Jakou velikost ohřívače bazénu potřebuji? 3 snadné kroky, abyste to poznali!

Při nákupu ohřívače se majitel bazénu musí zamyslet nad několika otázkami: jakou velikost ohřívače bazénu potřebuji? Toto je nejdůležitější otázka, kterou je třeba nejprve vyřešit. Samozřejmě byste chtěli vědět, jak malý nebo velký by měl být ohřívač, což je dostatečné pro zajištění požadované teploty bazénu při plavání.

Všimněte si, že čím větší ohřívač, tím rychlejší bude proces hojení. Například ohřívač o výkonu 400 000 BTU dokáže ohřát bazén dvakrát rychleji než ohřívač o výkonu pouze 200 000 BTU.

Ale můžete také vypočítat dimenzování ohřívače bazénu na přesnou velikost. Tento příspěvek vás naučí, jak tento výpočet provést. Navíc projdeme některé faktory, které je třeba vzít v úvahu. Pojďme začít!

Úvahy o velikosti bazénového ohřívače

Nákup a dimenzování vašeho bazénového ohřívače není jen o znalosti velikosti bazénu. Je to trochu složitější. Chcete-li se rozhodnout, „Jakou velikost bazénového ohřívače potřebuji?“ musíte vzít v úvahu objem bazénu, požadovanou teplotu a nejnižší teplotu, kterou musí ohřívač udržovat. Kromě toho by vám pomohlo, kdybyste také zvážili následující:

#1. Rychlost

Zjistěte, zda je pro vás rychlost ohřevu jednotky rozhodující či nikoli. Pokud například nemáte vířivku, ale pouze bazén, jehož teplota zůstává stejná, pak rychlost nemusí být tak důležitá. Na druhou stranu, pokud máte k bazénu připojenou vířivku, měli byste zvážit rychlost ohřívače, aby vám poskytl požadovanou teplotu pro vířivku.

#2. Objem bazénu

Objem bazénu můžete vypočítat pomocí vzorce délka x šířka x hloubka. Po výpočtu tohoto vzorce získáte přibližný objem bazénu v galonech.

#3. Teplota vody

Když znáte správnou velikost ohřívače bazénu, musíte určit teplotu, kterou chcete pro plavání. Díky tomu můžete stanovit druh výkonu, který od ohřívače očekáváte. Jednotka by měla být schopna udržet tuto teplotu bez ohledu na okolní podmínky. Předpokládejme, že máte k bazénu připojenou vanu. Pro výpočet požadavků BTU by měla být maximální teplota vody v bazénu 104 stupňů F.

#4. Teplota okolního vzduchu

Pokud žijete někde s horkým klimatem, pak musí pol překonat jiné podmínky prostředí než bazén v oblasti s chladnějším klimatem. Chcete-li vypočítat velikost bazénového ohřívače, musíte určit nejchladnější teplotu vzduchu, kterou musí ohřívač udržovat, aby udržoval bazén teplý.

Postup pro výpočet, jakou velikost ohřívače bazénu potřebujete

Nyní, když jste si vědomi různých úvah při dimenzování ohřívače bazénu, můžete přistoupit k výpočtům. Postupujte podle níže uvedených kroků!

Krok č. 1. Vypočítejte povrch

První věc, kterou musíte udělat, je vypočítat povrchovou plochu vašeho bazénu. Mnozí předpokládají, že velikost galonu se používá při určování velikosti ohřívače. Některé weby to dokonce používají. Pokud má ale bazén větší plochu, může teplo snadno unikat a ohřívač musí ohřívat více vody. Proto musíte získat větší jednotku, abyste kompenzovali jak velikost bazénu, tak i povrchovou plochu. Při výpočtu povrchové plochy bazénu je vzorec délka krát šířka.

Krok č. 2. Plochu bazénu vydělte 3

Získáte tak minimální velikost BTU ideální pro danou plochu. Všimněte si, že Btu, kterou získáte, je pouze minimální doporučená velikost. Vždy se můžete rozhodnout pro vyšší BTU, zvláště když zvolíte plynový ohřívač. Vždy se doporučuje pořídit si předimenzovanou jednotku pro plynové topné systémy. Ohřívač bazénu je zodpovědný za doplňování tepla ztraceného na povrchu bazénu. Mějte na paměti, že tepelné ztráty obvykle nastávají přes noc. Tuto ztrátu nemůžete kompenzovat, pokud nemáte solární nebo tekutý kryt. Jinak by se hodilo mít jednotku s vyšším BTU.

Krok č. 3. S ohledem na další proměnné

Než přijdete s konečným rozhodnutím, zvažte všechny další proměnné, které mohou ovlivnit účinnost bazénového ohřívače. To zahrnuje klima, frekvenci používání bazénu a solární kryty. Pokud například nemáte solární kryty, měli byste se rozhodnout pro model s 250–300 kBTU, aby bylo možné zohlednit tepelné ztráty, větrné podmínky a odpařování. To je také ideální pro ty, kteří mají rádi noční koupání. Bez solárních krytů můžete zvážit solární přikrývky. Je levnější investovat, než platit za větší ohřívač bazénu. Můžete si také přečíst o dimenzování bazénového ohřívače.

Je to obal!

Není snadné znát odpověď na otázku: jakou velikost bazénového ohřívače potřebuji? Pokud však budete postupovat podle výše uvedených kroků a vezmete v úvahu různé zmíněné proměnné, můžete získat ohřívač bazénu správné velikosti, který bude vyhovovat vašim potřebám. To je pro tento příspěvek vše. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, kolik stojí instalace ohřívače bazénu a jaký je nejlepší ohřívač bazénu. Děkujeme, že jste s námi!