Kdy voskovat před svatbou: co dělat a nedělat

Můžete zvážit dva dny, kdy si nejste jisti, kdy voskovat před svatbou. Je důležité, abyste to správně načasovali, aby vaše pleť vypadala během svatby co nejlépe.

Když už jsme u přípravy pokožky během svatby, možná také uvažujete o opalování před velkým dnem. Přečtěte si, kdy se před svatbou opálit ve spreji.

Kdy se nechat voskovat před svatbou

Pokud jste již dříve voskovali

Depilaci voskem můžete získat dva až tři dny před svatbou. To se však doporučuje pouze v případě, že jste již dříve provedli voskování.

Pokud jste použili jiné metody odstraňování chloupků

Pokud jste dělali jiné metody odstraňování chloupků, jako je holení, chcete depilovat deset dní před svatbou, protože vaše vlasy se musí přizpůsobit cyklu voskování. Při prvním sezení může dojít k nerovnoměrnému růstu vlasů, takže dva dny před svatbou budete potřebovat další schůzku.

Pokud jste nikdy předtím nedepilovali

Co když jste nikdy nezkoušeli jiné metody odstraňování chloupků? Chcete-li nejprve vyzkoušet depilaci voskem, bude na to vaše pokožka reagovat pěkně.

Zarezervujte si schůzku na zkoušku voskování měsíc před svatbou, abyste zjistili, zda dosáhnete požadovaných výsledků. Poté můžete vyživovat a rehydratovat pokožku pro depilaci dva dny před svatbou, abyste získali hladkou pokožku během líbánek.

Jak se připravit na vosk před svatbou

Ujistěte se, že vaše chloupky na těle jsou dlouhé asi ¼ palce, protože cokoli kratšího činí vosk neúčinným při přilnutí k chloupkům. Den před depilací si také chcete udělat peeling.

To zajistí, že dosáhnete nejlepších výsledků voskování, protože peeling odstraňuje odumřelé kožní buňky kolem vašich vlasových folikulů. V důsledku toho bude vaše pokožka hladší a můžete zabránit zarůstání vlasů.

Jemný exfoliační peeling by měl stačit. Provádějte rotační pohyby žínkou bez použití přílišného tlaku.

Poté pokožku dále připravte tím, že ji budete udržovat hydratovanou. V ideálním případě by měla být pokožka dobře navlhčena a hydratována týden před schůzkou s depilací, poté hydrataci v den samotné depilace vynechat.

Co dělat po depilaci před svatbou?

Depilační salon by vás měl naučit praktiky, které musíte po depilaci dělat nebo se jim vyhnout. Obecně se ale musíte vyhýbat slunečnímu záření nebo dokonce vysokým teplotám a činnostem spojeným s pocením, jako jsou sauny, cvičení, napařování nebo horké sprchy.

24 hodin po depilaci byste také neměli nosit těsné oblečení. A další týden nedrhněte navoskovaná místa, aby nedošlo k podráždění.

Profesionál na depilaci voskem může doporučit krémy na zpomalení růstu chloupků a další produkty pro udržení pokožky v optimálním stavu, jako jsou zvlhčovače. Poté po týdnu jemně vydrhněte navoskovaná místa, abyste předešli boulím nebo zarůstání chloupků.

Mohu voskovat týden před svatbou?

Voskovat můžete týden před svatbou a někteří dokonce doporučují tuto časovou osu pro depilaci paží a nohou. Můžete dokonce zvážit závěrečný vosk na obličej a vosk na obočí, pokud jste je provedli měsíce před svatbou.

Základem není voskování v den samotné svatby, zvláště když je to vaše poprvé. Oblast bude oteklá a citlivá a někteří lidé mohou být dokonce citliví na některé vosky.

Pokud přemýšlíte o depilaci voskem poprvé, udělejte to tři měsíce před svatbou, abyste si na to zvykli. Salon vám může sestavit plán, aby chloupky porostly rovnoměrně, a sledovat, kdy podráždění z voskování odezní.

Kdy si nechat depilovat obočí před svatbou

Naplánujte si depilaci obočí dva měsíce před svatbou, pokud je to vaše poprvé. To zajistí, že před svatbou získáte požadovaný tvar obočí a budete mít čas se upravit, pokud to není to, co chcete.

V případě chyb toto obočí na svatbě nosit nemusíte. Pak si týden před svatbou dopřejte poslední úpravu obočí.

Chcete také zlepšit vzhled vrásek pro velký den? Přečtěte si, kdy si před svatbou dát botox.

Kdy bych si měl před svatbou navoskovat podpaží?

Nejlepší je sestavit si plán a začít si voskovat podpaží šest měsíců před svatbou. Tím vyřešíte různé cykly růstu chloupků a vaše pokožka si na depilaci také zvykne.

Jak budete voskovat delší dobu, všimnete si, že budete mít delší čekací doby, než chloupky vyrostou. Konečky vlasů budou také tenčí a měkčí a některým lidem může trvat čtyři až šest týdnů, než budou potřebovat nové sezení voskem.

Co je vosk na líbánky?

Některé depilační salony nabízejí párům speciální balíček ošetření voskem před svatbou nebo líbánky. Může to být jednotná cena pro nevěstu a ženicha nebo různé části těla pro ženicha a nevěstu za různé ceny.

Závěr

A to je vše! Právě jsme zjistili, kdy voskovat před svatbou, kde bude záležet, zda je to vaše poprvé, nebo jste to dělali už dříve.

Začátečníci se musí voskovat měsíce před svatbou, aby pro své vlasy vytvořili stejný růstový cyklus. Pak se můžete domluvit dva až tři dny před svatbou, když pravidelně depilujete.