Za jakou cenu bych měl prodat své sedadlo?

Při prodeji nábytku může být těžké určit nejlepší cenu. Nemůžete prodat za prodejní cenu a nechcete odejít s tím, že jste možná vydělali více peněz. Kladete si tedy otázky typu, za jakou cenu mám své sedátko prodat?

Stanovení ceny použité sedačky v lásce vám může pomoci při rozhodování, zda ji vůbec prodat či nikoli. Za jakou cenu bych tedy měl své sedadlo prodat? Zde je několik základních zásad, které je třeba při stanovení ceny nábytku dodržovat.

Za jakou cenu bych měl prodat své sedadlo?

Abyste vydělali co nejvíce peněz, umyjte, vyčistěte a vyleštěte nábytek. Bezvadný nábytek se snáze prodává a cenově konkurenceschopně nabízí, proto se naučte, jak zakrýt své ošklivé sedátko. Odstraňte všechny skvrny, upravte okraje a zvažte levné lakování nebo natírání stárnoucího nábytku.

Pokud můžete provést drobné opravy, udělejte to okamžitě. Pokud očekáváte, že kupující provede opravy, sníží úměrně prodejní cenu. Zkontrolujte také všechny staré miniaplikace, abyste zjistili, zda stále fungují, zvláště pokud máte křesílko v lásce.

Prohlédněte si ceny srovnatelného nábytku na internetu. Poté přejděte online a podívejte se na některé z nejnovějších módů. Nakonec prozkoumejte nové díly a zjistěte, jak se hodí k vašim.

Můžete se podívat a naučit se prodávat na Craigslist a eBay, abyste zjistili, co ostatní lidé po podobných věcech žádají. Návody k oceňování nábytku, které můžete získat jednoduše online, vám poskytnou cenové rozpětí pro většinu nábytku. Podívejte se na položky, které jsou co nejvíce podobné vašim.

Většinu nábytku můžete prodat za 70–80% původní ceny. Nejjednodušším přístupem ke stanovení poplatku je tedy odečtení 20% z kupní ceny. Je to průmyslový standard a zásadní znak vysoce kvalitního použitého nábytku.

Nicméně mějte na paměti, že je to jen začátek. Ceny můžete upravit podle několika kritérií, například podle toho, jak dlouho jste sedačku měli. Pokud vaše sedačka ještě není tak stará, usoudíte, že 80 procent je rozumná částka.

Zkuste porovnat současný stav se stavem, kdy jste jej koupili. Kdy byste měli odečíst 30%a kdy jednoduše odečíst 20%? Stát je tím nejdůležitějším prvkem.

Předpokládejme, že je téměř ve stejném stavu jako při zakoupení. Můžete jej tedy prodat pouze za 20% toho, co jste za něj zaplatili. Pokud má však oděrky, promáčknutí, viklání nebo jiné nedostatky, měli byste mířit na 30% a více.

Obecně platí, že čím déle něco uchováváte, tím méně peněz za to můžete dostat, když to prodáte. Pokud jste například zaplatili 1 000 $ za sedačku ve výborném stavu, pravděpodobně byste ji mohli prodat za 800 $. A pokud sedadlo lásky slábne, stárne nebo má škrábance a žetony, měli byste ho pořídit mezi 6 až 700 USD.

Odečtěte dalších 5% za každé 1–2 roky, kdy máte nábytek. Například desetileté sedadlo pro lásku může prodat za méně než polovinu toho, co jste za něj utratili. Budete potrestáni za každý rok, který jste měli, pokud není řemeslné zpracování vynikající nebo starý nábytek.

Věnujte pozornost struktuře a materiálům. Nemusíte být řemeslník, abyste ocenili jemné zpracování. Kvalitní nábytek působí pevným dojmem; snese váhu, nekývá se a vyrovnává klouby.

Pokud tomu tak není, počítejte s tím, že za svůj nábytek dostanete podstatně méně, než jste za něj utratili. Pokud se vám však nábytek bude zdát dobře vyrobený, můžete jej prodat téměř za částku, kterou jste za něj zaplatili. Levný nábytek, jako jsou výrobky značky IKEA, se často bude prodávat za výrazně nižší cenu, než je jeho pořizovací cena.

Nechte si odborně posoudit svůj starožitný nábytek. Starožitnosti mají obvykle mnohem vyšší hodnotu, než jste pro ně původně koupili. Pokud tedy nejste odborník na starožitnosti, minulé prodejní ceny a vyhlídky na obnovu, měli byste se poradit s odborníkem.

Většina starožitností má odhadce, který vám poskytne poctivé posouzení vaší možné prodejní ceny. Pokud je to možné, přineste odhadci rok, značku, model nebo přinejmenším místo, kde přišel. Tento krok je klíčový, pokud nemáte představu o cenách, aby nedošlo k podvodu.

Buďte ochotni smlouvat. Neobvykle nebudete moci vyjednat cenu. Pokud k tomu dojde, ujistěte se, že jste si vědomi mnoha faktorů, než zahájíte diskusi.

Nejjednodušší přístup k získání slušné nabídky je rozvrhnout si strategii, než začnete smlouvat. Nejlevnější možná cena. Nastavte to hned, abyste na to nemuseli myslet později.

Nyní pojďme mluvit o cenové preferenci. Čeho se toho chcete zbavit v závislosti na jeho hodnotě a ochotě ho prodat. Kromě toho musíte myslet na požadovanou cenu.

Může to být stejné jako požadovaná cena. Můžete však dát cenu o něco vyšší, než je nutné, v naději, že někdo chce nábytek. Nakonec promyslete, kdo nábytek vyzvedne a přepraví; tím se zvyšuje cena vaší sedačky.

Poraďte se s přáteli a příbuznými, zda by nábytek zakoupili za uvedenou cenu. Jakmile se rozhodnete pro stanovování cen, požádejte několik jednotlivců, aby zjistili, zda je to rozumné. Pokud znáte někoho, kdo je ochoten zaplatit tolik, s největší pravděpodobností ho za tuto cenu prodáte.

Pokud jste však ohromeni, je to skvělý způsob, jak přijít s rozumnými cenami.

Nezapomeňte, že nechcete vědět, jestli se jim nábytek líbí. Chcete pouze zjistit, zda váš zákazník věří, že cena je přijatelná.

Závěr

Za jakou cenu mám tedy prodat své sedadlo? Pokud chcete prodat svůj nábytek, je třeba zvážit několik faktorů. Nejprve si pečlivě přečtěte výše uvedené nápady a přehodnoťte své cenové rozhodnutí.