Jak zjistit, zda je sádrokarton poškozený vodou? 3 Zjevná znamení

Ti, kteří chtějí vědět, jak zjistit, zda je sádrokarton poškozený vodou, by si měli přečíst tento článek, který vám sdělí běžné známky poškození sádrokartonu. Také toto užitečné čtení vám nabídne několik tipů, jak se stejnému problému znovu vyhnout. Ujistěte se, že zůstanete až do konce tohoto čtení!

3 známky toho, že je vaše sádrokartonová deska poškozena

Když máte mokrou sádrokartonovou desku, je to obvykle kvůli přirozeným příčinám, jako jsou tajfuny, bouře nebo potrubí, které muselo prasknout. Pokud tento problém není vyřešen, může to způsobit poškození vaší sádrokartonové desky, například plísně.

Zde je seznam příznaků, že je vaše sádrokartonová deska poškozena po některých mimořádných událostech s vodou. Použijte to jako kontrolní seznam ke kontrole problémů se zdí:

Odbarvení

Je to běžný znak poškození vodou. Pokud kontrolujete poškození, podívejte se na pruhy, které stékají po zdi pocházející ze stropu.

Tato série může být krátká nebo dlouhodobá až k podlaze. Zbarvení je obvykle kombinováno se změkčenou sádrokartonovou deskou. Měli byste cítit měkká místa v odbarvené oblasti stěny.

Změkčená sádrokartonová deska

Toto znamení obvykle mnoho lidí ignoruje a opomíjí. Změkčená zeď se stane, když se zadní strana stěny namočí, ale exteriér vypadá normálně.

Pomohlo by, kdybyste jej přitlačili na oblasti sádrokartonu, které by mohly způsobit poškození vodou. Pokud se stane deprimovaným nebo se připoutá, může dojít k neviditelnému poškození vodou.

Poznámka: Buďte ostražití vůči zápachům způsobeným hnilobou, a jakmile k tomu dojde, zavolejte odborníka, který problém vyřeší.

Bublající nebo prasklá barva

Bubliny vznikají, když se voda shromažďuje hned za barvou a tůně natahují barvu na povrch. Pokud hledáte znamení, je to obvykle snadno rozlišitelné, ale nic nenasvědčuje tomu, jak velké poškození vodou za scénou nastalo.

Když uvidíte velké nebo malé vodní bubliny, bylo by nejlepší nechat to na pokoji a zavolat profesionála, který váš problém vyřeší, protože mají správné nástroje a vybavení pro zachycenou vodu a drobné pojistné škody.

Poznámka: Pokud tyto věci děláte sami a nevíte, jak tento problém vyřešit, existuje velká šance, že by to mohlo vést k tomu, aby sádrokarton vytvořil formy.

Tipy, jak se vyhnout poškození vodou

Krok č. 1. Zkontrolujte závažné problémy

Sledujte, zda se v něm nenacházejí poškozené materiály pro padlí nebo plísně. Když existuje plíseň, může růst ve správných podmínkách asi 24 hodin.

Dlouhodobě jako plíseň způsobená kondenzací. Pokud zjistíte problémy s plísní a plísní, musíte být opatrní, protože tyto materiály mohou být pro člověka toxické a mohou poškodit materiály jako napadení. U malých forem vyřízněte postižený materiál, vložte jej do plastového sáčku a vyhoďte.

Poznámka: Plíseň se nachází ve skrytých oblastech (uvnitř stěn nebo pod podlahou)

Krok č. 2. Poškozené místo vysušte

Pokud je ve vaší vodě poškozená sádrokartonová deska, okamžitě se jí zbavte, protože tato vlhkost způsobuje větší poškození vaší zdi. U malých úniků to není obtížné, ale v tomto případě byste měli být důkladní.

Důrazně doporučujeme použít ventilátor k cirkulaci vzduchu do postižené oblasti. Zvažte pronájem obřího odvlhčovače pro výraznější netěsnosti, abyste vysušili zeď a další materiály, pokud nechcete, aby ve vaší oblasti poškozené vodou zůstala vlhkost.

Krok č. 3. Odstraňte a vyhoďte poškozené porézní materiály

Když máte porézní materiály (tkanina, izolace, koberec a podobné položky), vystřihněte je a materiály vyhoďte. Vzhledem k tomu, že voda, která ovlivňuje porézní materiál, způsobí jeho deformaci a smrštění a bude vážně poškozena.

Poznámka: Neuzavřený cement, dřevo a sádrokartonové desky jsou také porézní materiály.

Krok č. 4. Vyměňte poškozené dřevo

Když se vaše dřevo pokřiví, hnije a vyvinou se problémy s plísní nebo plísní, bude nutné jej vyměnit. Poškozené dřevo rozeberte a před výměnou ho očistěte.

Poznámka: Při výměně dřeva buďte opatrní, aby nedošlo k poškození vodou.

Krok č. 5. Změřte a vyměňte sádrokartonové desky

Když se ho chystáte vyměnit, budete muset vyříznout část poškozenou vodou a nezapomeňte hledat poškození za sádrokartonem.

Krok č. 6. Zkontrolujte a vyměňte vnější obklady

Hledejte vodu, která prosakuje za vaši zeď a která způsobí trvalé poškození vašich zranitelných materiálů. Než se hniloba usadí, budete muset vyměnit obklady sádrokartonu.

Krok č. 7. Malování a tmelení

Na poslední dotek musíte namalovat nebo namazat a nanést nějaký pěkný nátěr. Je to zásadní krok pro nové materiály k minimalizaci budoucích škod způsobených vodou v budoucnosti.

Závěr

Jsme rádi, že vám můžeme pomoci zjistit, zda je sádrokarton poškozený vodou. Zajistěte si kontrolní seznam znaků, které by vaše sádrokartonová deska mohla mít.

Důrazně doporučujeme zavolat profesionála, aby se z toho dlouhodobě nestal obrovský problém. Mohou také řešit nouzové situace s vodou, které vám ušetří peníze i čas.