Kdy byla vynalezena sušička prádla? Přečtěte si tato úžasná fakta!

Víte, kdy byl vynalezen sušák na prádlo? Pokud ještě ne, tak jste na správném místě. Jsme tu, abychom vám pomohli. M. Pochon z Francie vynalezl v roce 1800 ručně klikový sušák na prádlo.

V roce 1937 vytvořil Henry W. Altorfer to, co je považováno za první elektrický sušák na prádlo. Na počátku dvacátého století vytvořil J. Ross Moore, vynálezce ze Severní Dakoty, koncepty pro automatické sušičky prádla. V roce 1938 vynalezl a představil lidem svůj nápad na elektricky poháněnou sušičku.

Ve čtyřicátých letech minulého století vytvořil průmyslový designér Brooks Stevens první elektrickou sušičku s tabulí skla. Pračka a sušička jsou poměrně moderním doplňkem lidské sady nástrojů. Každodenní boj s čištěním domácích oděvů podnítil prototypy, úpravy, vynálezy, které až do 18. století nadále nabízely elegantní nové varianty obou strojů. Podívejme se hluboce na to, kdy byla vynalezena sušička prádla a kdo vynalezl sušičky!

Kdy byla vytvořena první sušička?

Takže, kdy byl vynalezen sušák na prádlo? V roce 1937 Altorfer vytvořil to, co je považováno za první elektrický sušák na prádlo. Na počátku dvacátého století vytvořil J. Ross Moore, vynálezce ze Severní Dakoty, koncepty pro automatické sušičky prádla. V roce 1938 vynalezl a představil veřejnosti svůj nápad na elektricky poháněnou sušičku. Sušičky prádla jsou jedním z nejlepších vynálezů, které usnadňují sušení prádla.

Nejstarší sušičky

Koncem 18. a začátkem 19. století byly ve Francii a Anglii vyrobeny první sušičky prádla. Velké kovové bubny s ventilačními otvory, poháněné ručními pedály a pak používané nad otevřeným ohněm, byly známé jako ventilátory. Jejich vývoj nelze přisuzovat jedinému člověku, ale vzhledem k tomu, jak oblečení páchlo plamenem, byly často pokryty popelem. a občas zahořel, nikdo by si nepřál kredit.

První elektrické sušičky

Ross Moore, první vynálezce elektrické sušičky, bydlel na farmě v Severní Dakotě na počátku dvacátého století. Postavil kůlnu, nainstaloval topení a pověsil tam mokré oblečení, aby se tam vysušilo, protože ho unavovalo věšet mokré prádlo venku v chladných zimách.

Moore pracoval na svém konceptu automatické sušičky prádla následujících třicet let. Konečně dostal funkční model bubnového typu. Kvůli rozpočtovým omezením navrhl elektrické a plynové verze, ale potřeboval společnost, která by to zkonstruovala. Po četných zamítnutích nakonec v roce 1938 uzavřel partnerství s Hamilton Manufacturing Company of Two Rivers, Wisconsin. Hamilton začal prodávat revoluční automatickou sušičku prádla v červnu Den.

Vývoj trhu

Ve 40. letech se staly populárnějšími sušičky. Po druhé světové válce společnost Hamilton Manufacturing a nováčci v oboru sušiček prádla, jako je GE, vyrobili přes 60 000 elektrických a plynových sušiček ročně. Kvůli lepšímu proudění vzduchu a výrobě plynu začala společnost Whirlpool v roce 1955 prodávat plynovou sušičku a tvrdila, že suší prádlo v roce 1955. kratší dobu než standardní sušičky.

Poválečné sušičky

Po druhé světové válce byly pro generaci baby boomu k dispozici novější modely sušiček prádla. Mnoho výrobců přidalo v roce 1946 ke svým strojům časovače, ovládání teploty, základní výfuky a vynikající cyklus. Po druhé světové válce byly pro generaci baby boomer k dispozici novější modely sušiček prádla. Větší sušičky byly představeny na konci 50. let spolu s vynálezem senzoru suchosti. Když byly oděvy suché, senzor je detekoval a sušičku náležitě vypnul. Některým zákazníkům ušetřil senzor suchosti čas i peníze.

Sušička Sampson

Patent na první sušičku prádla vydal v roce 1892 George Sampson, americký vynálezce. Ve srovnání s Pochonovým ventilátorem bylo vybavení obrovským krokem vpřed. Sampson asi o století později vyvinul kovový buben s věšákem, který udržoval oblečení daleko od zdroje tepla. Sampsonova sušička byla účinnější a bezpečnější, protože se místo sušení na otevřeném ohni ohřívala v kamnech. V roce 1892 získal George Sampson, americký vynálezce, patent na první sušičku prádla.

Vylepšení

V roce 1946 představili výrobci sušiček časovač, odvod vlhkého vzduchu, ovládání teploty, cyklus ochlazování a řízení přesunu do přední části sušičky. První veřejná nabídka 30palcové sušičky s podtlakovým systémem byla v roce 1958.

Když byl náklad suchý, byly v roce 1959 poprvé použity senzory suchosti k vypnutí elektřiny. Sušičky s permanentním lisem se poprvé objevily v roce 1965. Od roku 1972 byly k plynovým sušičkám přidány elektrické startéry. Pro plánování sušicích cyklů byly sušičky v roce 1974 vybaveny mikroelektronickými ovladači.

První sušičky prádla s odloženým startem byly představeny v roce 1983 a umožňovaly spotřebitelům používat sušičky mimo špičku. Sušičky prádla přišly s celošpanělskými instrukcemi na štítcích, konzolách a manuálech v roce 1985. Jiné varianty měly obří potisk, vizuální prvky a ovládací prvky.

Myslím, že můžete hledat nejlepší kompaktní pračku a sušičku na trhu.

It’s A Wrap!

Doufáme, že se z tohoto článku všichni dozvíte, kdy byl vynalezen sušák na prádlo. Výše jsme diskutovali o vynálezech sušiček tkanin a vylepšeních sušiček tkanin. Doufáme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a dozvíte se všechna podstatná fakta, která se jich týkají. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; know how k připojení pračky a sušičky a proč moje sušička tak dlouho suší.