Kde je blokové topení na dieselovém motoru 7.3? Přečtěte si tato úžasná fakta!

Už je čas na nachlazení a chcete vědět, kde je blokové topení u dieselu 7.3? Chcete-li najít blokové topení vašeho 7,3litrového vznětového motoru Powerstroke, musíte jít pod přední kola vozu a hledat kabel, který je svázaný zipem nebo přicvaknutý.

Pokud budete následovat šňůru, dovede vás k motoru a je připevněna k topnému tělesu blokového topení. Kabel vás může vést i na jeho zásuvný konec, který zapojíte do zásuvky pro napájení blokového ohřívače. Pro více informací o blokových topeních a známém naftovém motoru 7,3 l pokračujte ve čtení tohoto článku až do konce. Bavte se!

Co je to 7,3l dieselový motor?

Vznětový motor 7,3 l, nazývaný také „7,3 l Powerstroke Diesel Engine“, použila společnost Ford Motor Company poprvé v roce 1994 ve svých robustních a těžkých nákladních vozidlech. I když jsou tyto nákladní vozy Ford staré, mnoho lidí dnes stále hodně zaplatí, aby si je koupili. Tento vznětový motor se tehdy stal změnou hry, protože je spolehlivý. Poskytuje více než dostatečný výkon pro těžké tažení zboží a lze se na něj spolehnout při zemědělském použití.

Bazarový náklaďák Ford s tímto motorem je i v současnosti skvělou volbou pro člověka, který hledá skvělý poměr užitné hodnoty a ceny. Je to volba, která stojí za zvážení. Motor 7,3 l Powerstroke obsahuje přímé vstřikování paliva, vysokotlaká olejová čerpadla, vstřikovače hydraulické elektrické jednotky, moduly řízení výkonu, hnací moduly vstřikovačů, čerpadla zdvihu paliva a turbodmychadla. Na co se však zaměříme, je blokové topení motoru. Chcete-li zjistit, kde je blokové topení u dieselu 7,3, přejděte dolů.

Kdy použít ohřívač bloku motoru?

Nejprve si projdeme, co je ohřívač bloku motoru a jeho použití. Ohřívače bloku motoru se běžně používají ve vozidlech s chladným počasím nebo klimatem. Není neobvyklé vidět osobní a nákladní auta s kabely, které můžete zapojit zavěšené za mřížky. Stejně jako vozidla používající naftu 7,3 l mají některá vozidla vestavěné blokové topení v motoru. Tyto ohřívače se používají, pokud je motor příliš studený. Pokud je spuštěn, může způsobit problémy a komplikace.

Motor vozidla je poškozen „studenými starty“, což způsobuje, že motor má vyšší volnoběžné otáčky. Oleje a kapaliny uvnitř stroje by měly být před spuštěním dostatečně teplé. V této oblasti přicházejí ohřívače bloku motoru. Upozorňujeme však, že ne všechna ohřívače motoru jsou „blokového typu“. Mezi další typy ohřívačů motoru patří ohřívače protimrazových zástrček, přikrývky motoru, ohřívače olejové vany, ohřívače měrek a řadové ohřívače.

Stejně jako vznětové motory 7,3 l Powerstroke výrazně těží z blokových topení v chladných obdobích. Důvodem je, že naftové motory je potřeba provozovat při vyšší teplotě než benzinové. Skvělý způsob, jak zjistit, že musíte zapojit blokové topení, aby se motor zahřál, je, když se nemrznoucí směs stane gelovitou. Pro jistotu doporučujeme použít blokový ohřívač, když teploty klesnou pod -15° Celsia. Můžete si také přečíst o příčinách a opatřeních přehřátí motoru.

Jak najít blokové topení na dieselovém motoru 7.3?

Pokud pracujete s naftovým motorem 7.3, pravděpodobně máte nákladní automobil Ford. V závislosti na konkrétním modelu vašeho vozidla se umístění blokového topení bude trochu lišit. Nemusíte se bát, protože proces umístění ohřívače je v podstatě stejný. Vnitřní konec topného tělesa blokového ohřívače je uvnitř motoru. Druhý konec topného článku trčí mimo motor a je připojen ke kabelu vedoucímu k elektrické zástrčce.

Chcete-li najít blokové topení, musíte se nejprve podívat pod vozidlo u sedadla řidiče. Uvidíte kabel nebo kabel připnutý po stranách pod vozem. Pokud ji nenajdete, můžete ji vyzkoušet i na straně sedadla spolujezdce. Sledujte tento kabel a podívejte se na jeho konec. Nalezení toho správného povede k elektrické zástrčce nebo topnému tělesu. Pokud používáte ojetý model vozidla a uvědomíte si, že blokové topení nefunguje, můžete vždy nainstalovat nové topné těleso a novou šňůru. Nejste si jisti, jak nainstalovat nový blokový ohřívač? Je to docela snadné a můžete si k tomu přečíst další návody.

It’s A Wrap!

Děkujeme, že jste se dostali na konec tohoto článku. Oceňujeme váš čas a úsilí při čtení tohoto článku, který odpovídá na otázku, „kde je blokové topení u 7,3 dieselu“. Doufejme, že to, co jste se zde naučili, v budoucnu využijete pro sebe nebo pomůžete někomu jinému. Nezapomeňte zavolat mechanikovi nebo někomu, kdo se vyzná v autech, aby vám poradil a konzultoval. Nikdy nezapomeňte klást bezpečnost nad cokoli jiného a při opravách automobilů si vždy nasaďte bezpečnostní vybavení. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak funguje blokový ohřívač a kolik ampérů odebírá blokový ohřívač. Těšíme se, že vám budeme v budoucnu opět nápomocni. Opatruj se!