Kdy krájet dort na svatbě

Odpověď na to, kdy krájet dort na svatbě, je po večeři, ale povíme si také o tehdejší praxi, kdy krájení dortu znamená konec oslavy. Probereme také některá další fakta týkající se této tradice.

Také jste zvědaví, kdo na svatbě krájí dort? Přečtěte si o tom samostatný článek a zjistěte, jak správně krájet svatební dort.

Jak zjistit, kdy krájet dort na svatbě

Na konci recepce

Tradičně se dort krájí na konci svatební oslavy. To je také důvod, proč to naznačuje, že svatební hostina skončila.

V minulosti svatební hostiny netrvaly tak dlouho a dokonce jste mohli použít krájení dortu jako signál, že je v pořádku jít domů, aniž byste vypadali neuctivě. Krájení dortu je také užitečné pro hosty, kteří nemohou zůstat déle, jako jsou starší hosté, a přesto by pro ně mělo být společensky přijatelné jít bez jakéhokoli tlaku.

Je však třeba poznamenat, že v dnešní době se svatební party liší v tom, jak probíhá program na recepci. Nechcete znatelně odcházet, když pár krájí dort, zvláště pokud má párty teprve začít.

Po večeři

Nejčastěji se na svatbě krájí dort po večeři. Je to proto, že dort je často považován za dezert k jídlu a některé svatby nenabízejí jiné druhy sladkostí.

Kromě toho, krájení dortu po večeři také poskytne obrázky, protože tam již bude svatební fotograf nebo kameraman. Pokud chcete dodržet tradici, ujistěte se, že si promluvíte s dodavatelem ohledně nejvyšší úrovně.

Proč ale šetříte horní patro svatebního dortu? Přečtěte si více o této tradici a rozhodněte se, zda je to něco, co stojí za to následovat nebo porušit.

Nakrájíte dort před večeří nebo po ní?

Svatební dort se obvykle krájí po večeři a je dokonce považován za poslední „událost“ večera. Stává se to před večírkem nebo tancem, což některým hostům umožňuje brát to jako znamení, že je v pořádku odejít.

Dort také nemusíte podávat hned po večeři, protože hosté jsou stále plní. Dá se s ním ale zacházet jako se zdrojem energie těsně předtím, než začnou tančit.

Páry však stále mohou krájet dort před večeří, protože to zajišťuje, že tam budou všichni hosté. V tomto případě budete krájet dort po svém velkém odchodu a těsně před projevy.

Je svatební dort krájen před projevem nebo po něm?

Svatební dort můžete nakrájet před projevy, ale běžnější je to udělat po projevech. Tímto způsobem získáte pozornost všech a projevy se stejně obvykle odehrávají mezi kurzy.

Jakmile družička a nejlepší muž dokončí svůj projev, je mnohem snazší upoutat pozornost všech na krájení dortu. Můžete také krájet dort mnohem později a blíže ke konci večeře po závěrečné řeči, kterou obvykle pár dělá, aby poděkoval svým hostům za to, že přišli.

Kdy je nejlepší čas na krájení dortu?

Na krájení dortu není správný nebo špatný čas, ale nejlepší čas by byl po večeři. Někteří hosté možná nebudou moci zůstat celou noc a snaží se najít zdvořilý čas na odchod.

Krájení dortu může těmto hostům signalizovat, že návrat domů je v pořádku. Dort poslouží také jako dezert pro hosty před začátkem tance.

Co je první krájení toastu nebo dortu?

Toasty se obvykle konají před krájením dortu, protože se často přidávají během večeře nebo po večeři. Můžete pozvat řečníka, aby vystoupil na pódium a na konci jídla si připíjel.

Je však také možné upéct toast před krájením dortu, protože zajistí, že získáte veškerou pozornost hostů. Přípitek si můžete dát i po prvním chodu.

Jak zavádíte krájení dortu na svatbě?

Po večeři bude krájení dortu hostům oznámeno MC. To upoutá jejich pozornost na oslavu a personál může také začít krájet dort, aby jej mohl podávat poté, co hosté dokončí večeři jako dezert.

DJ také zahraje konkrétní melodii, kterou jste vybrali pro tuto část programu. Poté může MC oznámit, že je čas na tanec a párty.

Jaká je tradice krájení svatebního dortu?

Krájení dortu na svatbě symbolizuje nevěstu prolomení jejího ženství. Ale v dnešní době je krájení dortu tradicí, která představuje první aktivitu páru jako páru.

V závislosti na tom, s čím se dohodnou, se mohou manželé navzájem krmit dortem nebo si ho rozbít o obličej. To první je vnímáno jako roztomilejší, zatímco to druhé by mělo být stále přijatelné pro páry se smyslem pro humor.

Závěr

A to je vše! Právě jsme zjistili, kdy krájet dort na svatbě, což může být po večeři nebo na konci oslavy.

Obvykle se provádí před tancem, takže někteří hosté mohou jít domů, pokud potřebují. Celkově ale chcete krájet dort, když máte pozornost hostů.