3 užitečné kroky, jak odstranit plíseň z kempingových židlí

Vykartáčování uvolněné plísně je prvním krokem k odstranění plísně z kempingových židlí. Odtud aplikujte svůj roztok na hubení plísní a on se postará o zbytek.

Co způsobuje plíseň na kempingových židlích

Růst plísní na kempingových židlích je obecně způsoben vlhkostí. Pokud skladujete své kempingové židle, aniž byste je důkladně vysušili, riskujete, že se na kempingových židlích objeví plíseň.

Další příčinou plísní na kempingových židlích jsou zbytky jídla nebo skvrny od jídla. Kempování je zábava, dokud není čas vše uklidit a uložit.

V tomto scénáři vám může uniknout malá skvrna nebo malý kousek jídla připevněný k vaší kempingové židli. Pokud ano, zvete spory plísní, aby se usadily na vaší židli, protože tyto zbytky jídla budou sloužit jako jejich zdroj potravy.

Vaše kempinková židle se stane zranitelnější vůči sporům plísní, pokud ji uložíte v místnosti s vysokou vlhkostí. To nechceme; takže tady je článek o tom, jak vymýtit spory plísní.

Jaké jsou účinky plísní?

Růst plísní na kempingových židlích vede k jejich poškození. Tato houba má tendenci požírat povrch, na kterém leží.

Čím déle jsou na povrchu, tím je oblast slabší. Kromě poškození kempingové židle může růst plísní vést ke zdravotním problémům.

Děti jsou náchylné k nepříznivým zdravotním účinkům plísní. Tato houba může u astmatiků vyvolat astmatický záchvat; u těch, kteří to neudělají, se může rozvinout nemoc.

Postup při odstraňování plísní z kempingových židlí

Krok č. 1. Vykartáčujte volné nečistoty a plíseň na kempingové židli. Ujistěte se, že to děláte venku, aby se spory plísní neusazovaly v žádném z vašich věcí.

Pokud se plíseň rozšíří na další kempingové objekty (např. stan), zde je článek o tom, jak vyčistit stan s plísní.

Krok č. 2. Po vykartáčování uvolněné plísně nastříkejte na židli kontaminovanou plísní zředěný roztok octa. Pro přípravu octové směsi smíchejte dvě třetiny octa a jednu třetinu vody.

Poté použijte jemný kartáč, aby se čisticí roztok usadil na tkanině. Po spadnutí kempinkovou židli opláchněte teplou vodou.

Opláchnutím zbavíte židli plísní, nečistot a čisticí směsi.

Krok č. 3. Potom židli osušte a před uložením se ujistěte, že je zcela suchá.

Alternativy k octovému roztoku

Předpokládejme, že roztok octa pro vás není přístupný kvůli zápachu. Zde jsou alternativy k hubení plísní:

Čištění párou

Nejprve naplňte komoru parního čističe čistou vodou a nasměrujte její konec na znečištěná místa. Použijte přenosný parní hrnec, aby to pro vás nebylo příliš náročné.

Parní čištění je ideální pro kempingové židle, které nemají odnímatelné součásti. Pára je účinná při odstraňování a hubení plísně.

Nevýhodou této metody je, že vyžaduje elektřinu. Proto možná budete muset použít prodlužovací kabel, abyste mohli pracovat venku.

Alkohol

Pokud chcete odstranit plíseň a dezinfikovat židli, může to být pro vás ideální. Stačí pouze nastříkat alkohol na místa kontaminovaná plísní na vaší kempingové židli.

Poté osušte kempinkovou židli na slunci. Nevýhodou této alkoholové metody je, že musíte opakovaně nastříkat alkohol na kempinkovou židli, než se forma odstraní.

Pračka

U kempinkových židlí s odnímatelnou látkou je můžete dát do pračky. Než to uděláte, zkontrolujte štítek své kempingové židle.

Pokud to výrobce židle povoluje, vyperte látku jemným pracím prostředkem. Nikdy nepoužívejte nic drsnějšího než jemný cyklus, protože riskujete zničení materiálu.

Ruční mytí

Materiály, které nelze prát v pračce, můžete místo toho prát ručně v umyvadle. Do umyvadla nalijte tekuté mýdlo nebo saponát a teplou vodu.

Ponořte látku a vydrhněte skvrny z látky. Používejte jemný kartáč, aby nedošlo k poškození materiálu.

Místo štětce můžete látku také třít. Před důkladným opláchnutím namočte materiál na umyvadlo.

Nakonec nechte látku uschnout na slunci.

Peroxid vodíku

Pokud máte co do činění s přetrvávajícími skvrnami od plísní, peroxid vodíku je správnou cestou. Je účinný při odstraňování jakékoli stopy, ať už je to způsobeno plísní nebo jídlem.

Peroxid vodíku má také dezinfekční vlastnosti. Chcete-li vytvořit roztok peroxidu vodíku, smíchejte třetinu peroxidu vodíku se dvěma třetinami vody.

Poté nalijte směs peroxidu vodíku do čisté a prázdné lahvičky s rozprašovačem. Poté ošetřete skvrny od plísně na kempingové židli.

Roztok nechte deset minut stát a směs tam nechte.

Jedlá soda

K ošetření skvrn od plísní a hubení plísní můžete použít pastu z jedlé sody. Chcete-li připravit pastu z jedlé sody, smíchejte hydrogenuhličitan sodný s vodou.

Poté pastou potřete skvrny od formy a nechte ji tam několik minut. Poté místo vydrhněte zubním kartáčkem a opláchněte jej proudem vody.

Závěr

Znát a sledovat, jak odstranit plíseň z kempingových židlí, je snadné. Existuje několik řešení, která můžete vyzkoušet, a doufáme, že vám pomohou.