Kolik dětských osušek potřebuji? Tipy

Kolik dětských osušek potřebuji? To je otázka, která nastávající rodiče často řeší. Odpověď samozřejmě závisí na tom, jak často plánujete miminko koupat.

Pokud se chystáte koupat své dítě každý den, budete potřebovat alespoň sedm ručníků. Pokud se chystáte koupat své dítě jednou nebo dvakrát týdně, měly by stačit čtyři ručníky.

Můžete také chtít mít po ruce jeden nebo dva ručníky navíc pro případ nehody. Vždy je lepší být v bezpečí, než litovat! A nezapomeňte na žínku – minimálně jednu z nich budete určitě také potřebovat. Celkově by tedy bylo moudré koupit asi deset ručníků a utěrek pro potřeby koupání vašeho dítěte.

Při praní nezapomeňte dát všechny dětské ručníky do síťovaného sáčku, aby se v pračce neztratily nebo nepoškodily.

Můžete použít mýdlo u novorozenců?

Mýdlo není pro novorozence nutné. Ve skutečnosti to může být dokonce škodlivé. Přírodní oleje na dětské pokožce jsou ochranné a mýdlo je může odstranit. Miminka je třeba koupat vodou pouze do věku šesti měsíců.

Poté můžete v případě potřeby použít jemné mýdlo. Do té doby pouze čistěte místa, která se zašpiní, měkkým hadříkem navlhčeným teplou vodou. Máte-li zájem dozvědět se více o krocích, jak koupat vaše dítě jinými způsoby, podívejte se, jak koupat dítě v umyvadle, kde najdete návody a tipy.

Ale co vyrážka z plenky?

Pokud má vaše dítě vyrážku z plen, můžete na postiženou oblast použít trochu jemného mýdla, které ji pomůže vyčistit. Ale nezapomeňte mýdlo poté dobře opláchnout, aby nevysušovalo pokožku vašeho dítěte. A před použitím mýdla na pokožku dítěte si vždy promluvte se svým pediatrem.

K praní látkových plen a jakéhokoli jiného oblečení, přikrývek nebo ručníků, které se dotýkají postižené oblasti, můžete také použít jemný (bez parfemace) prací prostředek.

Koupání miminek: Něco co dělat a co ne

Miminka nepotřebují každodenní koupele. Ve skutečnosti je pro jejich pokožku lepší, když je budete koupat každých pár dní místo každý den, dokud jim nebude šest měsíců.

Zde je několik dalších tipů pro koupání novorozenců: Nikdy byste neměli nechávat miminko ve vaně samotné, ani na vteřinu! Děti mají tendenci být kluzké, když jsou mokré, takže se ujistěte, že máte při koupání vždy dvě ruce volné

Používejte teplou, ne horkou vodu a vyhněte se použití drsných mýdel.

Jemně omyjte své dítě shora dolů pomocí měkkého hadříku nebo houby. Buďte obzvláště opatrní v oblasti genitálií a poté je dobře opláchněte.

Miminko zcela osušte jemným ručníkem – nedřete jeho pokožku příliš silně. A ujistěte se, že je po koupání udržíte v teple tím, že je zabalíte do deky.

Mýdlo není pro novorozence nutné – ve skutečnosti může být dokonce škodlivé! Přírodní oleje na dětské pokožce jsou ochranné a mýdlo je může odstranit.

Miminka je třeba koupat vodou pouze do věku šesti měsíců; poté můžete v případě potřeby použít jemné mýdlo. Do té doby pouze čistěte místa, která se zašpiní, měkkým hadříkem navlhčeným teplou vodou.

Pokud má vaše dítě vyrážku z plen, můžete na postiženou oblast použít trochu jemného mýdla, které ji pomůže vyčistit; ale nezapomeňte mýdlo poté dobře opláchnout, aby nevysušovalo pokožku vašeho dítěte. A před použitím mýdla na pokožku dítěte si vždy promluvte se svým pediatrem.

K praní látkových plen a jakéhokoli jiného oblečení, přikrývek nebo ručníků, které se dotýkají postižené oblasti, můžete také použít jemný (bez parfemace) prací prostředek.

Jaké produkty do koupele potřebuji pro novorozence?

Věcí číslo jedna, kterou pro novorozence potřebujete, je vana. Na výběr je mnoho různých značek a stylů van, ale já preferuji dětskou vaničku Fisher-Price nebo dětskou vaničku Puj. Budete také chtít mít po ruce dětské žínky, které udrží pokožku vašeho děťátka během koupele čistou.

Další položkou, která by se vám mohla hodit, je teploměr na vodu, dnes je k dispozici mnoho možností, které se vám vejdou do dlaně, takže vám v koupelně nezaberou příliš mnoho místa.

A nakonec se ujistěte, že máte také zásobu kvalitního dětského šamponu a mýdla! Tyto produkty mohou mít skvělé vůně, jako je levandule, která krásně voní při nočním koupání miminek.

Kdy můžete začít používat perličkové koupele pro miminka?

Perličkové koupele pro miminka můžete začít používat zhruba od šesti měsíců věku. Ujistěte se, že používáte jemné, neparfemované mýdlo a vyhněte se tomu, aby se jim dostalo do očí.

Dávejte také pozor, aby nepolykaly žádnou pěnu. Starší děti si mohou hrát s bublinami také! Jen se ujistěte, že voda není příliš horká. Přílišné vystavení horké vodě může způsobit podráždění pokožky.

Některé obecné tipy pro koupání novorozence:

-Předtím, než začnete dítě koupat, se ujistěte, že je v místnosti teplo.

-Používejte jemné mýdlo, které nebude dráždit dětskou pokožku.

-Jemně očistěte celé tělo dítěte a dávejte pozor, aby se mu nedostala voda do očí nebo uší.

– Důkladně mýdlo opláchněte a dítě osušte měkkým ručníkem.

-Před vložením do oblečení nebo plenky se ujistěte, že je dítě zcela suché.