Co si obléct na svatební sprchu: Nejlepší dress code

Abyste věděli, co si vzít na svatební sprchu, musíte znát formální a ležérní vzhled. I když se jedná o uvolněnější oslavu před svatbou, stále chcete jako host vypadat vhodně.

A pokud vás zajímá, co je to svatební sprcha, přečtěte si naši samostatnou diskusi o této společné párty. Je to odlišné od svatební sprchy, takže by vám to pomohlo pochopit, co to je.

Co si obléknout do svatební sprchy jako host

Před čímkoli jiným se podívejte na téma a dress code svatební sprchy. Poté, v závislosti na události, může nebo nemusí rozesílat pozvánky.

Můžete být informováni pozvánkami zaslanými čtyři týdny před svatební sprchou, ale pokud žádné pozvánky nebudou, může vás družička nebo nejlepší muž kontaktovat prostřednictvím sociálních médií nebo e-mailu. Když už jste u toho, nezapomeňte se zeptat na všechny otázky týkající se oblečení toho, kdo vás pozval, ale ne páru, protože je to pro ně překvapení.

Formální svatební sprchy

Někteří přátelé nebo příbuzní připravují pro pár formální svatební sprchu. Obvykle je dress code pro tento typ večírku formální a někteří mohou dokonce požadovat black-tie událost, zvláště pokud jde o večeři v luxusním hotelu nebo restauraci.

Ženy si mohou vybrat dlouhé večerní róby a mužští hosté mohou nosit obleky nebo vesty. Můžete také zkontrolovat, zda existuje konkrétní svatební téma, abyste věděli, jaké barvy chtějí hostitelé na svatební sprše.

Vzhledem k tomu, že formální svatební sprchy se obvykle konají večer, měly by být přijatelné tmavé barvy, dokonce i černá. Ale nezapomeňte si vzít ty správné doplňky a boty, které budou odpovídat formálnosti vašeho outfitu.

Neformální svatební sprchy

Vzhledem k tomu, že svatební sprchy jsou obvykle překvapením, hostitelé je mohou uspořádat na něčí dvorku nebo zahradě. Tento typ události je uvolněnější a dress code je typicky ležérní.

Pořád byste měla nosit něco hezkého, takže se vyhněte oblečení do posilovny nebo těm, které dost odhalují. Místo toho mohou hosté uvažovat o pěkné kombinéze, zatímco muži si mohou vybrat dobře padnoucí košili s knoflíky a obyčejné džíny.

Pohodlné jsou i splývavé midi nebo maxi šaty a mužští hosté mohou vyzkoušet ležérnější sako nebo kabát. A protože je to uvolněnější, jsou přijatelnější čisté tenisky nebo sandály.

Jaký je dress code pro svatební sprchu?

Dress code pro svatební sprchu bude záviset na hostiteli a tématu a místě oslavy. Obvykle je to však poloformální až neformální, takže se každý může volně prolínat a dělat zábavné aktivity na oslavu budoucích novomanželů.

Koktejlové oblečení je také ceněno, protože vyvažuje formální a neformální. Můžete si dopřát i zábavné barvy a potisky, podle toho, jak slavnostní je celkové téma a atmosféra svatební sprchy.

Pokud si nejste jisti, můžete vždy požádat hostitele, aby se oblékli vhodněji. A samozřejmě nepřehlížejte pohodlí, protože můžete celou noc chodit, stát a tančit.

Mohu si vzít džíny do svatební sprchy?

Džíny můžete nosit na svatební sprchu, pokud pozvánka nenaznačuje, že se bude jednat o formální událost. Nejlepší je však zvolit obyčejné černé nebo modré džíny spíše než potisky nebo nuzné prvky, které odpovídají příležitosti.

Na oslavě, která má upozornit na budoucnost novomanželů, stále nechcete vypadat velmi ležérně nebo poutavě. Kromě toho byste se měli vyhnout džínovým šortkám, pokud se nejedná o plážovou svatební sprchu, kde by mohlo být přijatelné nosit krátké oblečení k plavkám.

A na semi-formální akci můžete své džíny vždy obléknout tím správným topem a podpatky pro dámy nebo kozačkami pro muže. Přečtěte si, jak nosit kalhoty na svatbu, kde najdete další tipy.

Kde by se měla konat svatební sprcha?

Svatební sprcha se může konat kdekoli hostitelé chtějí. Bylo by však skvělé, kdyby toto místo bylo pro pár sentimentální, například místo, kde se poprvé setkali, nebo společné oblíbené místo, aby bylo lépe zapamatovatelné.

Měli byste také zvážit svůj rozpočet, protože svatební sprcha je obvykle hozena jako dárek svatební party. Paní cti, nejlepší muž, družičky a mládenci se mohou přihlásit, aby vám pomohli najít nádherné místo pro svatební sprchu.

Navíc mějte na paměti místo, aby pozvaní mohli pohodlně přijít. Chcete, aby dorazili důležití lidé pro pár, aby byla jejich oslava příjemnější.

Kdo je pozván na svatební sprchu?

Vzhledem k tomu, že svatební sprcha je pro nevěstu a ženicha, mohou na oslavu přijít jejich blízcí přátelé a rodina. Svatební sprcha také není genderově omezující jako svatební sprcha, kam mohou přijít pouze ženy.

Při vytváření seznamu hostů zvažte, kdo si myslíte, že by tam pár chtěl být. Nejlepší by také bylo vyhnout se zvaní lidí s konflikty, aby se předešlo nepříjemné atmosféře nebo potenciálním hádkám.

Závěr

Byl tento průvodce stylem užitečný? Abychom zrekapitulovali, co si vzít na svatební sprchu, bude záležet na tématu večírku.

Někteří budou chtít formální oblečení, zejména večerní událost, zatímco neformální svatební sprchy na dvorku jsou méně přísné na to, co si vzít na sebe. Můžete také zvážit, co byste si oblékli na večírek, a poté to upravit nebo zmírnit podle místa, času a tématu svatební sprchy.