Jaký olej jde do tlakové myčky? 2 nejlepší možnosti!

Zajímá vás, jaký olej jde do tlakové myčky? Existují různé oleje, které tlaková myčka používá, jako je univerzální motorový olej a olej pro čerpadla bez detergentů.

Pamatujte, že čerpadlo, které používáte v tlakové myčce na plyn, je podobné tomu, které používáte v motoru. Nejprve se podívejte do manuálu, abyste se ujistili, že potřebuje nedetergentní olej.

Ale v případě elektrické tlakové myčky často využívá kapalinu ATF nebo kapalinu pro automatickou převodovku. Trvale se usaďte tím, že si projdete příručku, abyste se naučili správné množství a typ oleje vhodného pro potřeby vašeho zařízení. Pojďme o tom diskutovat více níže. Čti dál!

Jaký olej jde do vaší tlakové myčky?

Níže jsou uvedeny typy, které odpovídají, jaký olej jde do tlakové myčky.

#1. Olej čerpadla bez detergentu

Syntetický olej Briggs and Stratton je vždy nezbytným olejem. Musíte použít 30W formu oblíbeného nedetergentního oleje, i když ne tak, jak je dnes potřeba. Olej čerpadla bez detergentu umožňuje nečistotám zůstat na bočních stěnách a zabraňuje znečištění oleje, protože poškozuje motor. Více druhů oleje může dále usazovat kal v zařízení; proto vznikají olejové filtry, protože se tam mohou chytat kaly.

#2. Univerzální motorový olej

Univerzální motorový olej je vynikající motorový olej, který není ničím zvláštním. Rychle byste jej získali, pokud byste si při používání přečetli návod k použití. V sekci najdete, který olej musíte použít a jakou vhodnou hmotnost. 10W-30 ukazuje význam oleje pouze v létě a v zimě, protože je to nezbytné, protože olej by měl vyhovovat motoru v klimatické oblasti.

Pokud se vaše poloha neustále pohybuje od 40 stupňů Fahrenheita a výše, je to pravda. Ale v klimatu s nižší teplotou 40 stupňů Fahrenheita můžete mít ten nejlepší výběr oleje pro zimní měsíce. Použití vhodného oleje v tlakové myčce nastartuje vaši tlakovou myčku lépe. Použití nesprávného oleje jen dále poškozuje motor. V motoru tlakové myčky se nějak zvyšuje spotřeba oleje.

Tipy pro údržbu oleje v čerpadle

Zajistěte, aby vaše tlaková myčka měla delší životnost tím, že budete manipulovat s čerpadlem a vyměňovat olej. Níže jsou uvedeny snadné a rychlé tipy pro provádění úkolů údržby.

 • Po pokusu o spuštění stroje upravte olej na jaře nebo v zimě. Tento úkol je nezbytný, protože olej by během zimy zhoustl a poškodil by čerpadlo.
 • Drobné úkony údržby, které zajistí dlouhou životnost tlakové myčky, naleznete v uživatelské příručce.
 • Před spuštěním zařízení zkontrolujte hladinu oleje. Proveďte tento jeden úkol, když se budete pozorně dívat na úroveň okna půdy, ale neotevírejte uzávěr. Při kontrole tlakové myčky použijte měrku.

Také by vás mohlo zajímat informace o úniku oleje z čerpadla tlakové myčky.

Průvodce výměnou oleje

Upravte olej v tlakové myčce, ale provádějte to pravidelně. Nenechávejte ho příliš dlouho, jinak se olej znehodnotí a poškodí čerpadlo tlakového ostřikovače nebo motor. Ale uznejte, že výměna oleje je nekomplikovaný úkol.

 • Před výměnou oleje nechejte zařízení několik minut běžet, protože olej může být teplý a příjemný. Teplý olej poteče rychleji, čímž se zkrátí doba potřebná k vypuštění oleje ze zařízení.
 • Jakmile je stroj zapnutý, vypněte jej a důkladně jej zahřejte. Odpojte jej od tlakové myčky.
 • Zasuňte nádobu přímo pod zařízení.
 • Sejměte víčko oleje včetně hrotu tlakové myčky, abyste umístili nejnižší bod motoru.
 • Posbírejte starý olej do nádoby a bezpečně jej vyjměte.
 • Vypusťte olej z tlakové myčky a v případě potřeby ji postavte zpět do svislé polohy.
 • Naplňte ji čerstvým olejem a přečtěte si návod k použití. Tímto způsobem budete vědět, kolik je třeba přidat. Zkontrolujte okénko tlakového ostřikovače, abyste zjistili, zda tam není malé množství oleje, a pokračujte v tom, dokud nenarazíte na správné množství oleje.
 • Neustále kontrolujte měrku, zda v ní není měrka, a před definitivním měřením ji očistěte.
 • Nedoplňujte olej nad doporučené množství, mohlo by dojít k poškození motoru.
 • Otřete veškerý další olej, který mohl spadnout nebo se rozlít.
 • Znovu nasaďte uzávěr a ujistěte se, že je pevně zajištěn.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte, jaký olej jde do tlakové myčky. Je na vás, abyste si vybrali mezi nedetergentním olejem pro čerpadlo a univerzálním motorovým olejem. Pokud se však týká oleje v čerpadle, dodržujte rady pro údržbu, jako je seřízení oleje na jaře a v zimě, prostudování návodu a kontrola hladiny oleje před spuštěním tlakové myčky.

Výměna oleje podle pokynů uvedených v tomto článku věci mnohem zjednoduší. A nakonec sdílejte tento informativní článek se svými přáteli, rodinou a sousedy, aby byli informováni o typu oleje, který mají používat ve svých tlakových myčkách, a vyhnuli se stresovým situacím! Můžete si také přečíst o tom, jak opravit hadici tlakové myčky a jak spustit plynovou tlakovou myčku.