Jak vyčistit sediment z elektrického ohřívače vody? 8 snadných kroků!

Zajímá vás, jak vyčistit usazeniny z elektrického ohřívače vody? Nejprve podle pokynů vypněte ohřívač vody včetně ventilu a počkejte, dokud voda v nádrži nevychladne. Dále je třeba připojit vypouštěcí ventil k hadici a konec hadice umístit do odpadu nebo kbelíku.

Poté zapněte kohoutek, nechte nádrž zcela vytéct a po vyprázdnění nádrže odtok vypněte.

Vyzkoušejte zařízení, ačkoli trvá třicet minut, abyste byli svědky toho, jak se pravidelně vrací do práce. Je toho mnohem víc, co se můžete naučit, takže je nejlepší se v tomto článku ponořit dále!

Kroky k čištění sedimentu z elektrického ohřívače vody

Níže jsou uvedeny kroky, které je třeba dodržet při čištění sedimentu z elektrického ohřívače vody:

Krok č. 1. Vypnutí ohřívače vody

Vypněte ohřívač vody, ale s plynovým ohřívačem vody vyhledejte knoflík termostatu a nastavte jej na PILOT nastavení. Vypne topné těleso.

Krok č. 2. Vypnutí studené vody nebo ventilu

Otočte přívod studené vody, vyhněte se tvrdé vodě, která proudí do zařízení. Pomáhá také zabránit úplnému vypuštění vody v nádrži, protože je to stejné, když je ohřívač vypnutý. Tento krok je významný, jinak proudění vody znemožňuje nebo ztěžuje pokračování procesu.

Krok č. 3. Čekání, dokud voda v nádrži nevychladne

Počkejte, dokud neuvidíte, že voda v nádrži úplně vychladne. Fyzické poškození je pravděpodobně důsledkem opaření vody, takže počkejte, až topné těleso úplně vychladne. Dokončení s velkou nádrží trvá dvě hodiny.

Krok č. 4. Na zahradní hadici připevněte vypouštěcí ventil

Vyhledejte v zařízení vypouštěcí ventil a připojte jej k hadici. Hadici správně upevněte, aby nedošlo k úniku.

Krok č. 5. Umístění druhého konce hadice do odpadu nebo kbelíku

Nikdy neplýtvejte vodou, která vytéká z nádrže, zvláště pokud je čistá; místo toho umístěte kbelík na konec hadice a použijte jej jinde. Umístěte ji vedle nebo do odpadu, aby se zabránilo kalužím vody.

Krok #6. Zapnutí kohoutku

Vyhněte se vysávání vzduchu tím, že otočíte vodovodní kohoutek, aby k němu mohla stékat voda. Vody bude bez starostí méně, protože se to často stává kvůli zabezpečené přípojce vody.

Krok č. 7. Umožnění vypuštění nádrže

Uchopte nějaký plochý šroubovák, abyste ventil zapnuli rychleji a zajistili, že nedojde k úniku.

Krok č. 8. Znovu úplně vypnout odtok

Po úplném vypuštění nádrže opět vypněte vypouštění ohřívače vody, protože i to je jednou, když je již prázdná, ačkoli sediment vyteče. Postupujte podle stejných kroků, ale udělejte to jiným možným způsobem a vypněte vypouštěcí ventil, až budete odpojovat hadici. Otočte přívod studené vody a naplňte její nádrž a přitom zapněte topné těleso. Vraťte kohoutek v okamžiku, kdy začne pravidelně téct voda. Nechte si zařízení otestovat, což často trvá třicet minut, a uvidíte, zda pravidelně funguje. Mohlo by vás také zajímat, jak odstranit a opravit elektrický ohřívač vody.

Co je třeba připravit podle tohoto průvodce

Níže jsou připraveny věci, jak vyčistit sediment z elektrického ohřívače vody.

#1. Nakupujte vysavač

Chcete-li tuto činnost dokončit, pořiďte si vysavač, protože vypuštěním se odstraní usazeniny z elektrického ohřívače vody. Nejlepší je použít sání, abyste odstranili částice a nečistoty, které zůstanou po vypuštění. Mohlo by být lákavé použít standardní vysavač; přesto se sací výkon může zdát nedostatečný při vytahování nečistot ze dna nádrže. Proto si vezměte vysavač v obchodě, pokud si ho chcete půjčit nebo pronajmout. Je také moudřejší koupit si vakuový adaptér, který spojuje nádrž na horkou vodu připojenou ke stroji.

#2. Vyhledávejte materiály a další nástroje

Při této činnosti si vezměte zahradní hadici a adaptér, nastavitelný klíč, obří vědro a hadry; pokud není k dispozici velká nádoba na vodu, použijte raději malé kbelíky. Připravte si instalatérskou pásku nebo teflon, aby se vešly mezi spoje. Chrániče kolen jsou praktické, protože budete manipulovat s vypouštěcím otvorem pod nádrží na horkou vodu a žebřík také pomáhá manipulovat se vstupním ventilem studené vody nahoře.

It’s A Wrap!

Nyní se naučíte, jak vyčistit sediment z elektrického ohřívače vody. Chcete-li co nejlépe zachovat životnost ohřívače vody, má smysl se dobře starat o usazeniny usazené uvnitř ohřívače vody. Nikdy neignorujte jakýkoli záblesk stop usazenin od začátku, protože to minimalizuje, aniž by byla ohrožena účinnost. Překvapivě není složité postupovat podle kroků, jak se naučit, jak vyčistit sediment z vašeho elektrického ohřívače vody.

Při odstraňování nečistot je rozumnější vypustit samotnou vodu nikdy nestačí. Při proplachování systému můžete také vzít vysavač, čímž odstraníte veškeré částice v nádrži na vodu. Buďte si jistější v údržbě ohřívače, proto sdílejte tento návod se známými a přáteli, aby věděli, co v této situaci dělat, a předešli opakujícím se problémům! Můžete si také přečíst o tom, jak dlouho vypouštět ohřívač vody a jak odvzdušňovat ohřívač vody.