Jaké jsou způsoby prevence vnitřních škůdců? 8 bodů

Pokud jste zde, pravděpodobně vás nebaví zacházet se škůdci a chcete jen konečně vědět, jaké jsou způsoby, jak předcházet vnitřním škůdcům. Tento článek vám poslouží jako průvodce vaší cestou bez škůdců.

Jak předcházet škůdcům v interiéru

Švábi, hmyz, vosy a termiti nejen ničí váš domov, ale také přenášejí nemoci. Nejjednodušší způsob, jak odstranit tyto škůdce, je kontaktovat službu pro hubení škůdců.

Abyste se vyhnuli plýtvání penězi, uvědomte si, jak vybrat dobrou firmu na hubení škůdců. Bylo by také užitečné vědět, zda byste před kontrolou škůdců měli zkusit prevenci škůdců.

Chcete-li udržet brouky na dálku a váš domov hygienický a bez chorob, vyzkoušejte tyto nejlepší strategie a techniky na hubení škůdců, než si najmete firmu na hubení škůdců.

1. Udržujte kuchyni čistou

Škůdcům se daří ve špinavém, vlhkém prostředí. Abyste zabránili napadení hmyzem, udržujte kuchyňské povrchy, rošty, varnou desku a zásuvky uklizené.

Neustále je drhněte dezinfekčním čisticím prostředkem. Kromě toho mohou částice jídla ponechané ve vzduchu přitahovat více hmyzu.

Tato forma hubení škůdců váš problém se škůdci úplně nevymýtí, ale drasticky sníží počet škůdců ve vaší domácnosti. Pokud si nepřejete, aby se váš domov brzy znovu nakazil, je také důležité po hubení škůdců uklidit.

2. Udělejte koupelnu bez nečistot

Velká většina doporučení na hubení škůdců v bytě vylučuje hubení škůdců v koupelně. Předchozí pravidlo se však týká i toalet.

Udržujte čistou a suchou koupelnu. Každý druhý den používejte k dezinfekci toalety čistič toalet.

Alespoň jednou týdně umyjte umyvadlo pomocí vysoce účinného koupelnového čističe. Udržujte sprchový závěs bez mechu a svěží.

Ujistěte se, že odtok je vždy zakrytý a zbavený vlasů a úlomků mýdla. Tyto jednoduché akce pomohou udržet koupelnu hygienickou a bez škůdců po dlouhou dobu.

3. Není povolena stojatá voda

Ve stojaté vodě se daří například komárům. Vydrhněte oblast kolem vašeho domu a ujistěte se, že jsou vyčištěny také odtoky mimo váš dům.

Stojatá nečistá voda v odtocích může vést k nemocem přenášeným komáry, jako je dengue a malárie.

Když nepoužíváte kbelíky v koupelně, udržujte je v suchu. Totéž lze říci o kuchyňském náčiní.

Pokud máte bezvodou klimatizaci, nestavte pod ni nádobu na shromažďování vody. Zvažte použití alternativy, jako je potrubí, k přepravě vody, jakmile dorazí.

Případně můžete nádobu vypouštět a čistit každý den. Zkontrolujte, zda v blízkosti nebo uvnitř vašeho domova není stojatá voda.

4. Vyhazujte shnilé ovoce a zeleninu

Přezrálé ovoce a zelenina lákají mouchy a jiný hmyz. Ovoce, které je nakrájené nebo zralé, by nemělo být delší dobu skladováno mimo lednici.

Zatímco někteří škůdci, jako jsou ovocné mušky, jsou neškodní, hnijící ovoce může přilákat větší škůdce, jako jsou domácí mouchy, mravenci a švábi, které je těžké vymýtit.

5. Pravidelně provádějte likvidaci odpadu

Často přemýšlíme, jak vyčistit kuchyň po hubení škůdců, ale obecně je to poměrně snadné a likvidace odpadu je nutností. Odpadky by se měly ideálně vyhazovat každý den.

Invaze krys, hlodavců a švábů mohou pocházet z nahromadění odpadků. To je ještě horší, když narazíte na rozkládající se částice jídla po celé oblasti.

To může vést k přenosu onemocnění, zejména pokud máte doma domácí mazlíčky nebo mladší děti. Může postihnout i dospělé s oslabenou imunitou.

6. Spravujte svou zahradu

Pokud máte trávník nebo zahradu, vložte do děr nebo jam, kde se může shromažďovat voda. Čistěte své jezírko nebo fontánu pravidelně, pokud ji na zahradě máte.

Chcete-li minimalizovat divoké, keřovité porosty, rostliny často zastřihujte. Udržujte svůj dvůr pěkný a čistý, abyste zabránili nepříjemným škůdcům, jako jsou brouci, krysy a mravenci.

7. Externí položky ponechejte venku

Pokud máte kuchyňskou zahradu nebo trávník, pravděpodobně budete mít po ruce nábytek, boty, kbelíky a další věci související se zahradou. Toto zboží skladujte venku a před přenesením do interiéru je důkladně vyčistěte.

Je to proto, že jejich přijetí by mohlo neúmyslně přinést spoustu brouků. Totéž platí pro venkovní hračky, jako jsou vozidla na baterie, jízdní kola a další podobné předměty.

Udržujte je zavřené v garáži nebo na jiném venkovním místě a poučte své děti, aby je dovnitř nenosily.

8. Zkontrolujte okenní sítě

Abyste zabránili úniku škůdců, jako jsou mouchy, vosy, pavouci a gigantičtí švábi, použijte okenní síť. Tyto sítě nejen pomohou s prouděním vzduchu, ale také zabrání škůdcům ven.

Jedná se o mimořádně účinný způsob, jak udržet škůdce mimo váš domov. Kromě toho, pokud jsou některé okenní tabule nebo skla poškozeny, okamžitě je opravte, aby se do nich nedostal hmyz.

Zkontrolujte také všechny dveře domu a proveďte požadované opravy, aby byla vaše opatření účinnější.

Závěr

Není tak těžké vědět, jaké jsou způsoby prevence vnitřních škůdců. Co je však obtížné provést, je neustálé provádění těchto metod.

I když to není něco, čeho byste se měli obávat, pokud si neustále připomínáte, že je to spravedlivá cena, kterou musíte zaplatit za to, že váš domov nebude škůdce.