Jak dlouho by se měl ohřívač vody o objemu 40 galonů zahřát? 3 úžasné faktory ke zvážení!

Zde je otázka: jak dlouho by se měl ohřívat 40 galonový ohřívač vody? Pochopení kapacity ohřívače vody je zásadní při instalaci nového ohřívače vody nebo výměně starého. Musíte si být jisti, že ohřívač, který si koupíte, pojme celou vaši domácnost.

Abychom vám poskytli řešení, provedli jsme rozsáhlou studii. 40galonový ohřívač vody by se měl v průměru zahřívat po dobu 45 minut nebo déle, pokud je neustále používán.

Toto množství bude ovlivněno různými aspekty, jako je izolace vašich nádrží nebo zda je poháněna elektřinou nebo plynem. Konečně jste přesně věděli, že nádrž na horkou vodu o objemu 40 galonů zůstane vyhřívaná, ale stále toho bylo mnoho, čemu jste se ani nedivili. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli o prvcích, které ovlivňují tuto dobu. Takže bez dalších okolků můžeme začít!

Jak dlouho zůstane 40galonový ohřívač vody horký?

Teplá voda je udržována v zásobníku pro okamžité použití pomocí zásobníkových ohřívačů vody. Po vypuštění vody je třeba vyměnit ohřívač vody a ohřát vodu. Jak dlouho by se měl ohřívat 40 galonový ohřívač vody? Ve většině případů vám dojde ohřátá voda po přibližně 45 – 60 minutách nepřetržité konzumace. Toto číslo však závisí na řadě proměnných, jako je objem použité horké vody, průtok/tlak vody a izolace nádrže, to vše jsou faktory. stejně jako rychlost průtoku/tlaku vody

#1. Spotřeba teplé vody

Jedním z hlavních faktorů, který má významný vliv na to, jak dlouho vaše voda zůstane horká, je množství horké vody, kterou doma používáte k různým činnostem, jako je sprchování a mytí nádobí; pokud například pustíte přímo ohřívanou vodu, vyprázdníte nádrž na vodu výrazně rychleji. Pokud jej používáte správně, musíte jej používat přibližně 45 minut nebo déle, například polovinu studené vody a polovinu horké vody.

#2. Tlak/průtok vody

Tlak vody ve většině domácností je nižší než v jiných. Podobně většina sprchových hlavic umožňuje změnu průtoku vody. Pokud zvolíte teplotu, která umožňuje větší průtok vody, než je obvyklé, můžete rychle plýtvat horkou vodou. Nasazením sprchové hlavice s nízkým průtokem můžete ušetřit 10 galonů za každých 10 až 15 minut strávených ve sprše.

#3. Izolace pro nádrže

V závislosti na tom, jak účinně je vaše nádrž na vodu izolovaná, se může doba, po kterou zůstane voda horká, lišit. Vaše voda není v systému horké vody tak studená, pokud nádrž účinně řídí chladnější vzduch venku. Tím se sníží úsilí a čas, který váš systém potřebuje k udržení vysoké teploty.

Proč váš 40galonový ohřívač vody neprodukuje dostatek teplé vody?

Ať už se zdá, že ve vaší nádrži se 40 galony vody dochází ohřátá voda rychleji než obvykle, musíte zvážit, zda to byl vždy problém, nebo nový problém. I když jste se pokusili řídit množství horké vody, kterou používáte, může vám dojít během 15 minut teplá voda; je jasné, že váš 40galonový ohřívač vody nestačí. Na vaše požadavky je příliš malý a měli byste investovat do větší nádrže. Pokud jste se však s nedostatkem ohřáté vody potýkali teprve v poslední době, může být příčinou jeden z těchto problémů.

#1. Zastaralý ohřívač vody

Je čas vyměnit ohřívač vody, pokud je váš ohřívač vody zastaralý a příliš starý. Postupem času všechny ohřívače vody ztrácejí účinnost a nefungují správně. Je tedy rozumné předpokládat, že váš zastaralý ohřívač vody nedokáže ohřívat vodu efektivně nebo dostatečně.

#2. Problémy s termostatem

Termostat v ohřívačích vody řídí teplotu ohřívané vody. Termostat lze nastavit na požadovanou horkou teplotu vody. Může se však porouchat nebo selhat. To snižuje účinnost vašeho ohřívače vody při ohřívání vody na teplotu, kterou chcete. Možná vás také budou zajímat příznaky špatného termostatu.

#3. Usazování sedimentů

Sedimentace je termín, který popisuje akumulaci sedimentu ve vodním útvaru. Zásoba vody, která vstupuje do vašeho domu, může zahrnovat zálohu, pokud používáte vyčištěnou vodu z kohoutku. Tyto mikroskopické granule se mohou shromažďovat na základně nádrže ohřívače vody, čímž se snižuje množství horké vody, které může nádrž na horkou vodu za dané období pojmout.

Kdy by měl být váš ohřívač vody vyměněn?

Pokud jste si již všimli, že v nádrži na teplou vodu neustále dochází ohřátá voda, je možné, že jednotka je velmi stará, aby správně fungovala. Nejlepší volbou v této situaci je výměna kompletní jednotky pro ohřev vody. Je čas vyměnit 40 galonový systém ohřevu vody ve vašem domě, pokud je o deset let starší a neohřívá vodu tak efektivně jako dříve.

It’s A Wrap!

Doufáme, že vám tento průvodce pomohl zjistit, jak dlouho by se měl ohřívač vody o objemu 40 galonů zahřívat. Výše jsme vše probrali velmi jednoduše a důkladným přečtením tohoto článku to jistě pochopíte. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, co způsobuje příliš velký tlak v ohřívači teplé vody a proč můj ohřívač vody nefunguje. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!