Kdo kupuje snubní prsteny: tradice a etiketa

Odpověď na to, kdo snubní prsteny kupuje, není konkrétní. Můžete se rozhodnout být tradiční, ale budeme také mluvit o modernosti.

Tento článek obsahuje vše, co potřebujete vědět o tradici a etiketě snubních prstenů. Takže než se budete stresovat, rychle si to přečtěte, abyste byli připraveni na svatební den.

Připravujete také pozvánky na svatbu? Zjistěte, čí jméno je na svatební pozvánce uvedeno jako první.

Všechno vědět o tom, kdo kupuje snubní prsteny

Tradice

Tradičně řečeno, každý koupí snubní prsten pro druhého. To znamená, že ženich zaplatí nevěstě snubní prsten a nevěsta si koupí prsten ženicha.

Může to být také místo, kde rodina ženicha zaplatí za snubní prsten nevěsty a rodina nevěsty za snubní prsten ženicha. Není to však pravidlo, kterým se musí řídit každá svatba, zejména proto, že ne všechny svatby zahrnují nevěstu a ženicha.

Modernost

Dnes se snoubenci mohou rozhodnout, kdo zaplatí snubní prsteny. Mohou postupovat tradičním způsobem, jak platit za kapelu své druhé poloviny, nebo si mohou rozdělit náklady na snubní prsteny.

Jako pár můžete také diskutovat o tom, jak si rozdělíte celkové náklady na vaše příspěvky na nákup snubního prstenu. Většina párů, které se chystají vzít, má totiž tendenci diskutovat o všech věcech souvisejících s jejich financemi.

Nakupujete snubní prsteny společně?

Na nákup snubních prstenů jednotlivě jako pár neexistuje žádné zvláštní pravidlo. V dnešní době je však běžnější, že páry zajdou ke klenotníkovi společně a vyberou si prsteny.

Výhodou společného nákupu snubních prstenů je, že vy a váš budoucí manžel můžete probrat své osobní preference ohledně prstenů a dokonce i rozpočet, který chcete za prsteny utratit. Ale pro některé páry si ten druhý může vybrat snubní prsten podle zásnubního prstenu, protože v dnešní době je běžné vidět snubní set obsahující zásnubní prsten a snubní prsten.

Kupujete si snubní prsten se snubním prstenem?

Většina lidí upřednostňuje koupi zásnub přímo spolu se snubním prstenem. Účelem je zajistit, aby se dva prsteny vzájemně doplňovaly.

Nákup těchto prstenů je v dnešní době ještě dostupnější, protože někteří klenotníci mají svatební sady, které již spárují snubní prsten a zásnubní prsten. Upozorňujeme však, že nákup těchto prstenů stále závisí na osobních preferencích nositele.

Můžete získat různé styly pro zásnubní prsten a snubní prsten. Navíc někteří lidé dávají přednost nošení pouze jednoho prstenu a nepotřebují zásnubní prsten, který je součástí svatebních tradic již léta.

Když se zasnoubíte, kdo koupí prsteny?

Zásnubní prsten tradičně kupuje ženich. Tímto pravidlem se však řídit nemusíte, hlavně když se ve vztahu vždy mluví o finančních výdajích.

Koneckonců, svého partnera znáte nejvíce a je vždy lepší o těchto věcech diskutovat. Diskuse týkající se angažovanosti je také vynikajícím způsobem, jak získat náhled na vzájemné ekonomické názory.

Kdo kupuje mužskou svatbu?

Snubní prsten ženicha tradičně kupuje rodina nevěsty nebo nevěsta sama. Snoubenci se však vždy mohou rozdělit o náklady na snubní prsteny nebo projednat jejich uspořádání, protože mužské a ženské kapely jsou často za různé ceny.

Některé páry se také rozhodnou pořídit si svatební sady, kde se kapely ženicha a nevěsty kupují společně. To platí pro diskusi o tom, kdo kupuje nevěstin snubní prsten.

Platí nevěsta za prsten ženicha?

Pokud chcete dodržet tradici, nevěsta platí za prsten ženicha s pomocí své rodiny nebo bez ní. Nevěsta je také často zodpovědná za dárky svých družiček.

Ty jsou však opět součástí svatebních nákladů a jak čas plyne, stále více párů věří, že se o výdaje za svou svatbu podělí. Udržujte zdravou komunikaci mezi vámi a vaším budoucím partnerem, abyste zajistili, že bude postaráno o oba konce.

Kolik byste měli utratit za snubní prsten?

Částka, kterou musíte utratit za snubní prsten, závisí na různých faktorech. Ale protože chcete zajistit, aby kapely vypadaly hezky a dlouho vydržely, počítejte s tím, že musíte vyčlenit alespoň tisíc dolarů.

Vždy však můžete jít výše nebo níže, než je tato cena. Pamatujte, že svatba má i další výdaje, takže je nejlepší naplánovat si rozpočet jako pár, včetně částky, kterou vyčleníte na snubní prsteny.

Kdy byste si měli koupit snubní prsteny?

Svatební prsteny si můžete koupit již čtyři měsíce před svatbou. To by vám mělo poskytnout dostatek času na porovnání různých prstenů a přitom ještě plánovat zbytek svatby.

Kromě toho můžete dát přednost snubnímu prstenu na míru. V takovém případě musíte pásky zakoupit poměrně brzy, aby měl klenotník dostatek času na jejich přípravu.

Závěr

A to je vše! Tento článek pojednával o tom, kdo kupuje snubní prsteny, a zjišťoval tradiční i netradiční způsoby.

Tradičně ten druhý koupí snubní prsten svého partnera. Nicméně, většina párů v dnešní době má tendenci kupovat své kapely společně a rozdělit náklady.

Celkově snoubenci mohou dodržovat svatební tradice nebo ne.