Jaký je nejlepší fungicid na padlí? 7 nejlepších voleb

Jste majitelem zahrady a chcete vědět, jaký je nejlepší fungicid na padlí? Máte štěstí, protože jste narazili na správný článek, protože vám nabídneme řadu možností, ze kterých si můžete vybrat.

Padlí obvykle infikuje rostliny. Dochází k němu, když se spóry plísní pohybují ve vlhkých podmínkách a přistávají na površích.

Tato houba způsobí poškození vašich rostlin tím, že se živí jejich kořeny. Na padlí není lepší řešení, než znát jeho příčiny a co nejvíce mu předcházet.

Co způsobuje padlí?

Padlí potřebuje k prospívání vlhkost. Živí se rostlinami a způsobuje jejich pomalý rozklad a nakonec i smrt.

Jednou z nejznámějších příčin padlí je nedostatečná cirkulace vzduchu v zahradě. Vlhké a teplé prostředí je příznivé pro růst plísní a nedostatek pohybu vzduchu je významným faktorem.

Je také důležité, aby vaše rostliny, které jsou náchylné k plísním, v oblastech, kde je přímé sluneční světlo. Plíseň má také tendenci růst na tmavých místech, takže pokud je to možné, udržujte rostliny v dobře osvětlených oblastech.

Stejně jako rostliny je i půda náchylná k plísním. Zde je článek o tom, jak se zbavit padlí v půdě, na který se můžete podívat.

7 nejlepších fungicidů proti padlí

Při výběru fungicidu k ošetření padlí na rostlinách je třeba vzít v úvahu několik věcí. Samozřejmě nezapomeňte věnovat zvláštní pozornost ochraně před škodlivými chemikáliemi.

Příznaky padlí a plísně mohou být těžko rozpoznatelné. To je důvod, proč je nezbytné se ujistit, že diagnostikujete svou rostlinu těsně před nákupem fungicidu.

Uživatelsky příjemný fungicid musí mít na etiketě jasné pokyny. Nekupujte prosím produkt, který přesně neříká, jak jej používat.

S ohledem na tuto úvahu jsme pro vás připravili seznam nejlepších fungicidů, ze kterých si můžete vybrat.

1. Spectracide 100507462 Immunox Multipurpose Fungicide

Je to nejlépe hodnocený fungicid, který na Amazonu najdete. Je víceúčelový, takže jej můžete aplikovat nejen na padlí, ale také na černou skvrnitost a dolarovou hnilobu.

Jednou z jeho nejlepších vlastností je, že se nesmývá ani postřikovači a deštěm, takže se nemusíte obávat, že při zalévání rostlin plýtváte roztokem.

2. BioAdvanced 701270A Účinný fungicid

Obsahuje účinnou látku zvanou propiconazol, která je velmi účinná proti padlí. Tato účinná složka je později také absorbována rostlinami, což spouští imunitu proti patogenu.

Je to také víceúčelový fungicid. Dokáže ošetřit hnědé skvrny, hnilobu, rez na trávníku a regulovat roztoče spolu s hubením padlí. Pokud používáte správné množství, tento produkt nebude mít žádné vedlejší účinky.

3. Bonide 811 Copper 4E Fungicid 16oz

Toto je volba Amazonu pro fungicid, který léčí padlí. Jedná se o fungicid na bázi mědi, který je speciálně vyvinutý pro kontrolu padlí a plísně.

Tento fungicid se nejlépe používá na ovoce, bylinky, růže a okrasné rostliny ve vaší zahradě nebo na poli. Pokud je aplikován podle pokynů na jeho štítku, rychle vymýtí patogeny bez jakýchkoli vedlejších účinků při použití v blízkosti domácích zvířat a lidí.

4. Pěstitelé Trust proti plísním netoxický, biologicky odbouratelný

Tento netoxický a biologicky odbouratelný fungicid je speciálně vyvinutý k okamžitému boji proti spórám plísní. Můžete jej použít jak na trávníky, tak na plodiny a zeleninu na vaší zahradě.

Tento fungicid je kurativní i preventivní. Může být použit před a po výskytu padlí.

5. Serenade Garden AGRSER32 Disease Control

Víceúčelový fungicid účinně reguluje různé choroby, jako je rez, černá skvrnitost, plíseň a padlí. Nejlépe se používá v léčivých bylinách, okrasných rostlinách, květinách a ovoci.

Nemusíte se obávat toxických složek, protože tento fungicid je netoxický. Při použití můžete použít jakýkoli typ rozprašovače.

6. Fertilome F-Stop trávníkový a zahradní fungicid

Tento fungicid můžete použít jak na trávníku, tak na zahradě. Účinně vás zbaví padlí, které se objevuje na zelenině, ovoci, keřích a okrasných rostlinách.

Je také účinný při použití na rostliny před infekcí, protože pomáhá předcházet padlí a dalším chorobám. Má velmi pokročilou účinnou látku, která vymýtí nemoci během několika dní.

7. Phyton 35 8oz. Baktericid Fungicid

Nejlépe se používá pro případy na bylinkách, keřích a okrasných rostlinách, které zahrnují jak pythium, tak padlí současně. Jde o systémový fungicid, který narušuje vnitřní systém hub.

Nevyžaduje žádné konkrétní doporučení týkající se aplikace, protože je netoxický. Neucpává trysky a nezanechává žádné viditelné zbytky.

Pokud odmítáte používat chemické roztoky, můžete z tohoto užitečného průvodce získat několik nápadů, jak se organicky zbavit padlí.

Závěr

Nyní, když jste prošli možnostmi, můžete se správně rozhodnout, jaký je nejlepší fungicid na padlí. Nyní můžete své rostliny udržovat zelené, zdravé a bez plísní!