Víte, kdo vynalezl vysoušeč rukou? DJ Watrous, R.B. Hibbard a J.G. Bassett z Airdry Manufacturing of Groton, New York, vytvořil první sušičku kolem roku 1921.
Toto zařízení je k dispozici jako vestavěná nebo samostatná podlahová jednotka, která obsahuje obrácený ventilátor (podobný přenosnému fénu) ovládaný nožním pedálem. Takové stroje byly prodávány jako Airdry Electric Towels na toaletách, v kadeřnictvích a na pracovištích.
Osoušeče rukou se vyvinuly ve špičkové vybavení, které dokáže rychle a efektivně osušit ruce v každé koupelně. Několik výrobců již téměř století pracuje na odstranění ručníků tím, že je nahrazují foukáním vzduchu – nebo jaká to byla skutečná změna hry! Cesta k vývoji ohledně našeho ekologického dopadu nebo odolnosti je zdlouhavá, ale výměna ručníků za výkonné zařízení je dobrý začátek. Mnoho dalších překvapivých faktů o vysoušečích rukou, takže pokračujte ve čtení a objevte další.
Základy osoušeče rukou
Po umytí rukou se zdá, že vysoušeč rukou je elektrické zařízení, které využívá zdroj tepla a vzduchový ventilátor k sušení lidských rukou. Často se používá na veřejných toaletách jako cenově výhodná náhrada ručníků. Může být ovládán ručně nebo automaticky v závislosti na stisknutí tlačítka.
Princip funkce osoušeče rukou
Osoušeče rukou jsou formou nástěnného ventilátorového ohřívače s jejich nejzákladnější úrovní. Ohřívá vzduch v místnosti, než ho do ní vhání zpět. Osoušeč rukou se liší od nástěnného ohřívače, protože se tolik nezahřívá, nepracuje po dlouhou dobu, nesnaží se ohřát celou oblast, a proto je určen výhradně pro použití v koupelnách, zatímco ne každý nástěnný ohřívač je určeno k umístění na toaletu.
Infračervený senzor, často známý jako startovací tlačítko, obvykle spustí operaci sušení rukou. Pohyb aktivuje detektory, stejně jako uživatel musí stisknout tlačítko pro jejich spuštění. Kterákoli z nich spustí osoušeč rukou. Když dojde k aktivitě, motor se zapne.
Nasává vzduch přes sací otvory vyřezané do boků vozidla. Takové průduchy umožňují vzduchu projít filtrací, než se dostane k motoru. Po průchodu motorem je vyčištěný vzduch vyfukován rychlostí až 430 mil za hodinu. Jeho atmosféra je vedena jednou nebo dvěma tryskami po průchodu topnými zařízeními (typicky elektrickým ohřevem kovových částí). Oblast pod výstupem trysky je místem, kde si lidé drží ruce, aby si je osušili. Možná vás také bude zajímat, který vysoušeč rukou je nejlepší.
Výhody osoušeče rukou
O vysoušečích rukou se věří, že jsou šetrné k životnímu prostředí, protože produkují méně odpadu a nečistot ve srovnání s papírovými ručníky, které nelze znovu použít. Výrobci osoušečů rukou věří, že odstranění této potřeby papírových ručníků ušetří ročně více než 4 miliardy papírových ručníků, což odpovídá přibližně 100 000 stromů. Podle jiného výzkumu, zatímco velká část vlivu osoušeče rukou na životní prostředí se odehrává během používání, vliv na pozadí papírových ručníků nastává především ve fázi výroby materiálů a výroby. Předpokládá se, že vysoušeče rukou spotřebují o 7 % méně energie v prvním roce a o 25 % méně během čtyř let než papírové ručníky.
Global Dryer výzkum 100 osoušečů rukou vybavených školními systémy v Topeka, Kansas, potvrdil průměrné úspory 33,5 tuny odpadu, 670 000 galonů sladké vody a také 588 větví stromů; některé další výzkumy Global Dryer týkající se 150 osoušečů rukou namontovaných v Iowa Statehouse tvrdily průměrné úspory 10 tun odpadu a 175 stromů. Jakmile však byly zváženy všechny úvahy, holandský výzkum zveřejněný v březnu 1994 zjistil, že vysoušeče rukou nebo papírové ručníky pro techniky sušení rukou nejsou z hlediska životního prostředí rovnocenné.
Po jejich vysušení teplovzdušnou sušičkou se celkový počet choroboplodných zárodků zvýšil o 192 procent na konečcích prstů a o 255 procent na dlaních. Celkový počet choroboplodných zárodků na prstech se zvýšil asi o 40 procent a na dlani o 15 procent po vysušení pomocí tryskové sušičky. Maximální počet choroboplodných zárodků na konečcích prstů se po osušení rukou papírovou utěrkou snížil o 75 procent a na dlani až o 77 procent.
Cena osoušeče rukou
Osoušeče rukou jsou na pracovištích stále rozšířenější kvůli jejich zjevným úsporám nákladů. Podle výrobců mohou vysoušeče rukou ušetřit až 95,5 procenta papírových ručníků (například společnost může zaplatit 2 840 $ ročně za papírové ručníky, ale pouhých 15 $ ročně za vysoušeče rukou se bude lišit v závislosti na ceně papírových ručníků a energii) . Na rozdíl od papírových ručníků, které se musí měnit, vyžadují relativně malou péči.
Osoušeče rukou produkují velký hluk, který obtěžuje mnoho lidí. Pevné osoušeče rukou mají při používání často více než 70 decibelů hluku v okruhu 3,0 m. Pro děti, jejichž uši se zdají být na vrcholu gadgetu, je podstatně hlučnější a může porušovat bezpečnostní omezení. Na druhou stranu jsou specifické modely stavěny tak, aby byly tiché na úkor rychlosti sušení. Kdo vynalezl vysoušeč rukou, už víte.
Je to obal!
Dozvěděli jste se, kdo vynalezl vysoušeč rukou. Osoušeč rukou je velmi inovativní elektrické zařízení, které eliminuje používání papírových ručníků, což je zdravější pro naše životní prostředí. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak odpojit sušičku plynu a jak přejít z plynové sušičky na elektrickou. Děkujeme, přátelé, že jste s námi zůstali.