Jaký olej použít do tlakové myčky? 2 různé typy!

Přemýšlíte, jaký olej použít do tlakové myčky? Žádné další starosti, jste na správném místě. 30W nedetergentní olej se používá ve většině čerpadel tlakových myček. Protože většina čerpadel tlakových ostřikovačů používá rozstřikované mazivo, je tomu tak. Otáčející se „naběračka“ vrhá v rámci této procedury olej do válců a pístů.

Existují různé typy olejů, které můžete použít ve své tlakové myčce, ale uživatelé si vybírají olej, který považují za nejlepší pro jejich čerpadla tlakových myček. Mnoho výrobců tlakových myček doporučuje používat syntetický olej 5W-30, který se doporučuje pro záporné 20° až 120°, pro nejlepší bezpečnost ve všech klimatických podmínkách a lepší startování a sníženou spotřebu oleje.

Vyberte si 5W-30 pro nejvýznamnější výhody při dlouhodobém zimním používání. Vyberte si detergentní olej s provozním hodnocením Sg, Sf, Sj nebo Sh nebo vyšším, bez ohledu na tloušťku, a zabraňte aditivům. Pojďme si o tom říci více.

Různé typy olejů, které můžete použít v tlakových myčkách

Jaký olej tedy použít do tlakové myčky? Existují různé druhy olejů, o kterých budeme diskutovat níže. Motor tlakové myčky, jako každý benzínový motor, bude vyžadovat olej. Olej je lubrikant, který pomáhá chránit všechny součásti před oslabením, když se spojují. Pomáhá také při řízení teploty jádra motoru; i když olej prochází strojem, odvádí teplo generované prvky.

V důsledku toho se musíte dozvědět o mnoha typech olejů, které tlaková myčka používá, protože se budete muset zatraceně ujistit, že získáte ten správný právě pro váš motor; jinak nebude fungovat hladce. Jeho životnost se podstatně zkrátí!

#1. Víceúčelový motorový olej

Univerzální motorové oleje se často používají v mírném podnebí, přičemž třída SAE-30 se doporučuje pro teploty nad 40 stupňů Fahrenheita. Pokud však teplota nějak klesne pod 40 stupňů Fahrenheita, doporučuje se olej 10w-30, který vám pomůže rychleji nastartovat tlakovou myčku. Protože nesprávný olej používaný při nesprávné teplotě může zvýšit spotřebu oleje, musíte používat správný typ oleje ve správném teplotním rozsahu.

#2. Nedetergentní olej

Olejová pumpa může pomoci konkrétním ostřikovačům fungovat výrazně dobře. Můžete však chtít použít nedetergentní olej s výkonem 30 W. Tento druh oleje může chránit okraje ložisek před znečištěním. Nedetergentní maziva ulpívají na žlabech a stranách motoru vaší jednotky a zachycují nečistoty. V důsledku toho zabrání hromadění nečistot na pracovních plochách mechanismu a brání jeho provozu.

Dlouho předtím, než byly filtry rozšířeny, byly široce používány nedetergentní oleje. Před všeobecným používáním olejových filtrů byly nejvýhodnější oleje. Pokud hledáte tento typ oleje pro čerpadlo, existuje několik možností.

Jaký je rozdíl mezi olejem v čerpadle a motorovým olejem?

Základní rozdíl mezi motorovým a čerpacím olejem je v chemikáliích, které obsahují. Zatímco detergentní složka v motorovém oleji je mg sulfonová, nepěnivá složka v oleji čerpadla je PDMS a další silikonové látky. Moderní motory tlakových myček obsahují olejový filtr, proto se používá detergentní olej. Primární funkcí detergentního oleje je odstranit nečistoty z povrchu motoru. Olejový filtr je pak filtruje, aby se nedostaly do ložisek.

Pokud nepoužíváte olejový filtr ve spojení s čisticím olejem, olej i nečistoty brzy shoří. To znamená, že budete muset často měnit olej, aby motor nespadl nebo se příliš rychle neopotřeboval. Protože se však čerpadlo nedodává pouze s olejovým filtrem, je nejlepší použít nedetergentní olej. Když použijete detergentní olej, všechny nečistoty, které odstraní z povrchu, protečou skrz veškerý tuk. V důsledku toho by mohlo dojít k větší únavě vnitřku čerpadla. Zjistěte, jaký druh oleje pro čerpadlo tlakových ostřikovačů.

Proces výměny oleje u čerpadel tlakových myček

Měli bychom pravidelně měnit olej v našem čerpadle tlakové myčky, abychom se vyhnuli výměně zhasnutého čerpadla. Před výměnou nechte myčku na několik minut zahřát, aby se olej zahřál. Teplejší olej snadno teče a umožňuje snadné vypouštění. Poté prosím vypněte motor a vyjměte jeho hadici.

Sejměte olejový kryt pomocí klíče. Poté odstraňte veškerý olej a benzín z vaší myčky přes olejovou zátku čerpadla. Pokud má vaše pračka olejový filtr, ujistěte se, že jste jej odinstalovali a vyměnili, když jej doplňujete novým olejem. Po dokončení vyměňte původní olej za nový.

Než tak učiníte, pečlivě ověřte hladinu kapaliny ve vaší nejnovější myčce. Mnoho majitelů domů má to štěstí, že si pořídí okénko na olej, které jim umožňuje sledovat tlak oleje, aniž by skutečně otevřeli uzávěr. Pokud tomu tak není, budete muset odstranit omezení a prozkoumat sondu.

Pokud bydlíte v mírném klimatu, výměna oleje by měla být provedena každé jaro nebo jakmile začne tlakové mytí na konci zimy. Olej během zimy houstne, což by mohlo poškodit perfektně fungující čerpadlo a donutit vás utrácet více peněz. V důsledku toho neustále doplňujte podle potřeby. Vědět, jak vyměnit olej čerpadla tlakového ostřikovače a jak vyměnit olej čerpadla tlakového ostřikovače.

Je to obal!

Jsme potěšeni, že jste se dozvěděli, jaký olej používat v tlakové myčce, můžete si vybrat olej, který si myslíte, že je pro vaše čerpadlo ostřikovače lepší, a ve vašem rozpočtu pravidelná výměna oleje usnadňuje práci vaší myčky. Děkujeme, přátelé, že jste s námi! Kliknutím na tento odkaz zjistíte, jak dlouho by měla výměna oleje trvat.