu dobře porozuměli. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Možná si také budete chtít přečíst o tom, jak zdobit záclony a jak záclony měřit a šít.