Jak smíchat cedrový olej pro hubení škůdců ve 3 jednoduchých krocích

Cedrový olej je vynikající při hubení škůdců a zde je návod, jak smíchat cedrový olej pro hubení škůdců. Cedrový olej nebo olej z cedrového dřeva je esenciální olej s dřevitou vůní a je dostatečný k tomu, aby váš domov provoněl.

Provonění vašeho domu však není jen to, co dělá cedrový olej. Může také vyhubit škůdce uvnitř vašeho domova.

Obecně platí, že esenciální olej prokázal své použití k vyhubení škůdců uvnitř vašeho domova a zároveň k provonění vašeho domova. Cedrový olej můžete smíchat s vodou a použít jako pesticid, ale použití esenciálního oleje může být také docela účinné.

Proč jsou ve vašem domě škůdci?

Za optimálních podmínek se škůdci mohou ukrývat ve vašem domě, čemuž byste se jako majitel domu měli vyhnout kvůli rizikům, která s sebou nese. Máte-li doma tmavé škvíry, uvnitř leží nakyslý mop a rozlité pití, které musíte ještě vyčistit, s největší pravděpodobností se do vašeho domova dostane škůdce.

Škůdce přitahuje teplý vzduch, světlo, jídlo a vlhkost. To jsou také podmínky v prostředí, ve kterých se škůdcům může dařit. Pokud vás někdy zajímá, jak se problémy dostávají do vašeho domu, toto jsou věci, na které si musíte dát pozor.

Jak zabránit škůdcům uvnitř vašeho domova

Nejlepší preventivní opatření, které můžete udělat, je začlenit techniku ​​prevence do vašeho každodenního života, jako například:

 • Zbavte se jakéhokoli zdroje potravy, přístřešku nebo dokonce vody.
 • Odpadky likvidujte každý den s pevně uzavřeným víkem.
 • Všechny položky skladujte v utěsněné a uzavřené nádobě.
 • Odstraňte nepořádek, kde se mohou škůdci plazit a žít.
 • Utěsnění prasklin a děr, aby byl zablokován vstup zvenčí.
 • Častý úklid a kontrola domu od střechy až po sklep.

Máte-li různé problémy se škůdci, jako je plíseň nebo plíseň, jak tlakově umýt dům plísní a měli byste při koupi domu jako průvodce získat kontrolu plísní.

Jak namícháte cedrový olej na hubení škůdců

Zde jsou tři snadné kroky k smíchání cedrového oleje pro kontrolu škůdců.

Krok č. 1. Nařeďte část cedrového oleje do vody

 • Pro malý hmyz, jako jsou mouchy, stříbřité rybky, mouchy a komáři, zřeďte 1,3 % cedrového oleje na 98,7 % vody.
 • Abyste se zbavili netopýrů ohnivých, zřeďte 3,1 % cedrového oleje na 96,9 % vody.
 • Abyste se zbavili ovocných mušek, molů, brouků a pavouků, smíchejte 5,5 % cedrového oleje s 94,5 % vody.
 • Zřeďte 6 % cedrového oleje na 94 % vody, abyste se zbavili ohnivých mravenců.
 • Zřeďte 8,3 % cedrového oleje s 91,7 % vody, abyste se zbavili kobylky a cvrčků.

Krok č. 2. Vypočítejte částku

Chcete-li vypočítat množství cedrového oleje, které je třeba přidat do vody, použijte procenta uvedená v kroku 1.

Nejjednodušší je to udělat pomocí uncí. Řekněme, že 1,3 % cedrového oleje se rovná 0,13 unce a 98,7 % vody se rovná 9,87 unce.

Pro měření unce můžete použít malou digitální váhu. Stačí posunout desetinnou čárku o jeden krok doleva a převést procento na unci.

Můžete také vynásobit unci na 10 nebo více pro mnohem větší oblast pokrytí.

Krok č. 3. Sprej

Nakonec dejte směs cedrového oleje a vody do rozprašovače a nastříkejte přímo na postižené místo.

Jak účinný je cedrový olej na škůdce?

Esenciální oleje jsou vysoce účinné chemikálie při odpuzování štěnic a hmyzu, a jednou z nich je cedrový olej.

Cedrový olej je prokazatelně účinnou kontrolou škůdců spíše než odpuzovačem hmyzu, na rozdíl od jeho jiného protějšku esenciálního oleje.

Cedrový olej působí na dehydrataci škůdců, kteří mohou nakonec vyschnout a zabít. Vůně, kterou cedrový olej vydává, dezorientuje hmyz tím, že zablokuje schopnost štěnice lokalizovat feromony rostliny.

Cedrový olej může také zasahovat do tělesného mechanismu a chemie hmyzu a ovlivnit jeho dýchací schopnost. Působí také jako larvicid tím, že rozpouští nedospělý hmyz a exoskelet dospělého hmyzu.

Použití cedrového oleje jako pesticidu se ukázalo jako účinné jako všechny ostatní pesticidy na trhu, zejména na štěnice, slimáky, moly a blechy.

Je cedrový olej nebezpečný pro vaše zdraví?

Stejně jako jakýkoli jiný esenciální olej není cedrový olej při požití vhodný pro vaše zdraví. Kromě tohoto nebezpečí existuje vzácný scénář, že může podráždit pokožku.

Cedrový olej má nízký toxin a je relativně bezpečný, pokud není vystaven dlouhodobému působení. Přestože je pro hmyz nebezpečný, existuje mnoho výhod, které savci mohou získat při použití cedrového oleje.

Závěr

Nyní, když jsme diskutovali o tom, jak smíchat cedrový olej pro kontrolu škůdců, postupujte podle tří výše uvedených kroků a můžete se zbavit těchto škůdců ve svém domě. Ujistěte se, že jste přijali správná preventivní opatření proti škůdcům.