Kolik kamna váží? 5 úžasných typů kamen!

Většina lidí při výběru kamen neuvažuje o celkové hmotnosti, ale při stěhování je důležité vědět, kolik kamna váží. Velikost a hmotnost komerčních kamen používaných v zařízeních, jako jsou restaurace a stánky s občerstvením, se může výrazně lišit.

Kamna obvykle váží asi 50 liber. Hmotnost elektrického nebo plynového rozsahu ovlivňuje několik faktorů, včetně jeho velikosti, materiálů a toho, zda se jedná o samostatnou jednotku.

Například 60palcová průmyslová kamna mohou vážit až 800 liber. Tato kamna se dvěma hořáky váží zhruba polovinu než 30palcová obytná kamna. Pokračujte ve čtení, abyste věděli více o hmotnostech kamen podle jejich typu.

Typy kamen a jejich hmotnost

Styly a velikosti sporáků se velmi liší. V důsledku široké škály dostupných velikostí, provedení a možností musí být kamna zařazena do kategorií. Díky této segmentaci bude lépe vybavovat zákazníky k informovanému nákupu.

Počet hořáků, povrch a další charakteristiky určují, jak jsou kamna kategorizována. Dále každou z těchto divizí podrobněji prozkoumáme. V závislosti na typu zdroje tepla, ať už elektrického nebo plynového, se hmotnost kamen liší. Kolik tedy kamna váží?

#1. Plynová kamna

Ve srovnání s jinými způsoby vaření má použití plynových sporáků několik výhod. Za prvé, kvůli síle a konzistenci svých plamenů mohou generovat a transportovat teplo téměř okamžitě.

Změnou teploty vaření máte úplnou kontrolu nad výsledkem jídla. Při používání plynové varné desky se nemusíte obávat spálení jídla. Hmotnost tohoto typu kamen se pohybuje od 100 do 250 liber. Přenosná kamna s jedním hořákem jsou lehká až 5 liber.

#2. Elektrická kamna

Podobně jsou elektrická kamna již nějakou dobu. Jsou také cenově dostupnou volbou pro rodiny. Protože tyto miniaplikace nevyžadují plamen, můžete je použít, aniž byste zapálili hořák. Jídlo v pánvi můžete začít ohřívat, jakmile jej zapojíte a zapnete sporák.

Protože v horní části těchto kamen nejsou žádné zbytky plynu, lze je snadno čistit. Pro elektrické sporáky a trouby existuje hmotnostní limit 128 liber. Malé, lehké ohřívače jsou ideální pro jednorázové použití.

#3. Indukční sporák

Používání indukčního sporáku může zkrátit dobu vaření přechodem na indukční varnou desku. I když to stojí víc než standardní plynové varné desky, tento model má několik přidaných funkcí, díky nimž stojí za to.

Výsledkem je, že teplo, které generuje, se okamžitě přenáší do hrnce nebo pánve. Ve srovnání s jinými typy sporáků indukční modely jednoduše ohřívají povrch pánve. Hmotnost se pohybuje od 100 do 250 liber u indukčních kamen. Indukční přenosný sporák s jedním hořákem se pohybuje od 5 do 8 liber.

#4. Rozsah vaření

Kombinaci trouby a sporáku najdete v každém americkém domě, bez ohledu na to, kde žijete. Jedná se o nejrozšířenější typ. Mohou běžet na elektřinu i plyn. Většina z nich váží v rozmezí 100 až 250 liber.

Typické rozsahy vaření váží 100 až 130 liber. Nahoře najdete tři nebo čtyři hořáky, podle vaší kuchyně. S tímto typem varné desky získáte místo špičkové technologie pro vaření a pečení jídel základy: ohřívání, vaření a pečení.

Hmotnost sady sporáku a pece se může v průměru pohybovat od 130 liber do 220 liber. Větší a výkonnější trouby budou z dlouhodobého hlediska těžší, nákladnější a větší.

Některé z nejpropracovanějších komerčních kuchařských sortimentů váží 500 liber nebo více! Hmotnost se zvyšuje v důsledku více hořáků na přední straně a dalších funkcí. Abyste lépe porozuměli, přečtěte si, jaká je průměrná hmotnost kamen.

#5. Kamna na dřevo

Kamna na dřevo, jak název napovídá, vaří a ohřívá jídla pomocí dřeva jako paliva. V tomto zařízení může vedle sebe spalovat dřevo a paliva z biomasy získaná ze dřeva, jako jsou cihly z pilin. Kromě pevného kovového topeniště je tento varný přístroj vybaven jedním nebo dvěma ovládacími prvky vzduchu.

Konstrukce a druh zařízení ovlivňují také účinnost kamen na dřevo. Kilogramy se používají ke kvantifikaci hmotnosti kamen na dřevo. Standardní kamna na dřevo mohou vážit až 300 liber.

Maximální teplota však může být vyšší, pokud jsou kamna větší nebo vyrobená z jiných materiálů. Větší objem znamená více tepla z těžších kamen na dřevo. Jinak řečeno, větší a výkonnější kamna na dřevo zajistí lepší výsledky ohřevu a vaření. Další informace o kamnech na dřevo najdete v článku Jak kamna na dřevo fungují.

Je to Wrap!

Vraťme se k hlavní otázce: kolik váží kamna? No, to závisí na některých faktorech. Jeden prvek, který ovlivňuje hmotnost kamen, je jeho velikost a materiál. Další úvahou je, zda je propojen s řadou dalších kuchyňských spotřebičů.

V amerických domácnostech mezi nejtypičtější konfigurace vaření patří sporák a trouba. Kamna v restauracích jsou většinou širší a vyšší než kamna v průměrném domě. Díky tomu jsou podstatně těžkopádnější. Chcete si přečíst další články o kamnech? Přečtěte si, jak utěsnit komínovou rouru na dřevo. Děkuji za přečtení! Doufám, že ses něco naučil.