Jaký velký ohřívač vody pro dům se 3 ložnicemi? 3 nejlepší tipy!

Víte, jak velký ohřívač vody pro 3pokojový dům? Vážený příteli, ohřívač vody o objemu 35 až 45 galonů bude stačit pro několik takových spotřebitelů – za předpokladu, že dům má při počtu ložnic maximálně tři nocležníky. Nicméně věnovat čas rozmýšlení, jakou velikost ohřívače vody si koupíte, je moudrý čin. Lidé si často myslí, že mít větší nádrž je vždy lepší a bezpečnější, ale to není praktické. Můžete si být jisti, že vám teplá voda nikdy nedojde, ale spotřebuje tolik energie.

Protějšek, kterým je menší tank, vám samozřejmě způsobí strašnou bolest hlavy. Při koupeli můžete být šokováni náhlou změnou teploty vody. Oh, to je tak frustrující. Trh však nyní nabízí „beztankový“ ohřívač vody, který může být dobrou volbou. Pokud však patříte k moudrým lidem, kteří před nákupem požadovaného produktu posoudí své potřeby, pak je tento článek určen právě vám. Přátelé, je tu více věcí, které byste měli vědět, takže bez dalších řečí začněme!

Tipy, jak zjistit velikost ohřívače vody pro dům se 3 ložnicemi

Nyní, když máme přehled o tom, jak velký ohřívač vody pro dům se 3 ložnicemi, pojďme se ponořit hlouběji, zejména abychom objevili základní mechanismy výběru správného ohřívače vody. Musíte však vzít na vědomí, že uvedená odpověď na náš centrální dotaz výše je pouze volným odhadem pro tento konkrétní počet osob. Nejlepší je nechat si spočítat své potřeby. Tato část představí dvě věci, které můžete udělat pro přesnější výpočet objemu teplé vody, který bude stačit pro vaši domácnost.

#1. Zjistěte hodnocení vaší domácnosti za první hodinu

Hodnocení první hodiny, jednoduše známé jako FHR, je měření množství teplé vody, které je ohřívač vody schopen vyrobit během velmi vytížených hodin. Jedním z příkladů těchto aktivních hodin je ráno, kdy se každý chystá jít do práce nebo do školy. Toto měření je uvedeno na energetickém štítku ohřívače vody, který je zbarven žlutě. Existuje však i jiný způsob, jak si to ověřit sami.

Pomocí těchto jednoduchých kroků budete schopni určit, jaká velikost ohřívače vody je pro vás ideální. První věc, kterou musíte udělat, je přidělit pro každou osobu ve vašem domě – v našem případě tři – 12 galonů vody. Poté k tomuto číslu přidejte 1. Nyní jich máme celkem čtyři. Vynásobte toto číslo počtem galonů přidělených každému spotřebiteli – dvanáct krát čtyři. Odpověď, kterou máme, je 48. Toto je vaše hodnocení za první hodinu. Když to budete vědět, pomůže vám to rychleji vybrat správnou velikost ohřívače vody.

#2. Pozor na energetický faktor

Energetický faktor neboli EF je také umístěn na energetickém ukazateli ohřívače vody. Musíte to vzít v úvahu, protože čím je vyšší, tím je váš ohřívač vody zdatnější. Možná jste znali FHR, které potřebujete, ale stále můžete zvolit špatný ohřívač vody, aniž byste znali EF. Při výběru správného ohřívače vody vybírejte ten s FHR vhodným pro vaši domácnost, který jde bok po boku svým energetickým faktorem – raději zvolte nejvyšší variantu. Tehdy výrobci obvykle používali jako průvodce zákazníka velmi komplikované tabulky. Ale teď to můžeme udělat jednodušším způsobem.

#3. Zvažte beznádržový ohřívač vody

Možná ještě není pozdě na to, abyste změnili názor na typ ohřívače vody, který si pořídíte. Jednou z lepších možností je zvolit ohřívač vody bez nádrže. Pravdou je, že mít doma ohřívač vody je taková vymoženost domácnosti, zvláště sprchování v chladných dnech. S konvenčním ohřívačem vody však možná nebudete spokojeni, když vám dojde horká voda nebo když po instalaci obří nádrže ohřívače vody uvidíte, že se váš účet za elektřinu tak zvýší.

Nemusíte brát v úvahu velikost beznádržového ohřívače vody, protože ohřívá vodu právě tehdy, když ji potřebujete. Díky tomu vidíme, že se šetří energie a tím pádem i váš čas na řešení požadovaných hodnot, abyste špatně odhadli, jaký klasický ohřívač vody si pořídíte. Jen si vezměte na vědomí, co musíte udělat jako předběžné kroky před instalací ohřívače vody bez nádrže.

Jedním z předběžných opatření je kontaktovat vaši plynárenskou společnost a zjistit správnou velikost plynovodu. Většina ohřívačů vody bez nádrže potřebuje více plynu než ty obrovské obytné ohřívače. Ohřívač vody bez nádrže si můžete nainstalovat sami, nebo si můžete zavolat profesionála, aby práci provedl. Musíte také vzít na vědomí, že proces instalace se může lišit podle typu paliva, bezpečnostních problémů, klimatu a tak dále. Proto je nejlepší svěřit instalaci odborníkovi. Myslím, že je užitečné přečíst si o tom, jak fungují akumulační kamna.

It’s A Wrap!

Na konci tohoto článku doufám, že jste se dozvěděli, jak velký ohřívač vody pro dům s 3 ložnicemi. Kéž vám výše uvedené texty pomohou moudře vybrat ohřívač vody, který si koupíte. Děkuji, že jste dočetli článek až do tohoto bodu. Váš čas a úsilí si velmi vážíme. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak opravit propanové topení a jak zapnout nástěnné topení v bytě.