Kolik ampérů spotřebuje elektrická deka

Odpověď na to, kolik ampérů používá elektrická přikrývka, vyžaduje, abyste zvážili konkrétní přikrývku, kterou máte. Při delším používání se může pohybovat kolem 45 ampérů. Vždy je užitečné, abyste pochopili, jak elektrické přikrývky fungují, včetně elektřiny, kterou spotřebovává. Ušetříte více energie, když použijete elektrickou přikrývku?

Nenechte se odradit některými terminologiemi týkajícími se elektrických přikrývek a jejich elektrických funkcí. Tento článek vám pomůže porozumět všemu, abyste ze své elektrické přikrývky vytěžili maximum za nízké náklady.

Kolik ampérů spotřebuje vaše elektrická deka?

Neexistuje jednoznačná odpověď na to, kolik ampérů elektrická přikrývka spotřebuje, protože se bude u každého produktu lišit. Elektrická přikrývka však může mít průměrně 100 wattů a některé přikrývky mají dokonce kolem 45 wattů, abyste získali představu o zesilovačích, které by váš model mohl používat. Proto ti, kteří chtějí šetřit energii, se mohou rozhodnout pro elektrickou přikrývku přes ohřívač prostoru, jak ukazuje americké ministerstvo energetiky.

Spotřebu elektrické přikrývky probereme podrobněji později, ale můžete očekávat, že to nebude příliš mnoho, protože elektrické přikrývky poskytují teplo prostřednictvím drátů. Pokud se nad tím zamyslíte, 12voltová elektrická nebo vyhřívaná přikrývka bude odebírat pouze 4,5 ampérů nebo 45 ampérů, pokud je používána přibližně 10 hodin! Hlavní myšlenkou, kterou musíte mít na paměti, je, že čím vyšší je příkon vaší přikrývky, tím vyšší bude také její provoz.

Kolik energie spotřebuje elektrická deka?

Množství energie, kterou vaše deka spotřebuje, můžete rychle zkontrolovat na štítku, se kterým je dodávána. Pamatujte, že elektrické přikrývky mají hodnocení UL, takže nejvyšší, které bude používat, bude pouze kolem 100 wattů. Navíc je nepravděpodobné, že jej budete nepřetržitě provozovat na vysoké nastavení, takže můžete odebírat pouze 40 až 50 wattů.

Ušetříte za energii s elektrickými přikrývkami?

Pokud používáte přikrývku s výkonem kolem 50 wattů po dobu 8 hodin, bude to činit minimálně 0,35 kWh, což je ve srovnání s jinými vyhřívanými spotřebiči málo energie. Tato čísla však můžete použít ke změření nákladů na vaši spotřebu energie. Pokud jste v USA, pomůže vám, když budete znát dobu, po kterou budete elektrickou přikrývku používat v průběhu roku.

Navíc elektřina ve vaší oblasti může stát vyšší nebo nižší. Elektrická přikrývka je sice cenově výhodnější než jiné zdroje tepla, ale nikdy ji nepoužívejte na plný úvazek. Vždy dodržujte doporučení produktu, abyste z elektrické přikrývky vytěžili maximum.

Spotřebovávají elektrické přikrývky hodně elektřiny?

Množství elektřiny, které bude vaše vyhřívaná deka potřebovat, nebude příliš vysoké, ale stále záleží na úrovni, na které ji používáte. Navíc si musíte pamatovat, zda používáte jednoduchou nebo dvojitou jednotku. Abyste měli rychlou představu o spotřebě elektřiny elektrickou dekou, její použití na nízkém nastavení bude přibližně 17 wattů, 35 wattů na střední nastavení a 70 wattů, pokud jste použili nejvyšší úroveň.

Jak zjistit spotřebu elektrické přikrývky

Zkontrolujte svou oblast sazbu elektřiny za kilowatthodinu, abyste věděli svou spotřebu. Spotřebu elektrické přikrývky v kilowatthodinách za den můžete také získat vynásobením jejího příkonu hodinami, které očekáváte, že ji budete denně používat. Potom vydělte číslo 1000, protože 1 kilowatt se rovná 1000 wattům.

Nejlepší způsob, jak ušetřit spotřebu elektrické přikrývky, je použít časovač nebo jej po několika hodinách nezapomeňte vypnout. Jak již bylo zmíněno dříve, je velmi neobvyklé, že uživatelé chtějí používat nejvyšší nastavení, protože nízké nastavení bude stačit a není nutné ho držet celou noc. Použití přibližně 15 wattů nebude vyžadovat mnoho elektřiny než některé ohřívače, které mohou běžet na 1 200 wattů nebo 0,6 kWh po dobu půl hodiny.

Kolik wattů spotřebuje elektrická deka slunečního paprsku?

Vyhřívaný sluneční paprsek má jmenovitý výkon 115 wattů a má dokonce nastavení automatického vypnutí, které vám pomůže ušetřit více energie. Stále budete mít vynikající teplo, protože značka používá patentovaný kabelový systém k zajištění rovnoměrného tepla. Zkontrolujte štítek na vaší konkrétní dece Sunbeam nebo přihoďte, abyste se dozvěděli více.

Kolik wattů spotřebuje 12V elektrická deka?

Elektrické deky jsou známé také na výlety a kempování. Obvykle se pohybují kolem 12 voltů, takže pokud chcete deku používat déle než 5 hodin, budete potřebovat 400wattový zdroj energie. Bez ohledu na přikrývku, kterou používáte, musíte vždy znát požadavky na napájení vaší elektrické přikrývky, abyste předešli problémům nebo dokonce poruchám obvodu.

Většina míst navíc používá zásuvky s 110/120 V nebo 220/240 V. Vyberte si elektrickou přikrývku, která může fungovat při 120 nebo 220 voltech, takže nejste omezeni na zdroje energie. V opačném případě budete možná muset získat konkrétní konfiguraci vstupního napětí vhodnou pro zásuvky, které máte k dispozici.

Závěr

Použitím elektrické přikrývky místo ohřívače můžete ušetřit na elektřině. Ale kolik ampérů spotřebuje elektrická přikrývka? Jak jsme diskutovali, bude to záviset na produktu, který používáte.

Avšak například 12voltová elektrická přikrývka obvykle odebírá 4,5 ampéru. Ujistěte se, že víte, jak vypočítat spotřebu elektrické energie, abyste efektivně využívali vyhřívanou přikrývku.