K čemu je matrace z paměťové pěny dobrá: 4 výhody

Pokud chcete vědět, k čemu je matrace z paměťové pěny dobrá, má čtyři vlastnosti, díky nimž je výhodnější než ostatní pěnové postele. Do konce tohoto čtení byste měli snadno zjistit, zda matrace z paměťové pěny vyhovuje všem vašim potřebám a přáním. Také vám doporučujeme přečíst si, jak matrace z paměťové pěny fungují.

Proč? Čtyři výhody tohoto materiálu níže pochopíte mnohem snáze, pokud znáte tajemství jeho jedinečné vlastnosti zvané viskoelasticita.

K čemu je matrace Memory Foam dobrá a je pro vás?

Personalizované pohodlí

Nejvýznamnější výhodou matrace z paměťové pěny oproti jiným typům postelí je to, jak se jedinečně přizpůsobí každému uživateli. Vaše poloha ve spánku a tělesná hmotnost budou diktovat reakci paměťové pěny, aby vám poskytla ideální polohu pro spánek. Matrace z paměťové pěny je vhodná pro osobní pohodlí, protože se bude tvarovat podle vašeho těla.

Tato charakteristika paměťové pěny se nazývá viskoelasticita a umožňuje vám klesnout podle vaší hmotnosti. Paměťová pěna je také citlivá na teplotu, což znamená, že ji vaše tělesné teplo změkčuje. V důsledku toho získáte ideální měkkost a materiál si stále zachová svůj původní tvar, jakmile se dostanete z postele, tedy „elastický“ ve viskoelastice.

Úleva od bolesti

Tvarovatelnost paměťové pěny je tím, co je dobré pro lidi, kteří trpí bolestí těla. Špatné držení těla nebo poloha ve spánku příliš tlačí na některé oblasti těla. Říká se jim tlakové body, které přijímají největší stres a váhu a nakonec vedou k nepohodlí a bolesti.

Pokud ležíte na paměťové pěně, její konturovací vlastnosti zmírní a rozloží tlak na tyto klouby. To je důvod, proč paměťová pěna patří mezi nejlepší matrace pro boční pražce, protože může zmírnit tlak a bolest na rameno a kyčle. Pokud se chcete zaměřit také na konkrétní oblasti těla, můžete se rozhodnout pro lůžka zónové paměťové pěny.

Omezený přenos pohybu

Postel z paměťové pěny je vhodná pro lidi, kteří sdílejí postel. Na rozdíl od jiných typů matrací, kde je kladen důraz na pohyb, paměťová pěna pohyb absorbuje a činí jej méně nápadným. Vy nebo váš partner proto můžete vstát nebo se otočit v posteli, aniž byste toho druhého obtěžovali.

Pokud se snadno probudíte, prospělo by vám pořídit si s partnerem matraci z paměťové pěny. Oba můžete dokonce zvážit pořízení polohovatelné postele, pokud chcete osobní pohodlí na každé straně. Paměťová pěna je ideální nastavitelnou matrací, protože je dostatečně odolná, aby vydržela a sledovala pohyb nastavitelné základny.

Lidé s alergiemi

Pokud chcete hypoalergenní postel, paměťová pěna bude dobrou volbou. Důvodem je, že paměťová pěna je hustý materiál, takže je méně pravděpodobné, že by se alergeny shromažďovaly ve vaší posteli. Alergeny jako prach, roztoči a plísně se v matraci z paměťové pěny budou těžko vyvíjet.

Pamatujte však, že na rozdíl od přírodní latexové pěny může být syntetické složení paměťové pěny také nekompatibilní s konkrétními osobami. Vždy proto zkontrolujte materiály použité výrobcem, abyste se ujistili, že s ním uživatel postele nebude mít žádné reakce. Užitečným tipem je zkontrolovat, zda matrace z paměťové pěny má certifikaci CertiPUR-US, protože zajišťuje, že pěna splňuje standardy pro obsah a emise.

Je paměťová pěna vhodná ke spánku?

 • Paměťová pěna je vhodná pro spánek, protože udržuje vaše tělo vyrovnané, protože se formuje podle tělesného tepla a hmotnosti
 • Paměťová pěna je vhodná pro spánek, protože tlumení uvolňuje tlak a podporuje lepší kvalitu spánku
 • Paměťová pěna je vhodná na spaní, protože vás udrží v klidu, i když sdílíte postel, protože snižuje přenos pohybu
 • Paměťová pěna je vhodná pro spánek, protože je méně pravděpodobné, že se v ní vytvoří alergeny, které mohou narušit vaše pohodlí v noci
 • Pokud se chcete dozvědět více o tom, která matrace je nejlepší na spaní, můžete si přečíst faktory, které je třeba zvážit, v našem samostatném článku.

  Je paměťová pěnová matrace dobrá pro vaše záda?

  Správná matrace pro záda by měla poskytovat správnou oporu a pevnost pro váš typ těla a polohu pro spánek. Paměťová pěna je proto pro záda prospěšná a může dokonce předcházet bolestem zad. S tímto materiálem se nepotopíte příliš hluboko, takže vaše páteř zůstane neutrální, ale stále se bude tvarovat na spodní části zad, aby uvolnila tlak.

  Proč je paměťová pěna drahá?

  Různí výrobci nabízejí různé postele z paměťové pěny, takže ne všechny budou drahé. Některé matrace z paměťové pěny jsou však drahé, protože výrobce použil pěnu s vysokou hustotou. Paměťová pěna s vysokou hustotou znamená, že postel bude obsahovat více pěnového materiálu než levnější matrace z paměťové pěny s nízkou hustotou.

  Kromě toho jsou drahé matrace z paměťové pěny vyráběny s ohledem na kvalitu. Výrobce dodržoval normy a měl certifikace k prokázání trvanlivosti a spolehlivosti postelí. Chcete -li se dozvědět více, zde jsou nejlepší typy matrací z paměťové pěny.

  Závěr

  A to je vše! Abychom rekapitulovali, k čemu je matrace z paměťové pěny dobrá, má čtyři hlavní výhody. Paměťová pěna bude přínosem pro lidi, kteří chtějí osobní pohodlí, úlevu od bolesti, snížený přenos pohybu a nízké riziko alergenů. Díky těmto vlastnostem jsou postele z paměťové pěny dobré na spánek a dokonce i na bolesti zad.

  Investujte však prosím do vysoce kvalitní paměťové pěny, abyste měli jistotu, že tyto výhody sklidíte. Je lepší koupit něco, co bude fungovat dobře, než podmanivý levný materiál.