Kdo je zodpovědný za hubení škůdců v pronajaté nemovitosti?

Ať už se jedná o obchodní nebo osobní prostor, je nutné vědět, kdo je zodpovědný za hubení škůdců v pronajaté nemovitosti.

Ať se nám to líbí nebo ne, škůdci jsou možní. Jejich zamoření může přijít v době, kdy nejste připraveni, proto si předem přečtěte několik tipů, které jsou použitelné i v případě, že se u vás momentálně nenapadá.

Škůdci obvykle začínají tím, že jedna entita chodí kolem a snaží se prozkoumat a objevit nová místa pro přežití.

Poté, co se zatoulají do nové oblasti, která může být bohužel vaším panstvím, a najdou něco, kde by se mohli nakrmit nebo ukrýt, pak tito zvědové pravděpodobně zavolají ostatní. S dostatečným počtem nyní máte stálou populaci, která narušuje váš klid.

K vyřešení těchto problémů obvykle stačí zavolat odborníky. Důrazně však doporučujeme, abyste si před stisknutím tohoto tlačítka přečetli následující část.

Jak zjistit, kdo může zavolat na kontrolu škůdců kvůli pronájmům

Netřeba dodávat, že pokud se jedná o dům pod vaším jménem, ​​není třeba čekat, až se škůdci přemnoží a způsobí další problémy, než budete volat po vyhlazení. Před samotným procesem eradikace škůdců je samozřejmě stále třeba podniknout několik správných kroků, ale můžete kdykoli kontaktovat speciální služby.

Je to však téměř pravý opak, pokud budovu nevlastníte. I když nějakým způsobem vlastníte jednotku v komplexu nebo kondominium ve výškové budově, nemůžete žádat o hubení škůdců z vlastní vůle.

To je způsobeno rozsahem, který může konkrétní čištění pokrýt, což způsobuje významné poruchy, zdravotní rizika a bezpečnostní rizika pro ostatní cestující. Zde je návod, jak můžete vědět, s kým mluvit, pokud jste objevili škůdce potulující se ve vašem prostoru.

1. Hlavní osobou je pronajímatel

Ať už si pronajímáte pouze pokoj nebo celou budovu, osoba, která má pravomoc nad místem, kde pobýváte, je pronajímatel. Takže ať už jde o nájem, služby nebo v tomto případě neobvyklou údržbu, pronajímatel má poslední slovo o tom, zda jsou povoleny.

Toto rozhodnutí je obzvláště důležité, pokud v budově, ve které se nacházíte, a v sousedství jsou děti nebo starší obyvatelé, stejně jako osoby se zdravotním postižením nebo chronickými onemocněními. Například fumigace pro ně vytváří rizikové prostředí, a proto se jejich rodiny musí dohodnout na rozsahu služby.

Podívejte se na tento článek o tom, jak zabránit ptákům ve stavění hnízd pod přístřeškem pro auto, pokud je to nepříjemnost, kterou nyní řešíte.

Vaši sousedé mohou také muset opustit svou oblast kvůli likvidaci škůdců nebo provést opatření, aby se na ně napadení nepřeneslo. Kdo jiný by je mohl informovat lépe než majitel toho místa, že?

2. Sekretářka, manažer nebo odpovědná osoba

Se škůdci, ať už jste zahlédli jen jednoho nebo kolonie, je třeba se co nejdříve vypořádat. Není třeba zuřit a vyvolávat kvůli tomu příliš velký rozruch, ale stále je nejlepší odpovědí informovat úřady o okamžitých opatřeních.

Pokud váš pronajímatel nebydlí ve stejné budově nebo v blízké oblasti, obvykle je zde pověřená osoba, která se zabývá okamžitými problémy v oblasti. V nepřítomnosti majitele můžete zkusit celou situaci předat této osobě, která buď zavolá, povolí vám to, nebo nejprve kontaktuje pronajímatele.

3. Úředník veřejných služeb

Pokud v této záležitosti není nikdo, koho by bylo možné zastihnout nebo zavolat, můžete zkusit nejprve promluvit s úředníkem veřejné služby. Provádějí praktickou údržbu místa, takže by měli vědět, jak je web provozován.

Mohou vám pomoci s konkrétními okolnostmi nebo pravidly platnými na pozemku a jaká bezpečnostní opatření je třeba uplatňovat pro všechny obyvatele. Mohou vám také pomoci oslovit vlastníka místa v nouzi.

I když už můžete být nervózní, extrémně vystresovaní a unavení jen ze samotných škůdců, stále je nejlepší zvolit správný postup, když se zabýváte činností, jako je tato. Může se to zdát málo, ale vy nesete odpovědnost nejen za své místo, ale i za společné prostředí, které máte se svými sousedy.

Přečtěte si tento článek o tom, jak se zbavit housenek ve stanu, běžného otravného jevu.

Kdy smíte osobně volat služby deratizace?

Různé pronájmy se řídí různými pravidly, takže to, co může platit pro vaše předchozí místa, již nemusí platit pro váš nový prostor. Zatímco většina vlastníků by vyžadovala, abyste nejprve získali jejich svolení, než získáte komplexní služby ochrany proti škůdcům, mohou existovat výjimky z pravidel.

Tady jsou některé z nich:

 • Ve smlouvě je uvedeno, že si takové služby můžete vzít na vlastní pěst
 • Pronajímáte si celou budovu
 • Sousedé jsou od vašeho místa poměrně vzdáleni
 • Máte plnou podporu a souhlas okolí
 • Nyní jsou tyto okolnosti ty, kdy máte povoleno volat služby. Upozorňujeme, že se od vás stále očekává, že budete předem informovat vlastníky.

  Musíte se také ujistit, že vy a vaši sousedé víte, jak se připravit na službu hubení škůdců.

  Závěr

  Jako každá rozsáhlá a neobvyklá událost je první otázkou, kterou si musíte položit, je, kdo je zodpovědný za hubení škůdců v pronajaté nemovitosti nebo cokoli, nad čím nemáte pravomoc. Koneckonců, bylo by hrozné, že jakmile se vypořádáte s procházením věcí, budete zatíženi stížnostmi nebo varováními o vystěhování.